Mrzout

Hlavní hrdina této knihy je mrzout. Ne, on je něco víc, on je Mrzout. Soused a jediný kamarád mu umřel, manželka je v domově s pečovatelskou službou a doktor mu řekl, že jestli nezmění životosprávu, ucpou se mu žíly. Ale on dobře ví, že to nejsou tuky a cholesterol, co mu je ucpává. Stačí upustit páru a žíly budou jako nové – člověk si proste potřebuje pořádně zanadávat. Na sníh, na syna, na kojící matky, na frontu v lékárně, na všechny ty zbytečné novoty… na život. "To jsem se zas jednou dožral…" hartusí Mrzout, ale my se popadáme za břicho. Mrzout byl zfilmovaný a byl u nás uveden do kin 4. 2. 2016....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/331440/mrzout-J03-331440.jpg 3.919

Mielensäpahoittaja (2010)

Literatura světová, Humor, Romány
Vydáno:, Argo

jiri77

Úsměvná knížka o jednou finském mrzoutovi. Autor skvěle popisuje chování postaršího člověka a jeho pohled na dnešní dobu.Moc se mi líbí ,že se finský člověk moc neliší od toho našeho a najdou se stejná témata na které si stěžuje. Určitě to není humor , u kterého by mi smíchem slzely oči ale slabší úsměv to u mě vyvolalo. Jako oddechovku mohu jen doporučit. Celkově je kniha i s ilustracemi pěkná.

Melcrovka

Odpočinkovka. Humor celkem úsměvný, ale určitě jsem se za břicho nepopadala, jak to avizují na obálce knihy.
Je pravda, že postupně se zážitek z knihy lepšil. Ke konci knihy se stal Mrzout uvěřitelnější a ve svém brblání i milý. A poslední kapitolka mě opravdu dojala k slzám.

rikke
30.10.2017

Knihu nehodnotím. Nedočetla jsem. Ne, že by to bylo tak hrozné, jen mě ty minipříběhy přestaly bavit. Přišlo mi to pořád na jedno brďo. Značně křečovitě na mě působila autorova snaha být vtipný.

Boboking
03.08.2017

Tak že bych smíchy padal na zem, to ne. Až tak originální to taky nebylo, ono frflání důchodců, že kdysi bylo vše lepší a pořádnější, není nic nového. Je to spíše sled takových fejetonových skečí, jako jeden celistvý příběh bych to nenazval.

Jíťa512
03.07.2017

Při čtení - popadání za břicho se neodstavilo, ale nebylo to špatné, pokud se člověk přenese přes grafické zpracování knihy.

Margie94
31.05.2017

Dobrá oddychová knížka...dokonce i hlavní hrdina, ač zpočátku opravdu Mrzout s velkým M mi tak nějak přirostl k srdci, zejména v posledních pár kapitolách :) Kniha na první pohled vypadá trochu jako knížka pro děti, která je doplněna zajímavými ilustracemi. Díky tomu příběh odsypá velmi rychle a knihu jsem přečetla za den :) a to se považuji za pomalejšího čtenáře :)