Malinali Malinali komentáře u knih

Dracula Dracula Bram Stoker

Čtivé, nemohla jsem vydržet a pořád musela číst a číst :-D Akorát mě mrzí, že ten závěr je tak strašně moc rychlý.

13.11.2014 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Trochu utahané, ale odpočinkové čtení ze známé série.

28.08.2023 4 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Druhý díl bych nazvala takový víc putovní. Akční, pořád se něco děje. Moc dobře se čte. Kouzla, akce a romantika až do poslední strany. Doporučuji.

06.08.2023 5 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Víly, magie, kouzelný svět, typická fantasy pro dívky a ženy. Mě se příběh moc líbil a těším se na další díl. Navíc hrdinka je zrzka, což já také, takže za to je hned jasná jedna samozřejmá hvězdička navíc ;-)

02.06.2023 5 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Kniha se čte parádně, pro toho kdo má rád fantasy, je to skvělý kousek. Že bude tak velký zvrat hned na začátku knihy, jsem nečekala. A že se tam těch zvratů ještě pár objevilo. Byla jsem hodně potěšena novým tématem ve fantasy světě... doufám, že bude i pokračování přeložené do češtiny, často se stává, že další díly se k nám už nedostanou :(

09.03.2023 5 z 5

Vlku zaslíbená Vlku zaslíbená Hannah Whitten

Moc hezký retelling. Čtivé, napínavé. Líbily se mi i popisy autorky jak ožívá v těle člověka magie, když ji začne používat apod. Doufám, že u nás přeloží všechny další díly, protože jinak by to byla velká škoda.

02.01.2023 5 z 5

Krásně zpracovaná kniha, obsahově i graficky. Přehledné. Dobře se čte. Knihu jsem pořídila kvůli ČV2022, ale zůstane i nadále v mé knihovně.

03.08.2022 5 z 5

Domovní důvěrnosti Domovní důvěrnosti Jindřiška Smetanová

Takové milé a pohodové čtení na podvečer.

12.07.2022 3 z 5

Les bez srdce Les bez srdce Joanna Ruth Meyer

Krásné, bolavé, romantické... Trochu kráska a zvíře naopak. Výborný námět a příběh. Stromové sirény... Doporučuji.

Dá se zařadit do ČV2022.

23.01.2022 5 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Krásný příběh, výborný na zimní večery. Prolíná se minulost a přítomnost.

01.12.2021 4 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Konečně fantasy na jiný způsob. Nápad čarodějky z vinice, čarodějky od cirkusu nebo i džin-ky je skvělý.. Dnes jsou fantasy knihy velmi podobné svým stylem, ale tohle bylo něco úplně jiného.. Nebylo to zdlouhavé, děj dobře ubíhal a finále bylo i strašidelné. Těším se na další díl, výborná víkendovka.

13.09.2021 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Prolnutí dnešního a pohádkového světa... Příběh na motivy Kráska a zvíře..to nemělo chybu... Děj ubíhá, hned od začátku se vše rozjede, postavy jsou sympatické... Příběh z pohledu jeho i její - tak se střídají kapitoly, což mě moc bavilo. A docela zajímavé je, že hlavní hrdinka prodělala mozkovou obrnu, tedy není to žádná dokonalá bytost.. I když srdcem a odvahou, dokonalá vlastně je :o) výborný příběh, doporučuji!!

23.08.2021 5 z 5

Hana Hegerová... a láska klečí na hrachu Hana Hegerová... a láska klečí na hrachu Adam Georgiev

Moje velmi oblíbená zpěvačka. Už od mala jsem milovala její hlas. Byla snad vším, ale nejvíc si ji spojujeme jako zpěvačku, která má u nás i v cizině velké jméno. Francouzi mají Edith Piaf, my máme Hanu Hegerovou.

Knihu jsem si přečetla jako připomínku této velké osobnosti, která teď zpívá své šansony tam nahoře...

24.07.2021 5 z 5

Vánoční polibek v Notting Hillu Vánoční polibek v Notting Hillu Mandy Baggot

Dostala jsem knihu k Vánocům, začala jsem hned číst. Romantický pohádkový příběh, vánoční pohoda, šikovná hlavní hrdinka - díky příběhu jsem si prodloužila Vánoce.

Isle se život obrátí zcela na ruby po oznámení emailové zprávy, že přijede nový šéf firmy do Londýna a ona mu má být k ruce při novém projektu...

10.01.2021 5 z 5

Květ železného stromu Květ železného stromu Laurie Forest

Řeknu vám, že tohle je teda pořádná jízda. Pecka. A závěr knihy? Nooo jako průser je, že na další 4 díly si počkáme no... Ale bude to stát za to.

Jediné co bych vytkla a nevím zda spisovatelce či překladu "vnitřní konflikt" spojení snad na každé stránce. Z toho mi lehce hrabalo....

09.10.2020 5 z 5

Slezské lidové a hornické pověsti z Jeseníků Slezské lidové a hornické pověsti z Jeseníků Josef Lowag

Pěkně psané pověsti o Gillovi (jezerní pán Jeseníků - něco jako Krakonoš) a ostatních duchách našich krásných hor. Nejoblíbenější pověst pro mně se stala Keprnik ❤️

01.08.2020 5 z 5

Krásky Krásky Dhonielle Clayton

Ubrala bych v některých pasážích zbytečně popisky a rozepisování, ale jinak kniha se mě moc líbila. Nápad velmi zajímavý a poukazuje to i na dnešní dobu, kdy se dost lidí až přehnaně zaobírá svým vzhledem (instagramy, youtuberky..) jako by nic jiného než vzhled nebylo podstatné. Kniha je velmi čtivá, doufám, že vyjde co nejdříve i 2.díl.

10.07.2020 5 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Jednoduché čtení, děj ubíhá a je místy i k zasmání. Bavily mě hlavní postavy. Oba kluci a jejich "kecy". Oddechovka.

03.07.2020 4 z 5

Lvářka Lvářka Tereza Janišová

Nádherný příběh, stará Praha a dva různé světy. České fantasy se špetkou historie a krásnými ilustracemi. Četla jsem jedním dechem. Hlavní postava je zrzka, jako já, takže těch 5* tady opravdu souhlasí :o)

21.06.2020 5 z 5

Zrádce trůnu Zrádce trůnu Alwyn Hamilton

Prvních 70 stran pro mně bylo jaksi zmatených a chaotických. Ale pak se to pěkně rozjelo. Snad nám přeloží i 3.díl, protože tahle série je fakt skvělá.

13.10.2019 5 z 5