Margie94 Margie94 komentáře u knih

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Neuvěřitelně vtipný, trefný a jednoduše ze života :)

25.12.2017 5 z 5

Bílé město Bílé město Karolina Ramqvist

No...upřímně nevím, co si mám o této knížce myslet. Nečetla jsem první díl, ale to myslím není faktor, který by mi příběh jakkoliv pokazil. Jedná se o velmi chladný, syrový příběh o ženě, která přišla o manžela, který se neživil zrovna legální činností. Žila si v luxusu a teď spadla na největší dno, ze kterého se snaží odrazit. Při čtení na vás doslova dýchá chlad, strach, smutek a zoufalost. Je zde detailně popsán mateřský vztah matky a malé dcerky, které se snaží po šoku vzpamatovat a začít žít nový život. Díky krátkým kapitolám knížka odsýpá, je docela čtivá a tak akorát "dlouhá". Dle mého takový průměr. Tedy dávám 3*

10.12.2017 3 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Lisbeth is back! A skoro bych ani nepoznala, že to nepsal Stieg Larsson. Má oblíbená literární hrdinka opět v boji proti zkorumpovanosti, nespravedlnosti a zlým ničemům :) Dala bych 5*, avšak ubírám jednu hvězdičku za "neposun" ve vztahu Lisbeth a Mikaela, kteří jsou hlavními tahouny celé série. Avšak detektivka je to parádní! :) Už se těším na další díl, který na mě pokukuje na poličce :)

10.12.2017 4 z 5

Nenadchlo, ale ani neurazilo. Možná mi unikla hlavní pointa, ale z mého pohledu se jedná o průměrnou knihu zachycující komplikované vztahy v rodině.

10.12.2017 3 z 5

Agnes a sedmý host Agnes a sedmý host Kati Närhi

Skvělý komiks a ještě lepší kresby :) Bavilo mě to od začátku do konce. Finské podivno opět nezklamalo...

10.12.2017 5 z 5

Doppler Doppler Erlend Loe

Suchý, severský humor protkaný absurdními dobrodružnými zážitky mě opravdu bavil! :D Příběh je napsán neuvěřitelně čtivě a stránky rychle ubíhají. Hlavní hrdina s obřím přirozením (ano, na tohle upozorňuje celkem často :D) a milovník lesa se rázem proměňuje z městského člověka, který má rodinu, dům a dobrou práci na lesního muže, jehož jediným cílem je v životě již nic nevybudovat, nic nedělat, prostě a jednoduše BÝT v lese společně s jeho losím kamarádem Bongem. Hlavně nebýt PILNÝ! To je pak neštěstí...

01.10.2017 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Před chvílí dočteno se slzami v očích. Tohle je prostě tak krásný a dojemný příběh, kde se melancholie střídá s humorem a současnost s minulostí. Některé pasáže jsem si přečetla víckrát, protože zde čtenář nalezne pár životních mouder, které mají nějaké poselství a poučení. Za mě parádní kniha a už se nemůžu dočkat, až si přečtu nějaké další knihy od autora :)

24.09.2017 5 z 5

Musím říct, že tato sbírka povídek se opravdu povedla :) Příběhy napínavé a poutavé, skoro všechny se mi opravdu líbily. Nelíbila se mi snad jen Čarodějná kolébka, která pro mě byla asi až moc podivná a nebavila mě. Závěr o finské fantastické literatuře byl pro mě jako studentku finštiny velmi poučný :) Za mě rozhodně palec nahoru! :)

17.08.2017 4 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Romantické knihy většinou nečtu, není to příliš můj šálek kávy. Avšak u této knihy jsem udělala výjimku a nebylo to vůbec špatné. Akorát Allie mě teda občas lezla na nervy a Noaha mě bylo líto. Hodnotím jako příjemný nadprůměr :)

12.08.2017 4 z 5

Severské balady Severské balady neznámý - neuveden

Nádherné balady...některé povedenější, některé méně. Avšak rozhodně zajímavé čtení, ke kterému se snad v budoucnu opět vrátím :)

12.08.2017 4 z 5

Naivní. Super. Naivní. Super. Erlend Loe

Trochu mi to připomnělo "Kdo chytá v žitě" od Salingera. Mladý muž, který po životní změně neví, co dál s životem. Žije ve svém bohatém vnitřním světě a sám pro sebe si klade složité otázky. Jeho okolí ho moc nechápe až na jeho dobrého kamaráda Kima, chlapce Børreho a Lisu. Kapitoly v knize jsou docela krátké a tak čtení krásně odsýpá. Dějově se nic závratného nestane. Je to moje první kniha od autora a určitě jen u téhle nezůstanu :) Jako "odpočinkové" čtení doporučuju :)

11.08.2017 4 z 5

Dítě Bridget Jonesové Dítě Bridget Jonesové Helen Fielding

Poslechla jsem jako audioknihu. Za mě docela dobrá oddechovka, která se však docela dost odlišuje od filmu, který se mi velmi líbil :) poctivý průměr...

04.07.2017 3 z 5

Simonův kocour na toulkách Simonův kocour na toulkách Simon Tofield

Parádní oddechovka :) taková komiksová "Bible" pro všechny majitele chlupatých a umňoukaných paličáků :)

04.07.2017 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Básně moc nemusím, ale podle mě je Kytice knihou, kterou by měl každý za život přečíst :)

03.06.2017 4 z 5

Na domácí frontě Na domácí frontě Kari Hotakainen

Jojo, ta mrcha emancipace, co ta dokáže s lidmi udělat...Hlavní hrdina je občas na pořádnou facku, při té své snaze si urovnat život. Nejlepší jsou však "supersousedi" z horního bytu :D ti mě bavili asi nejvíc...

Zajímavé bylo, že příběh vyprávělo víc lidí a ze svého úhlu pohledu, což dávalo příběhu takový trochu jiný nádech :)

01.06.2017 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Děsivá a mrazivá četba, při které místy ani nedýcháte...jedna z mých nejoblíbenějších českých knih.

01.06.2017 5 z 5

Konrad Wallenrod Konrad Wallenrod Adam Mickiewicz

Wallenroda jsem četla jako povinnou knihu ke studiu. Bohužel mě moc neoslovil a k dočtení jsem se opravdu musela donutit :/ Tedy slabší průměr. Mickiewiczův Pan Tadeáš, ač je o hodně delší, nadchnul trochu víc.

01.06.2017 3 z 5

Česko-finská konverzace Česko-finská konverzace Jarmila Janešová

Docela dobrý pomocník při studiu finštiny :) avšak mohl by být trochu líp zpracován...

01.06.2017 3 z 5

Zrzavý Orm: Plavci na západ Zrzavý Orm: Plavci na západ Frans Gunnar Bengtsson

U této knihy jsem se neuvěřitelně nasmála. Orm je prostě neobyčejný "viking", se kterým si osud neuvěřitelně pohrává :) Už se těším na další díl!

01.06.2017 5 z 5

Mrzout Mrzout Tuomas Kyrö

Dobrá oddychová knížka...dokonce i hlavní hrdina, ač zpočátku opravdu Mrzout s velkým M mi tak nějak přirostl k srdci, zejména v posledních pár kapitolách :) Kniha na první pohled vypadá trochu jako knížka pro děti, která je doplněna zajímavými ilustracemi. Díky tomu příběh odsypá velmi rychle a knihu jsem přečetla za den :) a to se považuji za pomalejšího čtenáře :)

31.05.2017 4 z 5