ManželéMannovi ManželéMannovi komentáře u knih

Tato země je naše – 25 rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem Tato země je naše – 25 rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem Radim Panenka

Fanoušci čtveráčka a jeho pána, budou nadšení. Pokud tedy umí číst, o čemž občas pochybuji. Prolistoval jsem v knihkupectví a začetl se do jedné kapitoly a musím říct, že "kvalitní" kniha.

21.11.2016 odpad!

Boží bojovníci Boží bojovníci Andrzej Sapkowski

Druhý díl husitské trilogie je o dost lepší než díl první. Více akce, krve a historie. Vždy jsem považoval husity za řezníky, kteří původní ideu přeměnili na prosté drancování. Nutno, ale dodat, že papeženci jim zdatně sekundovali. Sapkowski krásně skloubil svět magie, a reálného prostředí, jak skutečně mohlo vypadat. Pro lidi, kteří se nezajímají o historii a nemají základní povědomí o historických reáliích to asi bude trochu těžké čtení. Zaklínač to není a nikdy nebude, ale za mě 100%. Určitě stojí za přečtení.

23.05.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Výborná kniha. Někdy hodně depresivní, ale proč ne. Popis totalitních režimů je dokonalý. Ale nedělejme si iluze o tom, že sledování není běžnou věcí. Amerika a její bezpečnostní úřady, fungují dávno jako velký bratr. Když jste jednou v nějaké evidenci nikdy se z ní už nedostanete. Ani v Evropě příliš nezaostáváme. Díky bezpečnostní situaci bude v tomto ohledu přituhovat. Co kupujete, na co se po večerech díváte, co prohlížíte na internetu, kde máte uzavřené pojistné smlouvy, kam nejčastěji chodíte, kolik máte na učtu peněz, s kým si telefonujete, co mu říkáte atd. atd., se dnes díky technologiím dá velmi dobře sledovat. Kamery jsou dnes na každém rohu, v obytných domech, ulicích, obchoďácích. A díky chytrým telefonů, kterým se zatím úspěšně vyhýbám se to ještě zhoršuje. Velký bratr nás sleduje na každém kroku.

15.09.2016 5 z 5

Manžel knihu ohodnotil, jako naprostý odpad a škoda papíru, tak jsem se chtěla přesvědčit jestli je kniha opravdu tak hrozná. Musím říct, že opravdu je. Humor, který není vůbec vtipný a často až trapný. Někomu se kniha bude jistě líbit, ale já mezi ně nepatřím.

01.08.2016 odpad!

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Tak jsem opět vzal do ruky zaklínačskou sérii a Zaklínač mě prostě baví. Hodnocení jsou individuální, ale kam se hrabe Tolkien. Pán prstenů jsou pohádky pro děti od 8let. Zaklínač je jiný level. Legendy a pohádky převlečené do temného kabátu, sex, násilí a občas i filozofující postavy, nutící k zamyšlení. Nemyslím, že by první díl byl pouhými povídkami, bez provázanosti na další knihy. Pokud čtenář nezačne Posledním přáním, nepochopí dostatečně díly následující. Už se těším na nový seriál v americké produkci. Podílí se na tom i Sapkowski, tak snad bude lepší než jeho polský předchůdce. Pokud to vezmou správně do ruky, tak se můžeme dočkat nové Hry o trůny.

16.08.2017 5 z 5

Deník fejsbukové matky Deník fejsbukové matky Lucie Nachtigallová

Jak je tohle možný. Udělat knihu ze statusů na facebooku. Prolétl jsem v knihkupectví a otočil, aby si tohoto skvostu moc lidí nevšimlo. Když jsou ale lidi schopní číst a hlavně hodnotit např. Deníček moderního fotra pěti hvězdami, tak určitě utratí peníze i za tento skvost. Ještě by ji mohli zvolit za knihu roku. Škoda, že tenhle typ papíru špatně hoří.

24.08.2016 odpad!

Naprostý odpad - přečetl jsem půlku a musel tu knihu zahodit. Škoda papíru.

04.07.2016 odpad!

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Výborný. Všichni jsme si rovný, ale někdo je si rovnější. To vždy bylo a vždy bude a kdo říká opak je utopista.

15.09.2016 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Úžasná nadčasová kniha. Když si člověk odmyslí Trifidy, tak je kniha výborný návod k tomu, co dělat až se něco podobného stane. Viz. kniha Vteřinu poté. Kniha mě po celou dobu nenudila a opravdu stojí za přečtení.

31.07.2016 5 z 5

Sám proti zlu Sám proti zlu Pavel Kosatík

Opět výborně napsaný životní příběh významné osobnosti československých dějin, která není dodnes doceněná. Přemysl Pitter byl hluboce věřícím člověkem, který věřil v člověka a v dobro. Způsob jakým po roce 1945 dokázal zachránit židovské i německé děti bych mohla přirovnat k tomu, co pro děti udělal před druhou světovou válkou sir Nicolas Winton. V knize jsou popsány nejdůležitější životní události osobnosti Přemysla Pittera. Ale kniha není nudná ani těžkopádná. čte se velmi dobře.

06.07.2016 5 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Kniha moc pěkná. Až z ní při čtení mrazí, jak je to jednoduché a možné. Neúplný počet hvězd dávám, za časté používání spojení - "Jsme přece Američané" a nacionální hlášky. Jinak super.

04.07.2016 4 z 5

Druhý pokus, poté co jsou dceři necelé dva roky a za mě pořád stejná bída. Autor tlačí na pilu, ale odmyslím - li si určitou nadsázku, tak chlapeček je na výchovnou facku a tatínek podle líčení vypadá jako naprostý trouba.

16.07.2019 odpad!

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Čtu celou serii během jednoho roku 3x, a musím říct, že až nyní si to celé pořádně užívám i v návaznosti na herního zaklínače.

uživatelka Sedlmajerka mě docela pobavila, ale u všech knih se najde někdo kdo naprosto nepochopí celý záměr a směřování knihy.

12.12.2018 5 z 5

Deník fejsbukové matky pokračuje Deník fejsbukové matky pokračuje Lucie Nachtigallová

Podruhé žasnu nad tím, jak je jednoduché udělat z ničeho knihu. Vytvořit "knihu" ze statusů na FB mi přijde hrozný. Mann

14.03.2017 odpad!

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

Moc pěkná kniha - základ pro fanouška SF.

27.09.2016 5 z 5

Havel Havel Michael Žantovský

Úžasně komplexní životopis. Stylistika výborná. Nezatížené sentimentem. Profesionální objektivní pohled.

14.07.2016 5 z 5

Ivanhoe Ivanhoe Walter Scott

Knihu zbožňuji. Četl jsem ji několikrát. V dětství, na střední škole, vysoké i v nedávné době. Nikdy mě nepřestane bavit. Historii mám rád a troufám si tvrdit, že kniha může zaujmout každého.

06.07.2016 5 z 5

Seržant Bourgogne: Válka s ohněm a zimou Seržant Bourgogne: Válka s ohněm a zimou Jiří Kovařík

Marbot a jeho paměti jsou parádní, ale tato kniha je, co se týká pohledu na život v napoleonské armádě a tažení do Ruska dokonala. Popis všech strastí celého ústupu je opravdu neuvěřitelný a člověk si opravdu říká, jak to mohl on samotný přežít.

25.08.2017 5 z 5

Lux Perpetua Lux Perpetua Andrzej Sapkowski

Za poslední díl hodnotím 4*, za celou sérii rovněž. Nebylo to špatné dozvěděl jsem se hodně věcí a přemýšlel více o husitském hnutí. Jinak jako románová trilogie mě to bavilo. Ne, jako Zaklínač, ale bavilo.

28.06.2017 4 z 5

Kniha jedinečným a podrobným způsobem dokumentuje historické události v komunistickém Sovětském svazu a nacistickém Německu. Nejsou zde pouze strohá čísla o počtu zabitých a popravených, ale i opravdové příběhy lidského neštěstí a naděje. Před autorem, skládám hlubokou poklonu (zvláště když si uvědomíme, že knihu napsal americký historik, který nemusí mít evropské dějiny pod kůží). Krvavé země jsou výjimečným a komplexním historickým dílem.

22.05.2017 5 z 5