majáček majáček komentáře u knih

Čekání na Bojanglese Čekání na Bojanglese Olivier Bourdeaut

Tenhle román je jedinečný. Pár hlášek budu citovat a ty mluví za vše:
,, To je teda pech, dala jsem svou ruku jedinému jelimanovi, který ve středu pracuje," ... (podotýkám pouze ve středu)
,,Květiny se přece neprodávají, kytky jsou krásné a jsou zadarmo, stačí se předklonit a natrhat si je."...
,,Neříkejte mi, že kdykoli tenhle pták letí přes hranice, vyplňuje ty vaše formuláře a zdržuje se s vašimi úředníky." ...
,,Ale to se mýlíte, pane, my se nijak netunelujeme, my chodíme horem, a to pěkně po chodníku, do tunelů nelezem ani za nic! A jestli se vám tak líbí platit daně, tak hurá do toho, nenechte se pobízet! Klidně zaplaťte i ty naše!" ...

13.07.2017 5 z 5

Jak pěstovat a zpracovat bylinky české zahrádky Jak pěstovat a zpracovat bylinky české zahrádky Petra Rubášová

Jedna z nejlepších knížek o bylinkách. Velmi stručně a přehledně zpracována. Nejznámější a nejdostupnější bylinky používané k nejběžnějším zdravotním problémům. Jsou tu receptíky i pro mlsné jazýčky. Doporučuji hlavně začínajícím bylinkářům a bylinkářkám.

09.07.2017 5 z 5

Dobrodružství Jeronýma Moucherota Dobrodružství Jeronýma Moucherota François Boucq

To je fantasy jak ,, vyšitá ". Úžasný Francois Boucq nám chce jen připomenout hravé fantastické dětství. Je zde vše - napětí, intimní chvilky, fantasy i humor. Smekám před tímto člověkem, protože tato fantasy nemá konkurence (aspoň u mne).

09.06.2017

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Josefína Divíšková je vtipná žena, která řeší případ po svém a na vlastní pěst, i když jí jde o život. Detektivka s humorem je jedinečná kombinace.

30.05.2017 5 z 5

Dvaja okolo stola Dvaja okolo stola Ľubomír Feldek

Obsah zväzku :
(básne )
Ach, Alkohol, Balkón Balkán, Z vnútrozemia, Varna, Po verš, Nahý, Cylinder Michala Jakabčica, Čln na stanici, Detstvo, Doma, Druhý dych, Dvaja okolo stola, Chopin, Jadranské, More ako, Koper, Tiene hrajú, Piran, Ľahko, Máj, Maľárka, Návrat k realizmu, Nočný papyrus, Oravské motívy, Panna, Pocta Hollému, Pocta Ovídiovi, Poverčivo, Pozvaný na dážď, Ráno na dedine, Spiaca rodina, Starec, Stopa pera, Ten vietor, Ty v pohybe, Úsmev, Utopenec na pláži, Váh, Vítanie zimy, Zaspávaš, Za tebou, Zimná pieseň.

Ach
Ach: čosi ako bránka v poli.

(Niet domu k nej. Niet plota k nej.
Len severák ňou na juh chodí
a modrý havran pozdlž nej...)

(A bývalo tu hudby vraj, až ach...)

Ach človeku, čo stromu ani vták.

Tato báseň mě nejvíc zaujala. Píše zde básník o ,,bránke", která může být a není. Jako o svobodě, která je tu a není. Je to jen můj pohled na tuto báseň a není...

26.05.2017 5 z 5

Bílý Láma Bílý Láma Alejandro Jodorowsky

Příběh s kresbami mně úplně pohltil. Kresby splývají s textem ve skvělé dílo.

22.05.2017 5 z 5

Marie Terezie a její Habsburkové Marie Terezie a její Habsburkové Zdeněk Ležák

Pěkná knížka, ale byla jsem však zklamaná, když všude byla popisována jako komiks. Komiks je tak asi z 1/4 a to pouze 25 let válečného období. I přesto hodnotím kladně a doporučuji, kdo chce stručně si udělat přehled o životě Marie Terezie.

10.05.2017 5 z 5

Nebojte se přežít Nebojte se přežít Ivana Jarošová

Úžasná knížečka o úžasných lidech pracujících ve zdravotnictví. Co dokáže medicína společně s pacientem a s jeho rodinou, a dalšími možnostmi přivést zpět člověka k životu nebo k důstojnému odchodu z tohoto světa. Nikdy neztrácejme naději.

04.02.2017 5 z 5

Průvodce stresem pro náctileté Průvodce stresem pro náctileté Nicola Morgan

Skvěle napsána po náctky i pro rodiče. Jednoduše a stručně, jak jinak pro puberťáky. Někteří neradi čtou dalekosáhlé informace. Z abecedního rejstříku (něco málo):
adrenalin
vztek
aj.
Doporučuji

25.01.2017 5 z 5

Lépe motivovat - méně se rozčilovat Lépe motivovat - méně se rozčilovat Wilfried Helms

Obsah
L épe m o tiv o v a t - m én ě s e ro z čilo v a t

-Moje přání - tvoje přání
-Když to ve škole neklape
-Co ještě může škola pokazit
-Můj dům - můj hrad
-Být žákem je vlastně povolání
-Jak důležitá je škola?
-Škola v rodinných rozhovorech
---M odel p o třeb
-Potřeby a školní výkony
-Základní potřeby
-Potřeba jistoty
-Sociální potřeby
-Potřeby vlastního "já"
-Jakou autoritu uplatňujete při výchově
-Jednoduché, a přitom tak složité
-S otevřenýma očima ke zkáze?
---K dyž ro d iče p om áh ají s d o m á cím i ú k o ly
-Smrtelný hřích pomoci
-Jaké domácí úkoly jsou účelné?
-Kdy pomáhat svému dítěti s domácí přípravou na vyučování
-Jak můžete pomáhat
---H udbu d ě lá m elo d ie
-Partnerské jednání/chování
-Volba slov
-Partnerství při sezení
---P ísem n é šk o ln í p r á c e a šp a tn é zn á m k y
---S y stém o d m ěň o v á n í
---D o u čo v á n í
-Učební pomůcky
-Doučování s učitelem
---R ozh ovor s u č ite lem
---R o d iče a šk o la - situ a c e v Č esk é r e p u b lic e
---Jak můžete dítěti pomoci, než se dostavíte к zápisu
---Kontakty s učitelem a ostatními rodiči
---Nastanou-li problémy...
---Jak může pomoci sdružení rodičů a rada školy
---Kde jinde můžete hledat pomoc
---Hodnocení školních výsledků
---S ta n o v e n í u če b n íh o sty lu
---Zákon o s tá tn í sp rá v ě a sa m o sp rá v ě v e šk o lstv í, č. 564/1990 Sb.
101

10.01.2017 5 z 5

Hercule Poirot: Povídky Hercule Poirot: Povídky Agatha Christie

Agatha Christie je bezesporu skvělá spisovatelka a nepřekonatelná svým stylem psaní.
Balení knihy je dárkové a pěkné. Bohužel je velmi nepraktické a váhově těžké. Vydavatelé by měli se zamyslet nad potencionálním čtenářem. Kdo bude číst tuto knihu? Agathu Christie milují všechny generace lidí, tak že jsou i mezi nimi starší lidé, lidé s nemocí páteře a slabých rukou apod. Jsem vděčná vydavatelům, že byly povídky o Herculu Poirotovi vydány kompletně.

07.12.2016 3 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Velmi pěkná, srozumitelná a obsáhlá knížečka. Vhodná pro lidi, kteří se více chtějí sblížit s přírodou nebo se něco nového dozvědět o životě stromů.

02.12.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Momentálně jsem ji nedočetla. Asi jsem od ní očekávala příliš moc. Každá knížka má svůj čas ke čtení. Snad ten správný čas někdy nastane.

06.08.2016

Skvěle napsaná knížka. Má to šmrnc. Jsou tam zvraty, které čtenáře úplně vtáhnou do děje. Dokázala mě rozesmát i tekly slzy. Těším se na překlady dalších děl, které již autorka napsala.

06.04.2016 5 z 5

Hodinová manželka Eva Hodinová manželka Eva Petra Nachtmanová

Už jsem si tuto knížku zařadila ke knížkám, které se dají číst pořád. Je ze současné doby. Žena plná energie, jak vyhání z postele svého líného bráchu. Jaké fígle má domluvené se zdravotní sestrou, aby nebyl její brácha líný. Nebo situace, jak straší u hřbitova při tradiční akci vesnice a na konec je vystrašená sama, když se octne ve vykopaném hrobě. Fakt jsem se perfektně bavila.
Připomíná mi to např. Eva tropí hlouposti od Fan Vavřincové. Lehká, svižná, příjemná četba.

25.02.2016 5 z 5

Vlk a sedm kůzlátek Vlk a sedm kůzlátek Fan Vavřincová (p)

Dedektivka se strhujícím příběhem. Spisovatelka mě nenechala ani na chvíli vydechnout. Typovat vraha jsem mohla, ale až na posledních stránkách jsem si byla jistá.

19.01.2016 5 z 5

Stíny mezi stromy Stíny mezi stromy Jan Pohunek

Velmi precizně a přehledně zdokumentovány některé záhady či legendy na území České republiky. A nechybí zde i výpovědi lidí, kteří byli na záhadném místě.

19.01.2016 5 z 5

Čaroděj z nafukovacího stromu Čaroděj z nafukovacího stromu Miloš Kratochvíl

Pěkný příběh a poučný. Co se může stát, když někdo není spokojen s tím, co má.

30.12.2015 5 z 5

Povídky ke kávě Povídky ke kávě Hana Hrabáková

Jednoduché a vtipné povídky. Velmi dobré na odreagování od fantasy. :)

06.11.2015 5 z 5

Svědkyně zítřka Svědkyně zítřka Mike Ashley

Mé očekávání od této knížky nezklamalo. Obálka i anotace jde ruku v ruce. Nejvíce mě zaujala povídka Pokoj pro služku, která je zaměřena na matematicky dokázaný čtvrtý a pátý rozměr. Je fascinující, jak si autorka pohrála v tak krátkém úseku jako je povídka, s malým pokojem s velmi chabým zařízením. Velmi obdivuji autorky této antologie, že dokázaly využít vědecké poznatky tehdejší doby. Mike Ashley - velký dík za vytvoření této knihy.

17.09.2015 5 z 5