Market = ) Market = ) komentáře u knih

Iluze Iluze Jeffery Deaver

Tentokrát mi zvraty a "překvapení" přišly sice taky značně překombinovaný, ale aspoň podle mě dramaticky neměnily děj knihy a díky tomu mi nepily krev tolik jako jindy. Jinak se mi knížka četla vážně skvěle a hned bych se pustila do další... (ale to nemůžu, protože to bych je přečetla moc rychle...)

14.02.2016 5 z 5

Sittafordská záhada Sittafordská záhada Agatha Christie

Celou dobu jsem měla neodbytný pocit, že jsem tuhle knížku už někdy četla, ale podle DK i mého "čtecího sešitu" ne. Nicméně ať tak nebo tak, líbila se mi, ale neuchvátila mě. Radši mám, když můžu z lehounce nadhazovaných indicií celou dobu hádat, kdo je vrah a takováhle "překvápka" moc nemusím.

07.02.2016 3 z 5

Zbožňuju Vánoce Zbožňuju Vánoce Lindsey Kelk

Neoznačila bych knihu za literární skvost, kvůli tomu jsem ji ani nečetla, ale účel "číst na Vánoce něco vánočního" splnila úžasně a místy jsem se i od srdce pobavila :-). Po přečtení některých komentářů jsem měla trochu strach, co se bude dít, ale za mě Angela nic moc extra pošahanýho nebo divnýho nedělala, jenom byla taková jako obvykle (docela mi připomíná Bridget Jones :-) ). Nejhezčí vánoční pocit jsem měla z toho, jak sama Angela měla ráda Vánoce. Jindy přes rok bych tuhle knížku číst nedoporučovala, podle mě by jí to ubralo na půvabu.

06.01.2016 4 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Pátá * je za to, jak byla knížka napsaná (tím nemyslím styl psaní, ale to, že autoři skutečně psali "každý svou část" postupně a předem se na ději nedomlouvali). Měla jsem ráda prakticky všechny postavy, jejich popis, charakter a styl vyjadřování - to je zřejmě to, co mě baví na knihách pro teenagery (to samé je to hlavní, co mám ráda na knihách od Johna Greena). Těch "úvah o nesmrtelmosti chrousta" naštěstí nebylo tolik (opět, stejně jako u Greena, mě tohle moc nebralo, protože jsem na to už asi moc stará :-D) a celkově se mi knížka vážně moc líbila (zejména pro svůj nápad, vtip a laskavost) a jsem ráda, že mě letos v listopadu napadlo začít se pídit po tematickém čtení na Vánoce :-).

29.12.2015 5 z 5

Svetr k Vánocům Svetr k Vánocům Glenn Beck

Podle komentářů jsem měla trochu strach (zejména při označení knihy za "nábožnou"), fakt ale je, že jsem byla většinu knihy mile překvapená. Jednak určitě čtivostí, jednak i samotným příběhem a jeho "opravdovým" pojetím. Párkrát jsem polkla (ty zmínky o bohu mi vážně neseděly) a předposlední kapitolu jsem přeskočila úplně, protože to pro mě byla propaganda jak v Narnii, ale jinak se mi knížka vážně líbila a jsem ráda, že jsem si letos na Vánoce hledala knížky a vánoční tematikou :-). Kdybych mohla, dala bych 3 a půl hvězdičky, poslední půlku jsem nakonec přidala za tu čtivost a to, jak je knížka pěkně graficky zpracovaná.

15.12.2015 4 z 5

Kolosální nápad Kolosální nápad Michaela van Erne

Rozhodně oceňuju vtip autorky. Na jednu stranu si málokdo co si tak vybavuju tolik vyhrál s češtinou, na druhou stranu mi to místy dost vadilo a květnatost vyprávění podle mě až postrádala smysl. Ale jinak dobrý :-).

11.12.2015 3 z 5

Psí život Psí život Peter Mayle

Tuhle knížku jsem měla rozečtenou rok a půl. Pro malinký rozměr jsem jí s sebou vozila jenom tam, kde jsem nepředpokládala čas na čtení. Teď jsem ale v záchvatu "když píšu bakalářku, nebudu si na cestu do práce brát nic, co by mě extra zaujalo" knížku konečně dočetla a poslední třetina mi přišla fakt bezva. Tak nevím, čim to celý bylo. Ale doporučuju pro laskavý humor a roztomilé ilustrace :-).

05.12.2015 3 z 5

Záhadný pan Quin Záhadný pan Quin Agatha Christie

Měla jsem za to, že povídky moc nemusím, ale tahle kniha mě vyvedla z omylu :-). V poslední době jsem se vrhla do víru severských detektivek, takže jsem se bála, že setkání se "staroanglickou" Agathou pro mě bude moc rozvláčné a nebudu schopná se začíst (což už se mi jednou po sérii akčního čtení stalo), ale opak byl pravdou - spád a příběhy povídek mě skutečně nadchly!

10.11.2015 4 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

5* dávám za téma, protože o takových věcech by měly vycházet hromady knih a ne sem tam nějaká v malém nákladu, která je prakticky k nesehnání, vždyť jsou to naše dějiny... :-(. Moc se mi líbí uhlazený až květnatý styl psaní (tedy já bych ocenila spíše více faktického vyprávění, ale při těch hrůzách, o kterých autorka píše, je to jako pohlazení) a odvaha, která je určitě k sepsání takových pamětí třeba. Za mě by bylo skvělé, kdyby na konci knihy byl nějaký chronologický výčet míst, věznic a dalších informací, abych se lépe zorientovala v knížce a mohla vždycky mrknout, "kde vlastně zrovna jsme". Každopádně respekt paní Šimkové a jejím kolegyním.

27.10.2015 5 z 5

Boží koně ze Sidi Moumen Boží koně ze Sidi Moumen Mahi Binebine

No... Za mě spíš zklamání, bohužel. Kladně hodnotím námět, záporně provedení. Pokud byla kniha (vyprávěná teenagerem, i když dost netypickým) myšlena pro teenagery, budiž, pro ty mohla být jak dělaná. Pokud měla oslovit dospělé čtenáře, u mě to tak bohužel nebylo. Uvítala bych asi větší hloubku a "rozepsanost", která mohla z knížky udělat literární skvost :-). Takhle mám ze sebe jen špatný pocit, že mě nebavilo takové "ušlechtilé čtení".

23.10.2015 3 z 5

Zmrzlinové sedmé nebe Zmrzlinové sedmé nebe Abby Clements

Knížka se mi vážně moc líbila. Pokud chci něco, co mě chytne a zaujme, čtu krimi, pokud chci knihy k zamyšlení nebo duševnímu obohacení, čtu krásnou literaturu. Jak mí kamarádi říkají "růžovou knihovnu" vyhledávám ve chvíli, kdy si chci odpočinout od krve a hlubokých myšlenek. A tohle pro mě tato knížka splnila naprosto přesně. Navíc oceňuju, že mě až na "jednoho nevěrníka" nikdo z hlavních postav nerozčiloval :-). Taková oáza klidu a navíc s moc krásnou obálkou.

21.10.2015 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Od půlky knížky jsem si plánovala, jak sem napíšu senzační hodnocení s tím, že tohle je skutečně žánr přesně pro mě. Pak jsem teda sem tam trochu polkla, protože u řešení starých případů bych uvítala méně "nových" vražd, ale i tak jsem nadšená a chtěla bych číst pokračování pořád a pořád a pořád. Styl psaní (a tedy průběhu vyšetřování :-) ) mi sedí jak vyšitý, jsem ráda, že "první díl" nebyl výjimka. Těším se na další knížky, doufám v podobném duchu :-).

16.10.2015 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Jo, to bylo dobrý! Vyhovovalo mi, že hlavní osoba byl skutečně Joona Lina a bavilo mě prostředí, kde vyšetřování probíhalo, navíc hezky odsýpalo. Konec na lodi mi úplně nesedl, ale oceňuju, že byl svižný a ne přehnaně dramatický. Jen jsem zjistila (docela mě to překvapilo), že mám asi trochu problém s tím, jak jenom tak mimochodem (autoři) zabili spoustu lidí.

05.10.2015 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Nejdřív jsem chtěla dát 4 hvězdičky, ale pak jsem usoudila, že jsem prostě poslední dobou moc zmlsaná. Moc se mi líbilo, že si knížka celou dobu nechala "krimi ráz" a skutečně jsme se postupně dopracovávali výsledku starým dobrým detektivním způsobem, kde autor nevytváří napětí tím, že nám neříká všechno, co se detektivovi podaří vypátrat. To byla vážně příjemná změna. To co nejvíc oceňuju, tedy zaměření na podrobný popis vyšetřování, bylo také jediné, co mě občas trochu nebavilo pro svou zdlouhavost, ale to bylo vážně jen občas. Těším se na další :-).

22.09.2015 5 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Oceňuju neobvykle nízký počet zvratů, "čínské téma" mě úplně nenadchlo (na druhou stranu mi trochu rozšířilo obzory, což je fajn), ale i tak to bylo počteníčko :-).

13.09.2015 4 z 5

Jak (ne)zabít vlastní matku Jak (ne)zabít vlastní matku Stephanie Calman

Kdybych mohla, dala bych 3,5 *, takhle dám 4, abych knížce "zlepšila" podle mě trochu nespravedlivě nízké hodnocení. Líbí se mi autorčin nadhled a styl vyprávění, stejně jako u předchozích dvou knih. U téhle se mi navíc líbilo, že mi občas připomínala život i styl psaní Betty McDonaldové v Co život dal a vzal, které mám moc ráda. Jednotlivé kapitoly spolu navíc souvisí jen lehce, takže na krátké cesty do práce a podobně je knížka ideálním společníkem.

23.08.2015 4 z 5

Do tmy se neohlížej! Do tmy se neohlížej! Lenka Teremová

Vážně jsem v životě nic horšího nečetla a kdyby kniha neměla velké písmo a jen 117 stran, určitě bych jí nedočetla. Díky tomu, že půlka knihy je navíc psaná v holých větách a každá je na samostatném řádku, netrvalo moje utrpení ani dvě hodiny (přeci jen jsem nechtěla špatně hodnotit nedočtenou knihu...). Že je příběh skutečně mizerný bych brala (mám ráda i "romány pro ženy", takže neprahnu vždy po absolutně kvalitní literatuře, ale tohle byla vážně, vážně hrůza), že sloh, kterým je kniha napsaná, by podle mě neobstál ani na druhém stupni základní školy - budiž, ale že na jedné straně knihy je postava několikrát pojmenovaná Karla a na další straně ta samá osoba, opět několikrát, Klára? To mě přivedlo na myšlenku, že je kniha možná vážně tak mizerná, že si ji po sobě autorka nechtěla přečíst a pracovníci nakladatelství ji jen zběžně prolistovali. O tom, že by se snad jednalo o erotický román nemůže být ani řeč. Nečetla jsem 50 odstínů... protože mi styl psaní přišel nekvalitní a hlavní hrdinka mi i z vyprávění lezla na nervy, ale teď si říkám, že jsem měla zkusit vydržet více než pár náhodně vybraných stránek, protože TAKHLE příšerné by to určitě nebylo.

23.08.2015 odpad!

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Celkově se mi knížka četla moc dobře, jen bych bývala byla radši, kdyby první část trvala celou dobu, krimi mi vyhovuje více než triler. Ale každopádně bezva, těšm se na další.

16.08.2015 4 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

Od tohoto typu literatury samozřejmě neočekávám literární skvosty, ale tady se bohužel nedostavilo ani příjemné začtení a pocit "odpočatosti". Třetí hvězdičku dávám za zajímavou myšlenku, že pan Darcy by čistě teoreticky vlastně pro dnešní ženy nebyl tak ideální, jak si třeba myslíme :-).

09.08.2015 3 z 5

Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Madame Chic aneb Co všechno jsem se naučila v Paříži Jennifer L. Scott

Moc hezky napsané, inspirující, pro mě i "uklidňující".

26.07.2015 4 z 5