Marfulka007 Marfulka007 komentáře u knih

Psí Vánoce Psí Vánoce W. Bruce Cameron

Kdybych si přečetla recenze dřív, než jsem knihu koupila, asi by se ke mě nikdy nedostala. Takhle jsem ale aspoň neměla velká očekávání a to pomohlo... Je to vlastně vcelku milý příběh o vztazích v jedné rodině a o tom, že se musí stát něco závažného, aby spolu začali komunikovat a našli si k sobě cestu. Konec je lehce předvídatelný a možná moc zidealizovaný, ale to už k některým knihám patří. Bohužel ani psů, ani Vánoc v knize zrovna moc není. Přesto se ale četla dobře a jako příjemná oddechovka, proč vlastně ne...

22.01.2023 3 z 5

Iveta Bartošová: Neměla jsem se narodit Iveta Bartošová: Neměla jsem se narodit Michaela Remešová

O knížce jsem se dozvěděla celkem náhodou a dala se do čtení, aniž bych studovala, co za knihu to vlastně bude, což byla možná základní chyba. Ivetu jsem v dětství a dospívání milovala, a zůstala u jejich písní navzdory všemu, co se kolem ní později dělo. Po dočtení téhle knihy ale cítím velký smutek. Je to zpověď nemocného člověka. Lidská psychika je křehká a o to křehčí, když je neustále pod drobnohledem médií a bulváru. A vydat takovýhle rozhovor, navíc nakonec ke všemu neautorizovaný, to mi opravdu nepřijde v pořádku. Ty dvě hvězdičky dávám pro Ivetu.

11.11.2022 2 z 5

Železný muž Železný muž Paul Féval

Kniha se ke mě dostala díky projektu Nesuď knihu podle obalu a vybrala jsem si ji kvůli tomu, že se děj odehrává v Bretani. To pro mě bylo zároveň z celé knihy to nejpěknější - vylíčení všech těch krásných míst. Příběh samotný se četl příjemně, čekala jsem víc krve, takže jsem byla celkem mile překvapena. Krátká, nekomplikovaná oddychovka.

28.08.2021 4 z 5

Cesta ven ze šíleného světa Cesta ven ze šíleného světa Jan Menděl

Bohužel jsem nakonec nedočetla, přestože jsem se o to několikrát pokoušela. Čekala jsem asi něco jiného. Na mě tam bylo příliš moc duchovna, které mi zkrátka nesedlo. Věřím, že pro někoho to může být přínosné čtení, ale za mě jsem se tentokrát s výběrem trefila hodně vedle.

04.08.2021

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Řekla bych to asi takhle... Oddechové čtení to teda fakt není, a to ať už co se týče samotného tématu (jakože se vám chce občas trochu zvracet), nebo co se týče politických reálií (jakože když to až tolik nesledujete, tam se občas můžete ztrácet). Ale za přečtení asi stojí. Autorovi každopádně velký respekt... Nicméně jednou stačilo a chce to teď proložit něčím lehčím.

24.06.2021 3 z 5

Pravdou je, že jsem od knihy čekala možná něco trochu jiného. Každopádně jsem ale ráda, že se mi dostala do rukou. Určitě jsem si z ní vzala své a i kdyby to mělo být "jen" uvědomění si vlastní cykličnosti, tak je to za mě v pořádku. Myslím, že to není jedna z těch knih, které člověk přečte a tím to končí, určitě se k ní budu vracet. Na druhou stranu, že bych byla schopna ji využívat dennodenně a plánovat si přesně podle ní svůj život, tak to asi ne.

12.11.2020 3 z 5

Potřebují jen lásku Potřebují jen lásku Jennifer Arnold

Pěkně podaná kniha pro všechny majitele psů, kteří to chtějí zkusit možná trochu jinak. Líbilo se mi, že to není čistě "učebnice", ale jsou tam vyprávěny také příběhy a zkušenosti. Musím říct, že jsem se občas i dojímala. Nicméně asi úplně nedokážu přijmout výchovu bez povelů a myslím, že i v knize je to trochu slovíčkaření o tom, jestli něco je povel a nebo požádání. Každopádně je to příjemné čtení a určitě jsou tam i části poučné a využitelné pro výchovu pejska, ke kterým se budu vracet.

23.05.2020 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Není třeba si nic nalhávat, žádná hlubokomyslná sdělení v téhle knize nenajdete. Ale já jsem od ní dostala přesně to, co jsem od ní očekávala. Oddychovka, na takových těch pár stránek před spaním úplně ideální.

07.01.2020 3 z 5

Terapie sdílením vol. 2 Terapie sdílením vol. 2 Ester Geislerová

Za mě určitě lepší než první díl, pěknější a takové ucelenější zpracování. Fakt je, že vlastně není třeba ji kupovat, většinu "hlášek" nakonec najdete na Instagramu. Ale pro mě je fajn mít to v ucelené podobě. Je to oddychové čtení, třeba když máte jen tak pár minut. Pro pobavení příjemné. Jako projekt perfektní nápad.

07.01.2020 4 z 5

Naděje umírá poslední Naděje umírá poslední Halina Birenbaum

Za mě kniha, kterou jsem sice nedokázala zhltnout jedním dechem, nicméně příběh samotný a fakt, že všechno, co popisuje je opravdová realita mě nutily číst dál a dál. Nejednou jsem musela knihu odložit a přemýšlet, jak je to všechno vůbec možné. Jak se něco takového vůbec mohlo dít. A kde ti lidé brali tolik síly a vůle to přežít. Pro mě kniha, kterou by si měl povinně přečíst každý. Opravdu. Už jen proto, abychom nezapomínali na historii. Mám pocit, že v dnešní době je to čím dál tím důležitější.

12.02.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Velmi zajímavě pojatá. Dvanáct příběhů Vás jednoznačně musí pohltit. Pravda, takovéto propojení dvanácti žen je docela nereálné, to mi ale nevadilo a zážitek ze čtení nesnížilo. Škoda jen, že vzhledem k množství postav nebylo možné poznat je více do hloubky. Především u některých z nich by to bylo určitě zajímavé. Jediné, co mi opravdu vadilo byl příliš otevřený konec, to prostě nemám ráda.

05.02.2017 5 z 5

Super, četlo se mi to moc hezky. Takovou knihu mít v době, kdy jsem chodila na gympl, možná by mě hodiny literatury i bavily :-)

13.03.2024 4 z 5

Sport a jóga Sport a jóga Elisabeth Haich

Velmi zajímavá a poutavá kniha o józe, ke které se člověk bude vracet znovu a znovu. Věřím, že je to základ a vlastně mě může jen mrzet, že jsem ji nepřečetla dříve. Je zároveň fascinující, jak současně kniha vyznívá. Doporučuji vřele všem.

25.12.2023 5 z 5

Pláň Tortilla / Na plechárně Pláň Tortilla / Na plechárně John Steinbeck

Nepřestávají mě udivovat Steinbeckovy nádherné popisné pasáže a neuvěřitelné metafory. Nakonec se to krásně četlo, přestože to tak na první dobrou nepůsobilo, a k postavám obou novel jsem si našla svou cestu.

12.11.2023 5 z 5

Opouštím ostrov Opouštím ostrov Tomáš Zástěra

Oddechovka. Tzv. neurazí, nenadchne. Ale to je možná až zbytečně drsné hodnocení. Prostě na léto na takové to čtení, u kterého se nechce moc přemýšlet a jen se nechat unášet příběhy z cizích životů... vlastně proč ne.

23.07.2023 4 z 5

Snílkova kavárna aneb příběhy zaslechnuté u cappuccina Snílkova kavárna aneb příběhy zaslechnuté u cappuccina Martina Abrahámová

Krásná knížka. Perfektní oddechovka. Asi ani nevím, co víc dodat... Prostě potěšila, pobavila a doporučuji jako ideální letní čtení.

07.07.2023 5 z 5

Psí řeč - Návod pro pejskaře jak porozumět svému nejlepšímu příteli Psí řeč - Návod pro pejskaře jak porozumět svému nejlepšímu příteli Lili Chin

Krásná, roztomilá a ještě poučná knížečka. Super kombo :-)

10.03.2023 5 z 5

Poznej mě slovy Poznej mě slovy Petra F. Rohovská

Velmi emotivní sbírka povídek. Takových, u kterých je vlastně nejdůležitější ten POCIT... Byly povídky, které kolem mě spíš jen tak propluly. A pak povídky, které mi promlouvaly přímo z duše (nebo do duše), které mi vháněly slzy do očí. Věřím, že si v této knize každý najde to své a možná i sám sebe (přesně jak slibuje anotace). Děkuji!

13.01.2023 5 z 5

Elza radí: Skôr než prídeš k veterinárovi Elza radí: Skôr než prídeš k veterinárovi Jana Radošovská

Super knížka, která by fakt neměla chybět ve výbavě žádného pejskaře. Jsem ráda, že se k ní můžu kdykoliv vrátit, před tím, než začnu zbytečně panikařit...

06.01.2023 5 z 5

Tvůrčí restart: Lázně pro spisovatele v krizi Tvůrčí restart: Lázně pro spisovatele v krizi Martina Heš

(SPOILER) Mě se kniha líbila moc. Bavila mě, děj příjemně plynul a já byla v neustálém napětí "co teda..." Líbilo se mi, že mě nenechala odpočinout, že jsem musela zůstat pořád ve střehu a že toho spoustu zůstalo skryto mezi řádky. Taky se mi moc líbí obálka a ilustrace. P.S. A Jakubovu knihu bych si přečetla... Děkuji za super zážitek!

04.01.2023 5 z 5