Majkrofon Majkrofon komentáře u knih

Diabol v zrkadle Diabol v zrkadle Juraj Červenák

Juraj Červenák si stále drží vysokú laťku. Jeho príbehy sú pútavé a aj v tomto diely preukázal skvelý spisovateľský talent. Hlavnú trojicu hrdinov mám veľmi rad a teším sa na ďalšie časti.

21.10.2023 5 z 5

Krv prvorodených Krv prvorodených Juraj Červenák

Bavilo ma to viac ako prvý diel. Juraj Červenák je pre mňa najlepší slovenský spisovateľ súčasnosti.

11.02.2023 5 z 5

Diablova pevnosť Diablova pevnosť Juraj Červenák

Opäť dobre napísaná kniha, ktorá vás svojim príbehom len tak nepustí. Červenák je majstrom histórie a rozprávania, jeho postavy sú komplexne a opäť potvrdil, že je špička domácej scény.

10.01.2021 5 z 5

Mŕtvy na Pekelnom vrchu Mŕtvy na Pekelnom vrchu Juraj Červenák

Ako som už spomínal pri Bryndzovej knihe Dievča v ľade, máloktorá detektívka ma už dokáže naplno zaujať a baviť. Na túto som sa ale obzvlásť tešil, nie len pre to, že ju napísal Červenák, ale hlavne kvôli zasadeniu do 16. storočia, ktoré dokáže autor vykresliť viac ako vierohodne a atmosféra vás totálne pohltí. K tomu môžete pridať zaujimavé postavy a zápletku a dostanete pár príjemne strávených hodín kvalitnej historickej zábavy.

19.11.2018 5 z 5

Kosec Kosec Neal Shusterman

Kosec ako celok je pre mňa príjemne prekvapenie. Svižná knižka, ktorá využíva svoj potenciál a zaujímavý dej vo svete, kde smrť existuje len v podobe kosenia. Musím uznať, že som si to užil a som zvedavy, čo nás čaká v ďalších častiach. Ešte by sa dalo polemizovať, či to je kniha pre deti a mládež, pretože je miestami dosť krutá.

19.12.2023 5 z 5

Snehuliak Snehuliak Jo Nesbø

Fu, musím povedať, že Jo Nesbo vie stále prekvapiť a vymyslieť zaujímavý príbeh. Snehuliak sa mi zatiaľ páčil najviac a dokonale ma nabudil do čítania ďalších kníh o Harrym Holeovi.

15.09.2023 5 z 5

Hradba západu Hradba západu Juraj Červenák

Záverečný diel je zároveň aj najlepším z celej série. Svižné, krvavé a napínavé vyvrcholenie výborného príbehu kapitána Bathoryho ani chvíľu nenudí, Červenák do nás celý čas pumpuje akciu a boj o Ujvár je veľkolepé zakončenie jednej z najlepších historicko-fantasy sérii, aké som kedy čítal.

28.05.2023 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Češi môžu byť hrdý, že majú tak talentovanú spisovateľku akou Stehlíkova je. Dokázala vytvoriť originálny a zaujímavý svet s nezameniteľnou atmosférou. Jednu hviezdičku dávam dole za to, že stred knihy som musel trošku prekusávať. Úvod aj záver knihy brilantný.

22.09.2018 4 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Príbeh, ktorý sa celý čas javí veľmi nevinne, avšak poukazuje, že King vie aj vo svojej novej tvorbe vyprodukovať emotívny a veľmi dobre vyskladaný príbeh. Kniha ma zo začiatku síce pomalšie tempo, no mne osobne to vôbec neprekážalo. Postavy sú opäť skvelo vykreslené a záver je plný emócii.

22.01.2024 5 z 5

V službách zla V službách zla Robert Galbraith (p)

Zatiaľ najsvižnejšia a najlepšia časť z celej série. Autorka mierne pridala na brutalite, vymyslela zaujímavú zápletku a poriadne zamotala vzťah hlavných postáv, čím okorenila celý priebeh samotného vyšetrovania. Som zvedavy s čím príde v ďalších dieloch.

19.08.2023 5 z 5

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Aj keď sa mi predchádzajúci diel páčil o trošku viac, stále ide o výbornú knihu so skvele vystaveným príbehom a záverom, ktorý vás nenechá chladným.

26.06.2023 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Cuja som na poličke už dlhší čas a doteraz netuším prečo som jeho čítanie toľko odkladal. Jedna sa o jeden z najlepších Kingových hororov. Výborne napísané postavy, napínavý dej a veľmi smutný záver. Na konci mi okrem hlavných postáv bolo ľúto aj samotného Cuja, ktorý vlastne za nič nemohol. Vplyvom náhodných udalosti a nezodpovednosti jeho majiteľov sa z milujúceho a dobráckeho psa stal krvilačný netvor.

23.04.2023 5 z 5

Diablova hviezda Diablova hviezda Jo Nesbø

Návrat k Harrymu Holeovi po dlhšej dobe, no o to viac som si to užil. Skvelý príbeh i zápletka a hlavne grandiózne a uspokojujúce vyvrcholenie. Fuck you Tom..

02.04.2023 5 z 5

Nemyslel som si, že ma tato knižka chytí až tak veľmi za srdce, ale opak je pravdou. Veľmi pekná knižka, silný príbeh, zaujímavé postavy a originálne poňatie príbehu, ktoré zaujme ako tých mladších, tak i starších.

13.06.2023 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Bavilo ma to viacej ako iné Karikové knihy. Aj keď autor nemá nejakú literálnu hodnotu, tak dokáže písať pútavo pre masovú čitateľskú obec. Aj šudia, ktorý vôbec nečítajú, môžu po tejto knihe siahnuť. Mňa osobne zaujímala hlavne z dôvodu, že pochádzam z Nitry a Tribečské pohorie mi je dobre známe. V Jedľových Kostolianoch mal kedysi môj dedo penzión s chatovou osadou, trávil som tam každé leto zimu. Tak isto som milovník turistiky a také miesta ako Žibrica, či Veľký Tríbeč mam pochodené, na Veľkom Tríbeči som dokonca prespal. Aj keď som sa nestretol so žiadnymi anomáliami, toto pohorie má svoje čaro a ponurú atmosféru. V celku teda nejde o vôbec zlú knihu, záver ma bavil a dokonca som si aj jednu z hlavných postav obľúbil, Miu, bolo mi veľmi ľúto ako to s ňou dopadlo. Asi si v zime naplánujem túru na Javorový vrch.

25.04.2018 4 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Ďalšia z klasík, o ktorej sa s kludom môže hovoriť ako o nestarnúcej. Ray Bradbury vystaval zaujímavý svet, ktorý mrazí a na štýl Orwella v sebe nesie veľké posolstvo. Aj v dnešnej dobe stále aktuálna kniha.

01.04.2018 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Celkom fajn scifi, páčil sa mi svet, ktorý autor vytvoril. čo ma naopak na knihe sklamalo, bola jej rozvláčnosť a v celku nezaujímavé postavy. Každopádne mám pocit, že autor úplne nevyužil potenciál svojho nápadu. Ale je to fajn oddychovka.

27.03.2018 4 z 5

Volanie Kukučky Volanie Kukučky Robert Galbraith (p)

Mna proste Rowllingová baví a nechápem tomu podhodnotenému hodnoteniu. Kniha je fajn, baví, postavy sú sympatické, je to písané na klasický štýl a v podstate dokonca som netušil ako to dopadne, ak chcete filmovú akčnú bečkovinu siahnite po Carterovy a jeho Hunterovy, ale zaručujem Vám, že Cormoran mu natrhne prdel.

26.11.2017 5 z 5

Svetlo, ktoré nevidíme Svetlo, ktoré nevidíme Anthony Doerr

Výborná kniha, emotívna a plná nádeje ale aj zúfalstva. Hlavne postavy som si zamiloval a prežíval som s nimi nástrahy druhej svetovej vojny, plus pre mňa bolo veľké plus kratšie kapitoly. nečudujem sa že kniha získala Pullizera, vrelo odporúčam.

09.10.2017 5 z 5

22. 11. 1963 22. 11. 1963 Stephen King

Moje najdlhšie Kingovské čítanie. Vďaka nahustenosti môjho programu, som strávil V Jodie a v Dallase 2 mesiace. Spočiatku som sa dlhšie začítaval, ale príjemne ma prekvapila náväznosť na moju najoblúbenejšiu kingovku To. Návrat do Derry bol výborný. Dnes, keď už som knihu dočítal, mi je celkom lúto,že tento príbeh končí. Hlavnú dvojicu postáv Jake/George a Sadie som si veľmi oblúbil a i keď som sa občas knihou prekusával, cestovanie časom King veľmi dobre zvládol a knihu som si predsa len obľúbil.

15.05.2016 5 z 5