Maku.17 Maku.17 komentáře u knih

Jeden rok odpočinkových aktivít s deťmi Jeden rok odpočinkových aktivít s deťmi kolektiv autorů

Dá se podle ní vybrat aktivity už pro dvouleté děti.

25.03.2024

O autech – Pohádky na čtyřech kolech O autech – Pohádky na čtyřech kolech Jiří Kahoun

Bezvadná kniha pro mého malého fandu aut a dopravních prostředků.

22.03.2024 5 z 5

Doprava - Encyklopedie Larousse Doprava - Encyklopedie Larousse neznámý - neuveden

Tahle kniha je hrozně povedená. Malému jsou dva roky, kniha je pro šestileté a výš, ale to vůbec není překážka, aby ji miloval a chtěl ji číst před spaním, v tramvaji, v čekárně nebo na výletě.

21.02.2024 5 z 5

Severka Severka Nina Špitálníková

Ve chvíli, kdy Ri Jo-Čong projíždí Pekingem a říká, že nepozná podle oblečení, které tamní ženy nosí, která je důležitá a která je "naprostá nicka", je ta holka vyloženě na facku.
Později mi jí ale bylo líto...
Každopádně, kdo další by chtěl vědět, co to bylo s tou mladou holkou, která vypráví na pásce svou zkušenost z pracovního tábora? Jak se k Nině dostala? Je to taky uprchlice? Kdo jí pomohl? Jak se v novém světě zabydlela? Nebo to není vůbec reálná postava? Četla jsem Zpověď o životě v KLDR a chápu, že něco takového se dá z informací od uprchlíků vymyslet. Ale pokud je Kim Čok-U opravdová, můžeme se dozvědět něco víc?

12.02.2024 5 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Trochu mi to připomnělo film s Ashtonem Kutscherem U tebe nebo u mě.

08.09.2023 4 z 5

Hry pro rozvoj dětského mozku Hry pro rozvoj dětského mozku Pam Schiller

Nadšeně jsem knihu přečetla a udělala si z ní hodně zápisků do deníčku. Můj tchán má Alzheimera a kdo ví, možná že kdyby s ním v dětství někdo procvičoval to, co by se mělo, tak by měl paměť jako zamlada.

08.09.2023 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Zaujala mě zápletka a vykreslení postavy Lucy, kterou si čtenář oblíbí až po nějaké době. Celá kniha je skvělá, až na toho "George Chaucera". Je to samozřejmě Geoffrey Chaucer, Britka by to asi měla vědět a když už ne ona, tak někdo z korektury ji mohl opravit. Trochu mi nad tím zůstává rozum stát.

08.09.2023 5 z 5

Jak najít lásku Jak najít lásku Cecelia Ahern

Podle mě je kniha skvěle napínavá. A teda krasavec Adam je vyvedenej k dokonalosti - minimálně v mojí hlavě opravdu stojí za hřích ^^
Hned zítra jdu pro "S láskou Rosie".

03.05.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Potřebovala jsem něco pozitivního a vzhledem k nemoci audioknihu, tak jsem si poslechla Kavárnu v Kodani. Úplně mě to naladilo na cestování, škoda, že se zánětem zvukovodu opravdu nikam nemůžu. Poslouchalo se to dobře. Jinak tedy Pekárna v Brooklynu mě bavila víc.

20.02.2023 3 z 5

Moře Moře Marion Billet

Krása! Maličkej to miluje :)

08.11.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

(SPOILER) Jen si to VŠICHNI přečtěte..
Jen taková moje zkušenost s knihou-rozbrečela jsem se u čtení, kde jedna z uprchlic popisuje nejšťastnější okamžiky svého dětství. Na ulici našla bonbón a aby jí dlouho vydržel, vždy ho olízla jen ráno po probuzení a večer před spaním. Když mě při této pasáži viděl a hlavně slyšel barman, chudák si myslel, že mi minimálně umřela máma. No zkrátka to není úplně dovolenkové čtení, ale autorce Nině Špitálníkové moc děkuji za toto sepsání.

23.10.2022 5 z 5

Je čas jít spát Je čas jít spát Anita Bijsterbosch

Je to takové milounké. Hned jsem to musela děťátku koupit, protože má rádo listování v knihách, otevírání "okének" a barevné obrázky.

20.09.2022 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

No takže já si taky vyliju srdíčko. Hostitele jsem přečetla celkem čtyřikrát, tak to asi chceš. Každým coulem to prostě těm dvěma přeješ a toužíš po happyendu. Je to kniha mýho mladýho já :). Škoda, že film neudělali lépe.

02.09.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Jelikož jeden průser střídal druhý, četlo se to dobře.

25.07.2022 3 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Asi mě víc zaujal film. Jinak tedy musím říct, že jako puberťačka jsem to četla několikrát a být tou puberťačkou pořád, tak dám určitě maximální počet hvězd.

25.06.2022 3 z 5

Díky za poutavé čtení

25.06.2022 5 z 5

Ex voto Ex voto Ivan Jelínek

Inu.. Pro tuhle četbu musíte mít trochu představivosti

25.06.2022 2 z 5

S bráchou na Aljašce S bráchou na Aljašce Ladislav Moulis

Dítěti určitě udělá radost :) obzvláště pokud má rádo dobrodružství a rádo se dozví něco nového.

23.03.2022 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Ach jo. Když si představím, že bych tu knihu odložila a nedočetla, jak jsem po prvních pár stranách zamýšlela... To by byla obrovská chyba! Byla to krásná romanťárna, až jsem na konci brečela.

06.02.2022 5 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Po náročném čtení plném utrpení jsem si potřebovala přečíst něco veselejšího. Zvolila jsem Ženu s červeným zápisníkem a nesáhla jsem vedle.

12.12.2021 4 z 5