Markéta137 Markéta137 komentáře u knih

K moři K moři Petra Soukupová

Skvělá psychologická sonda do života členů jedné rodiny. Dost originálně napsáno.

24.04.2017 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Přečetla jsem za půl dne v nemocnici a není na tom nic děsivého ani skandálního. Přišlo mi to vlastně docela milé. Ti čtyři měli mezi sebou hezký vztah a incest šel jen tak okolo.

20.04.2017 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Některé lidské osudy jsou bohužel neveselé, ale je dobré to vědět, nezapomenout na to a poučit se z toho...Moc dobře napsáno.

20.04.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Hezká pohádka, ale jen pohádka. Kniha je plná zajímavých přirovnání, ale je jich až přespříliš.

27.03.2017 3 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Ne, tohle mě nebavilo. Celé mi to přišlo jako parodie na mužské myšlení a vidění světa, takže je dobře, že Radka přesedlala na ženské hrdinky.

20.03.2017 2 z 5

Tahle paní je sice případ pro Chocholouška, ale je obdivuhodné, jak si dokázala jít za svým dětským snem a proměnit ho v prosperující podnikání. Kniha nenabízí téměř žádné konkrétní rady k uklízení a celé je to o "vyhoďte všechno, co vás nečiní šťastnými". Lepší je podívat se na její videa na YouTube.

17.03.2017 2 z 5

Město smutku a radosti Město smutku a radosti Mika Waltari

Přesto, že byla kniha napsána před osmdesáti lety, její myšlenky jsou stále živé. Takhle prostě píší mistři.

14.03.2017 5 z 5

Když jde o muže Když jde o muže David Deida

Zajímavá a poučná kniha o vztahu muže a ženy, o mužské a ženské energii. Škoda jen, že v praxi to není tak jednoduché. :-)

07.03.2017 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Tato knížka je druhá, kterou jsem od Radky Třeštíkové četla (první byly Bábovky) a opět se mi moc líbila. Líbí se mi styl, jakým píše, velmi dobře a rychle se mi její knihy čtou. Tohle malinko balancuje na hraně uvěřitelnosti, ale proč ne.

07.03.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Dost nereálný propletenec postav, ve kterém jsem se kupodivu vůbec neztrácela a který se mi velmi líbil. Moc dobře vymyšleno a napsáno.

30.01.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tohle je ještě větší blbost, než jsme doufali.:-) Nepřišlo mi to ani vtipné, ani jinak zajímavé.

23.01.2017 1 z 5

Buzíčci Buzíčci Jan Folný (p)

Knížka se mi líbila. Je to taková rychlá oddychovka, ale dobře napsaná a pro hetero-ženu sonda do "jiného" světa. Líbilo se mi střídání stylů jednotlivých povídek a zároveň propojení postav.

18.01.2017 4 z 5

Potichu Potichu Jaroslav Rudiš

Dobře napsaná a zajímavá kniha. Na začátku jsem si musela zvyknout na střídaní postav, ale postupně se mi, právě to střídání,velmi líbilo. Také oceňuji ticho, i když malinko jinak, než píše autor. Jedna mínus za kritiku mnou nekriticky milované Prahy. Souhlasím pouze s Žižkovskou věží.

15.01.2017 4 z 5

Před pádem Před pádem Noah Hawley

Průměrná kniha jak stylem psaní, tak příběhem, který nejde do hloubky. Zajímavý začátek, ale konec zavání červenou knihovnou.

07.01.2017 3 z 5