Ledová stěna

Pátrání po tajemné organizaci DP zavede sourozence Baudelairovy až pod strmé vrcholky Nedílného pohoří. Situaci jim strpčuje nejen nepřátelské prostředí, ale i zločinný hrabě Olaf, který unese nejmladší z Baudelairových, malou Sunny. Na scéně se vynoří i několik nových záhadných postav a také někdo, o kom si všichni mysleli, že zahynul při požáru domu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/74_/743/ledova-stena-743.jpg 4.4150

Řada nešťastných příhod 10.

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Egmont (ČR)

A Series of Unfortunate Events, Book the Tenth: The Slippery Slope, 2003

Kniha Ledová stěna

anet8843
31.12.2019

Tyhle knihy jsou jako jednohubky, jednu přečtu během pár hodin. Na tomto díle se mi líbilo, že byl spíše informativní méně akční. Opět je tu řada výjimečných momentů, pro mě například top chvíle intimity pro Violet Baudelairovou nebo dopis pro Kit Snicketovou. Když jsem četla sérii poprvé, tak jsem nevěděla, kdo je vlastně Beatrice, to jsem pochopila až ze seriálu, je tedy zajímavé všímat si těch detailů novým pohledem. Ale jinak musím přiznat, že je to už tady docela místy vleklé, a některé pasáže tu"rychločtením" (v seriálu se mi líbí, že jsou indície o DP podáváný po celou dobu, ne nárazově jako tady).

trudoš
15.10.2019

Řada nešťastných příhod dospěla k desátému dílu a pan Lemony Snicket správně usoudil, že je čas na drobnou změnu. Takže nejen, že sourozenci Baudelairovi, rozděleni nepřízní osudu, bojují s hrabětem Olafem a jeho bandou zlomyslných kumpánů na dvou frontách, ale navíc se konečně dozvídáme i nějaké informace ohledně tajemného uskupení D. P. Tedy ne, že by nám to k něčemu bylo, nebo že by měli děti od teď před sebou pouze šťastné zítřky. Naopak, zmar, chmur, zkáza a nezdar jsou jim v patách ještě víc, než kdy před tím.
V rámci série přináší Ledová stěna pár nečekaných odhalení, ale jinak platí to, co pro všechny předchozí díly, snad jen s tím rozdílem, že čím více stran kniha má, tím víc autor zneužívá svou výřečnost. Takže zápletka, kterou byste shrnuli jednou větou, má najednou prostor o třech stech sedmdesáti stranách, přičemž nelze říct, že by se na mnoha místech nemlátila prázdná sláma. Ale stále mě to baví, a člověk si u toho navíc nevšedním způsobem osvěží významy mnoha cizích slov.

pink_ivy
04.02.2019

Sourozenci Baudelairovi se na začátku knížky vůbec poprvé ocitají rozdělení. Zatímco Violet s Klausem musí přemýšlet, jak si rychle zachránit život, Sunny se ocitne ve spárech hraběte Olafa a jeho přívrženců. Kdo z nich dorazí do centrály V.F.D. jako první?

Je zřejmé, že autor už (bohudíky) úplně opustil dokola se opakující zápletku a rozhodl se děti poslat na samostatnou cestu, což mě vyhovuje a což jenom chválím (knížky, kde se nevyskytuje pan Poe prostě zbožňuju). Sunny dostává víc prostoru, aby rozvinula svojí mluvu a zálibu. Ledová stěna u mě asi zatím vítězí co se týče děje. Jen mi vadí, že se opět nic nedozvíme, jen další záhady a po desáté knížce už mi ironický a rádoby vtipný styl psaní Daniela Handlera trošku leze na nervy. :)

Percabethka
02.10.2017

Jsem vážně ráda, že konečně víme, co znamená D. P. :)

bibi.r
04.01.2016

Díl měl opravdu spád a byl zajímavý i tím, že probíhal trošku jinak než obvykle.
Mám radost, že jsme se konečně dozvěděli něco nového i objevili "někoho nového".
Těším se na další díl :).

Dinosaur
01.07.2015

(9,5/10) Z dosavadních knih je tato asi nejlepší, zvláště kvůli dalšímu pátrání po významu písmen D. P. (i když se opět nedovídáme tolik, kolik bychom chtěli) a jednomu odhalení, které (minimálně mě) hrozně potěšilo :) (06.08.2013)

Posli
17.03.2013

Zatím to je kniha, která má zatím z těch 10ti dílů největší spád. Postupné odhalování tajemství, akorát vyvolává víc otázek.

studentik
30.10.2011

Zase něco více o sourozencích...Těším se na další díl.