Jak (ne)zabít vlastní matku

Stephanie Calmanová vtipným způsobem zachycuje vztah matky a dcery. Dcerou je žena ve středním věku, která má na krku manžela, dvě malé děti a teď ještě ke všemu i svéráznou stárnoucí matku. Autorka na řadě půvabných historek ze života vlastní rodiny dokazuje, jak je někdy těžké uznat vlastní matku jako lidskou bytost se všemi jejími slabostmi a otravnými zlozvyky. Dozvíte se, jak neztratit nervy a sebeovládání, když máte matku "na zabití"!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/51_/51531/jak-ne-zabit-vlastni-matku-51531.jpg 3.418

Deník špatné matky 3.

Literatura světová
Vydáno, Fragment (ČR)

How (not) to murder your mother, 2009

Kniha Jak (ne)zabít vlastní matku

jaja1989
04.09.2015

Rozhodně horší než 2. díl, je tu sice pár vtipných frází, ale dvojce se nevyrovná.
Ikdyž taky chci někdy uškrtit mámu, tak takovou ji fakt nemám:) díky bohu:)

Market = )
23.08.2015

Kdybych mohla, dala bych 3,5 *, takhle dám 4, abych knížce "zlepšila" podle mě trochu nespravedlivě nízké hodnocení. Líbí se mi autorčin nadhled a styl vyprávění, stejně jako u předchozích dvou knih. U téhle se mi navíc líbilo, že mi občas připomínala život i styl psaní Betty McDonaldové v Co život dal a vzal, které mám moc ráda. Jednotlivé kapitoly spolu navíc souvisí jen lehce, takže na krátké cesty do práce a podobně je knížka ideálním společníkem.

zdazilek
24.06.2013

Podle názvu jsem čekala nějakou velmi zábavnou a vtipnou knížku u které se budu bavit. Bohužel jsem se zmílila, knížka byla nudná a nebavila mě. Dalo mi práci dočíst, znovu už bych ji určitě nečetla.

akina
09.08.2011

Původně jsem si myslela, že tuto knihu ani komentovat nebudu, ale...... Rozhodně mě kniha dost zklamala, po předchozích dvou jsem čekala vtipné povídání o matce a dceři, ale nic takového. Pokud by ji napsal někdo jiný a člověk nevěděl do čeho jde, tak snad, ale takto jsem ji měla v rozečtených asi dva měsíce a mezitím přečetla několik dalších.

Stephanie Calman
anglická, 1961