maky1702 maky1702 komentáře u knih

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Knížka je čtivá, styl psaní mi sednul. Příběh nepřináší nic nového, kromě prostředí, ve kterém se odehrává. Bohužel se mi vůbec nelíbila kapitola o sexu (takže i celá bonusová povídka), přišla mi divně napsaná a zkazila tak dojem z druhé půlky knihy. Chválím autorku za zpracování tématu žen ve vědě - sama se pohybuju v akademickém prostředí a plně chápu nejistotu Olive, jestli tam, kde je, opravdu patří.

29.04.2023 3 z 5

Priepasť Priepasť Jozef Karika

Děj byl napínavý, knihu jsem přečetla během dvou dnů. Přestože se kniha odehrává prakticky na jednom místě a převážně se točí okolo jedné postavy, dokázala udržet mou pozornost skoro po celou dobu. Místy mi však přišla až moc filozofická a je škoda, že některé motivy (např. kamera) už byly použity v předchozích knihách a tolik nepřekvapí.

08.03.2022 4 z 5

Tanec za odpuštění Tanec za odpuštění M. K. Hardy

(SPOILER) Knížka je čtivá, autorka nepochybně psát umí. Ale bohužel děj a chování postav vůbec nedává smysl. První část, kdy se seznamují, se mi líbila. Občas jsou konverzace nesmyslné, ale celkově je to ok. Druhá část je o poznání horší a spousta věcí zůstává absolutně nedořešená (především bulvár) a postavy se prakticky tváří, že se to vlastně ani nestalo.

15.02.2023 2 z 5

Liščí tanec Liščí tanec Lenka Chalupová

Knihu jsem četla v rámci Čtenářské výzvy a pořádně jsem nevěděla, o čem bude. Detektivní zápletka mě tedy překvapila, začátek vypadal spíše na psychologické drama. Ale byla jsem překvapená příjemně, bylo to napínavé a skvěle napsané. Bohužel celý dojem zkazil konec, který mi přišel jako že autorka už neví, co napsat, tak to nějak ukončí. Vůbec mi nedával smysl, vzhledem k tomu, jak byl zločin dobře naplánovaný.

03.04.2022 4 z 5

Stínová hůlka Stínová hůlka Laurie Forest

Za mě zatím nejslabší díl série. Přišlo mi to dost rozvláčné a Elloren se většinu knihy jenom litovala. Jak už zde bylo zmíněno v jiném komentáři, energetické dráhy se opakovaly snad v každém odstavci a často jsem měla pocit, že některé věty už jsem četla o pár stránek dřív. Nejvíc se mi tak líbily ty kapitoly, které se netýkaly Elloren, ale ostatních postav.

08.03.2022 3 z 5

Příběh je naprosto předvídatelný, celou dobu navíc pouze klouže po povrchu a vše se točí pouze kolem fyzické přitažlivosti. Ani mi Chrisovy hlášky mi nepřišly vtipné, bylo celé spíše trapné (vážně někomu přijde legrační troušení sexuálních narážek při každé příležitosti, včetně svatebního slibu?). Jedinou výhodou knihy je to, jak je krátká, dá se přečíst za jedno odpoledne.

27.09.2023 1 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Námět je zajímavý a originální. Bohužel zpracování už se mi tolik nelíbilo. Přišlo mi, jako by se autorka snažila hlavně šokovat, příběh byl úplně minimální. Mohlo tam být méně popisů jatek a jiných krutostí a více o světě, kde se děj odehrává (např. začátek velké změny). Naopak se mi líbil strohý odosobněný jazyk, kterým bylo vše popisováno. Konec mě překvapil, ale zapadal do celkového děje a jiný by asi ani nedával smysl. Když to shrnu, je škoda, že autorka nešla více do hloubky, téma by si to zasloužilo.

29.05.2023 3 z 5

1945 1945 Jiří Padevět

Povídky patří k mým oblíbeným žánrům, tahle mikro forma mi obzvlášť vyhovovala. Některé metafory mi přišly až moc, obecně se mi však autorova práce s jazykem líbila. Je neuvěřetelné, kolik emocí se dá dostat na jedinou stránku. I přes těžké téma je kniha velmi čtivá.

23.01.2023 5 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Čteno v rámci výzvy. Děj je předvídatelný, což by mi zas tak nevadilo, v tomto žánru to tak nějak očekávám. Problém je, že je většina událostí naprosto nepravděpodobná a vztah hlavních postav je extrémně urychlený.

13.09.2022 2 z 5

Pornovláska Pornovláska R. R.

Pro mě bohužel velké zklamání. Čekala jsem více popisů, jak se točí porno, specifika branže a podobně. Jedná se však prakticky o špatně napsanou červenou knihovnu, hlavní náplní je z velké části nešťastná zamilovanost autorky.

13.09.2022 1 z 5

Život s vysokou inteligencí Život s vysokou inteligencí Monika Stehlíková

Čekala jsem od knihy něco trochu jiného. Zvláštní už je jenom to, že v názvu knihy se mluví o inteligenci, ale v textu se používá výraz nadání. Na to, aby byla kniha považována za odbornou, je dle mého názoru málo ozdrojovaná. Na rozvojou literaturu zde zase bylo málo myšlenek, které se navíc často opakovaly. Obecně bych to zařadila mezi takový průměr. Věřím, že někomu může pomoct, ale za mě bohužel špatně uchopené.

23.12.2022 3 z 5

Zrcadlo, zrcadlo Zrcadlo, zrcadlo Rowan Coleman

Ze začátku jsem problém se začíst, posledních cca 100 stran jsem se už ale nemohla odtrhnout. Příběh nebyl celkově špatný, ale přišlo mi, jako by sama autorka nevěděla, co vlastně chce psát. "Detektivní" linka byla málo promyšlená, romantická taktéž. Párování na konci bylo totální klišé. Šlo hlavně o hledání sebe sama a zbytek byly vlastně jenom takové kulisy, mohlo se tam odehrávat prakticky cokoliv a hlavní myšlenka by zůstala stejná. Celkově však byla kniha zajímavá, něco jí však chybělo.

24.04.2022 3 z 5

Kdybych tě našla Kdybych tě našla Ava Dellaira

Velmi milá oddychovka. Má relativně jednoduchou zápletku, první velké lásky matky a její dcery. Ale příběh má určitý přesah, je hodně o hledání sebe sama a částečně o rasismu. Postavy se občas chovaly naivně a nelogicky, obecně se mi ale kniha líbila a četla se dobře.

14.03.2022 4 z 5

Ukradený příběh Ukradený příběh Elizabeth Coleman

Děj není nijak složitý, kniha je napsaná lehce a místy je vtipná. Taková milá oddychovka, ideální třeba na dovolenou.

08.03.2022 4 z 5