Když jde o muže

Když jde o muže https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155447/kdyz-jde-o-muze-155447.jpg 4 51 11

Hledáte spřízněnou duši, nebo se jen pokoušíte přimět manžela, aby vynášel odpadky? Stále znovu narážíte na zvláštní chování mužů, kterému nerozumíte, a ptáte se: „Proč to dělají?“ V této knize, která je určená především ženám, najdete na své otázky netradiční odpovědi. A právě proto si ji jistě se zájmem přečtou i muži. Tato kniha totiž přináší naději každému, kdo již chtěl svou touhu po lásce a porozumění mezi mužem a ženou vzdát. V knize Když jde o muže se ženám konečně dostává do rukou užitečná příručka, která odpoví na jejich nejčastější otázky o mužích, například: Proč se muži otáčejí za každou pohlednou ženou? Proč se většina mužů raději věnuje práci než vztahům? Proč se mnozí muži vyhýbají agresivním ženám? Proč většina mužů dává přednost čtení novin před důvěrným rozhovorem? Autor David Deida v této své knize podrobně zkoumá zvláštní mužské vlastnosti, vysvětluje základní rozdíly mezi muži a ženami a nabízí možnost porozumět důvodům, proč se muži chovají právě tak, jak se chovají. Uznávaný specialista na vztahy a vyhledávaný lektor seminářů osobního růstu David Deida vychází ze zkušeností žen na celém světě a odhaluje způsoby, jak ženy mohou využít vlastních schopností k překonání nejčastějších pastí, které ve vztazích číhají. Formou otázek a odpovědí autor v této knize ženám ukazuje, jak vybudovat důvěrný vztah, znovu rozdmýchat vášeň, zlepšit komunikaci mezi partnery i jak si poradit s pracovními a finančními záležitostmi. Kniha pomáhá ženám odhalit, jak se vyrovnat s odlišností mužů, a dodává jim sílu zlepšit vztahy se všemi muži v jejich životě, a to včetně přátel, otců, partnerů nebo nadřízených. Hlavně jde ale o knihu, která vede své čtenáře do světa porozumění, respektu, lásky a radosti a objevuje a znovu nastoluje toleranci ve vztazích mezi muži a ženami. ... celý text

Žánr:
Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Synergie
Originální název:

It's a Guy Thing , 1997


více info...

Komentáře (11)


mauvais-ange
mauvais-ange
27.06.2022 3 z 5

Z knihy mám smíšené pocity. Je zde hezky vysvětleno, co se bere jako mužská a ženská energie, rozdíl mezi myšlením ženy a muže (v tomto ohledu se mi občas připomněla hra Caveman) a proč je ve vztahu důležitá polarita, včetně praktických příkladů. Jak už ale bylo zmíněno, autor mnohokrát hlavně na začátku knihy opakuje v podstatě stejnou myšlenku. Byla zde spousta věcí, se kterými jsem souhlasila a situací, ve kterých jsem se "našla". Ale naopak tu byly i určité stereotypy a pasáže, kdy Deida použil alibismus ve stylu "chlapi jsou prostě takoví" a ženy to mají za úkol tolerovat a milovat je i tak...Zmínky, že si žena nemusí nechat líbit všechno jsou jen okrajové. Tohle mi nesedělo, možná je to ale dáno i tím, že je kniha už staršího data. Musela jsem si tedy trochu přebrat, co se mnou rezonovalo a co ne.

madem
madem
31.10.2021 2 z 5

Myšlenka pana Deidy je zajímavá a přínosná. Když ji však opakuje na každé stránce dvakrát až třikrát, přestane to bavit.


Skala317
Skala317
01.06.2020 5 z 5

Jedná z mála kníh na tému- Ako pochopiť muža. Väčšinou vychádzajú knihy s opačným námetom, teda ako pochopiť ženu.

Mám pocit, že knihu by si mala prečítať každá žena, ktorá má potrebu kvalitného partnerského vzťahu a samozrejme aj muž. Aj keď niektoré pasáže sú určené úplne a výlučne len ženám, myslím si, že aj pre nás mužov je prínosné dozvedieť sa viac o ženskom svete.

Knihy ako je táto môžete čítať z rôznym zámerom. Naučiť, precvičiť sa ako to máte a dozvedieť sa o sebe a o tom druhom niečo nové. Človek, ktorý má v sebe potrebu rásť a búrať staré nánosy si môže z tejto knihy odniesť veľa.

Praktická, poučná, dráždivá, možno provokujúca, no v každom prípade užitočne-ozdravujúca kniha. A určite nie je len pre ženy...

Linda89
Linda89
23.02.2020 4 z 5

Za me super :) - necekane prijemne prekvapeni

vlkcz
vlkcz
07.12.2019 2 z 5

Pro toho, kdo četl Intimní splynutí jde vyloženě o ztrátu času, protože se v podstatě opakuje (některé věci a situace snad doslovně). Ale i pokud si odmyslím svou předchozí zkušenost s autorem, tak se nemohu zbavit dojmu, že třetinový rozsah knihy by bohatě stačil. Ale tahle "užvaněnost" už tak nějak k americkým autorům tohoto žánru asi patří. Ne, že by se místy nenašla zajímavá myšlenka, jenže je to jako rýžovat zrnka zlata z Otavy.
Ale je pravda, že jako chlapovi, navíc "neutrálnímu", mi možná ani nepřísluší tuto knihu hodnotit.

Markéta137
Markéta137
07.03.2017 5 z 5

Zajímavá a poučná kniha o vztahu muže a ženy, o mužské a ženské energii. Škoda jen, že v praxi to není tak jednoduché. :-)

mariva
mariva
21.05.2014 3 z 5

Docela zajímavé čtení, i když nesdílím nadšení, které provází autorovu pověst. Že jsou muži jiný živočišný druh než ženy, není žádná novinka pro ty ženy, které za sebou mají dlouholeté soužití s partnerem.

shishinka
shishinka
10.02.2014 5 z 5

Tento "návod" na muže by si měla přečíst každá žena, ať už toho pravého teprve hledá nebo již s mužem žije :-)

Ivinho
Ivinho
25.05.2013 5 z 5

A tak mě Deida znovu oslovil svými myšlenkami, že si říkám, proč tohle nečtou i ostatní?

RenataP
RenataP
18.05.2013

Ten rozdíl mezi chlapem a ženskou je naprosto propastný!
Tahle kniha je toho důkazem. Hloubka pochopení je neskutečná.

ona_vi
ona_vi
10.05.2013 4 z 5

Docela dobrý návodník pro dámy, aby už konečně pochopily, že chlapi jsou jiný živočišný druh a nechaly je ŽÍT !!

Štítky knihy

muži partnerské vztahy

Autorovy další knížky

David Deida
americká, 1958
2011  75%Cesta pravého muže
2013  53%Cesta nespoutané ženy
2014  82%Intimní splynutí
2013  75%Když jde o muže
2012  61%Cesta vášně

Kniha Když jde o muže je v

Právě čtených6x
Přečtených74x
Čtenářské výzvě5x
Doporučených2x
Knihotéce43x
Chystám se číst43x
Chci si koupit15x