marcela0282 marcela0282 komentáře u knih

Upálené Upálené C. J. Tudor

(SPOILER) Strasne me to bavilo, od prvni do posledni stranky. Knihu jsem precetla za dva dny a sice se ze zacatku trochu bala (protoze ja jsem fakt hrozna posera a tematu exorcismu se snazim opravdu veeelkym obloukem vyhybat), ale nakonec jsem to zvladla, protoze tam toho bububu bylo na mou povahu presne tak akorat :) doporucuji, skvele a zabavne napsane.

17.02.2023 5 z 5

Pod dohledem Pod dohledem Lisa Jewell

Hmm, už jsem dlouho neměla potřebu psát komentář, ale tady mi to nedá... Asi protože tahle kniha je po dlouhé době opravdu jiná, než na co jsem zvyklá - stylem, dějem, konstrukcí příběhu... Bylo to skvělé a šílené zároveň. Připadalo mi, jako bych sledovala dobře natočený film, který ve vás zanechá mix emocí a pocit, že jste chvíli žili v Bristolu obklopeni skupinou zajímavých i podivných lidí. Rozhodně doporučuji dál :)

12.02.2023 5 z 5

Setkání se smrtí Setkání se smrtí Joe Simpson

Nepredstavitelne. Velice zajimave cteni, i kdyz jsem nekolikrat citila autorovo vycerpani na vlastnim tele. Neskutecna chut zit a zase jeden z dukazu, ze nejvetsi hybnou silou cloveka, pres vsechny svaly, kosti a organy, je mozek a mysl. Pokud prestanete opravdu chtit, telo vypovi sluzbu. Smekam ten nejvetsi klobouk ze vsech klobouku a diky za to, ze jsem mela tu cest knihu precist.

06.01.2022 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Jak jinak, nez dalsi blaznivy kousek, plny spousty silenych metod... Nebo ne? Kdyz clovek neni biologicky, virologicky nebo technicky nadsenec, tak to vlastne ani nepozna :D nejsem poradne ani jedno, takze bych autorovi odpustila, i kdyby Thea poslal vysetrovat vrazdu na Mars. Hlavne kdyz to bude zase skvele napsana detektivka, u ktere vas bude sice trochu mrazit, ale bude to zabava :)

12.11.2021 4 z 5

Běsni a zuř Běsni a zuř Becky Masterman

Skvele cteni! Hlavni hrdinka je uplne, ale uplne jina, nez vsechny, na ktere jsem dosud narazila a diky tomu me kniha vazne bavila. Vtip, napeti, spad, super zapletka i necekane rozuzleni... Vic neni co dodat :)

19.10.2021 5 z 5

Fontána Fontána Jonas Moström

Prijemna oddechovka, takova jednohubka, co se dobre cte :) autorovo mlzeni a svadeni ze stopy nuti cloveka cist dal, dokud se nedozvi, jak to teda vsechno bylo. Hvezdicku strhavam za deti neustale hrajici videohry a za otrepanou linku s hrozne se chovajicim byvalym manzelem, prijde mi, ze to je v kazde druhe detektivce... I tak si ale moc rada prectu dalsi dil :)

15.10.2021 4 z 5

Zatímco spím Zatímco spím Reneé Shafransky

Tak tady nevim, jestli jsme vsichni cetli stejnou knihu :D vubec mi to neprislo spatny... Jako ten motiv je takovej netradicni, ale nemyslim si ze by to byla nuda, nebo snad dokonce odpad. Clovek to musi cist jako pribeh, vypraveni a necekat nejaky super drama, jako od beznych detektivek / thrileru. Ani do jedny kategorie bych to nezaradila, ale to neni duvod, proc knihu oznacovat za spatnou.
Doporucuji jako oddychovou literaturu :)

21.09.2021 4 z 5

Anonymita Anonymita Arno Strobel

Vyborne cteni, kniha mela vse, co jsem ocekavala. Humor, napeti, zabavnou formu a styl, zajimave postavy, necekane rozuzleni a pro me i netradicni motiv. Premyslela jsem, jak autori knihu davali dohromady, ale at uz to bylo jakkoliv, povedlo se a nezbyva nez doufat, ze tento detektivni tym jeste nejaky ten pripad ceka :)

09.09.2021 5 z 5

Duše mrtvých nemluví Duše mrtvých nemluví Roxann Hill

Bohuzel, tohle neni muj salek kavy. Jsem zvykla na mnohem propracovanejsi a zajimavejsi dila, ktera maji hloubku a spad, nejkou psychologii postav.Dej me nebavil, postavy me nijak nezaujaly a samotne reseni pripadu spis jako by vubec nebylo. Cele to bylo ploche, bez napeti. Proste se v tom vsichni placali a pak se najednou vrah objevil sam. Jedine, co me na knize docela bavilo, byl prolog. Na cteni jsem se moc netesila a ani nemam v palnu se k autorce jeste vracet.

03.09.2021 1 z 5

Třetí na řadě Třetí na řadě Allison Brennan

Pro me prijemne prekvapeni. Zajimave postavy a napinavy, poutave napsany pribeh. Obcas jsem sice tusila, co bude dal, jindy jsem ale byla naopak zaskocena. Konec knihy napovida ze se muzeme tesit na pokracovani, takze ja se urcite s autorkou nesetkavam naposledy.

30.08.2021 4 z 5

Černé zlato Černé zlato Dana Stabenow

Mam tuhle autorku opravdu rada a Kate Shugakova mi po cele serii strasne prirostla k srdci. Jeji pribehy jsou jedinecne, inspirovane zivotem v tak odlehlem a pro nas neznamem kraji, ze nekdy zustava rozum stat. Zvlast, kdyz se dozvite, ze ty nejmin uveritelne prihody se opravdu staly. Strasne se tesim na pokracovani!

23.08.2021 5 z 5

Dle meho nazoru velmi pekne napsana kniha. Ctenar se spolecne s autorkou vydava na studia do KLDR a zaziva situace, o kterych se muze obycejnym turistum jen zdat. Prihody a mista jsou doplnena hlubsim politickym, spolecenskym a kulturnim kontextem a navic analyzou celeho systemu. Moc se mi na konci libilo porovnani vykladu dejin tak, jak ho zname my, s tim, jak je vyucovan v KLDR.
Take smekam pred autorkou, jeji odvahou a zapalem. Pro me velmi zajimava osobnost. Velmi ocenuji, ze v jejich textech nejde o hon za senzaci, ale o snahu vyzdvihnout i pekne veci, o kterych neni v zaplave toho negativniho moc slyset.

05.07.2021 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Dana Stabenow

Miluju pribehy odehravajici se na lodich a v pristavech! A tenhle mel jeste k tomu spad, idealni pocet postav a jasnou linku. Bylo skvele se na jedno odpoledne presunout do drsnych podminek na mrazivy sever a zaroven byt s cajem v teple domova :) tesim se na posledni dil a taky na Obludu, ktera v teto knize chybela.

01.07.2021 5 z 5

Měsíční prach Měsíční prach Arthur Charles Clarke

Takove mile cteni :) klady a zapory byly zmineny uz mnohokrat, tak jen dodam, ze me se nejvic libilo sledovat predstavy autora, jak to v budoucnosti bude fungovat :)

22.05.2021 4 z 5

Ani mrtvá, ani živá Ani mrtvá, ani živá Ursula Poznanski

Kniha se mi moc libila - stylem vypraveni, jazykem i tematem. Bylo to napinave, ale misty jsem se musela i smat. I kdyz to byla uplne jina Ursula, nez znam z predchozich knih, byla jsem prijemne prekvapena, bylo to pro me neco uplne noveho a knihu jsen precetla jednim dechem. A ted nezbyva, nez se tesit na dalsi pocin teto skvele autorky.

13.05.2021 5 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Je vidět, že autorka dobře zná místo, o kterém píše a mně se její vykreslení přírody, lidí a jejich myšlení moc líbilo. Příběh samotný byl na takové lehčí čtení, žádné brutality, šílení vrazi a podobně. Občas jsem se ale ztratila, jako by někdo vystřihl scénu, nebo odstranil větu / odstavec, proto hvězdička dolu. Moc se těším na další výpravu do tohoto krásného kraje, i když jsem ráda, že ty hromady sněhu sleduji jen z gauče, kde mě hřeje krb :)

17.04.2021 4 z 5

Caesarův trůn Caesarův trůn Steven Saylor

Po dlouhé době jsem sáhla po historickém románu a dobře jsem si vybrala. Autor dokázal, že jsem se opravdu cítila jako ve starém Římě, jak autenticky příběh působil... Navíc mám ráda knihy, které vybízejí k hledání informací, což tady bylo splněno a byla jsem zaskočena, že ze skutečnosti bylo čerpáno mnohem více, než jsem si myslela :)

12.04.2021 5 z 5

Labyrint z ledu Labyrint z ledu Buddy Levy

Jsem moc ráda, že jsem tuto knihu objevila. Opravdu velmi oceňuji práci autora, který z deníků, lodních záznamů, novinových článků, telegrafů a dalších historických pramenů poskládal neuvěřitelný příběh, a zpracoval ho do úžasné formy. Moc se mi líbilo propojení událostí, kdy autor popisoval jak dění v Arktidě, tak to, co se ve stejné chvíli dělo v USA. Člověk tak získá ucelený obrázek. Rozhodně doporučuji, přečetla jsem jedním dechem.

03.04.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Po precteni nekterych komentaru jsem se trochu bala, navic manzela kniha moc nezaujala, ale jeste ze jsem se nenechala odradit. Bavilo me to od zacatku az do konce a docela jsem se zasmala. Jasne, „Helenka" se nemusela vyskytovat tak casto, stejne jako po chvili prestaly nektere zavorky byt vtipne, ale jinak jsem se do toho fakt vzila. Take mame hodne zvirat, takze problemy s konmi, skubanim hus a zabijackami jsou mi dost blizke, stejne jako vychova velkych psu :D rozhodne doporucuji jako oddechovou literaturu, ktera cloveka potesi i v teto slozite dobe :)

28.02.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Uuuf, to nebylo lehke cteni. Nekolikrat jsem mela slzy v ocich, husi kuzi a byla sokovana. I kdyz jsem o KLDR cetla nekolik knih a videla par dokumentu, nektere informace byly pro mne nove, a to, co uz jsem vedela, se mne stejne opet dotklo. Na druhou stranu, u nekolika hezkych momentu jsem se i zasmala.

Musim rict, ze autorka ma muj obdiv... Jednak, ze mela odvahu tuto zemi navstivit a chvili zde zit, ale hlavne pro to, ze mela silu obklopit se mnoha osudy, za kterymi je prevazne spousta utrpeni, strachu, a bolesti a zpracovat tak narocne tema. Ja bych nezvladla nezaujate poslouchat.

16.02.2021 5 z 5