maja2712 maja2712 komentáře u knih

Příjemná a zajímavá kniha. Může zároveň posloužit jako návod pro dobrodruhy milující svobodný pohyb po různých částech světa.

13.12.2018 4 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Kniha mi přišla slabá. Četla jsem na doporučení a dočetla jen z povinnosti.

13.12.2018 2 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Nádherná kniha. Po dočtení jsem hledala vše, co bylo dostupné o autorce a dalších jejích knihách. Velmi mě bavil popis vztahu rodičů chlapce. A také děj, který je zčásti zasazen do Baťovského Zlína, odkud pocházím. Velice hezké pasáže jsou také z Indie a místních poměrů v době před druhou světovou válkou. Ke knize mám jen jednu malinkatou výtku: někdy jsem se ztrácela v místě a čase. Vše ale vyvážil silný příběh, který i po dočtení hodně dlouho dozníval a ještě ani teď nedozněl....

13.12.2018 5 z 5

Knihy Wilbura Smithe mám moc ráda. Krásně vtáhnou do děje, takže se hned při čtení prvních stránek stanu jednou z postav starého Egypta. A abych na knížky tohoto typu nepozapomněla, tak křtím. Má keramická pec má jméno "Taita" :-)

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Pan Svěrák mě opět svým moudrým vyprávěním vtáhl do dětství a bosých nohou a na venkov a mezi kamarády a mezi situace viděné očima malého kluka. Krásná čeština, hezky jsem se "prošla" po naší české vesnici na konci války.

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Zaujal mě styl psaní i příběh. Kniha mě bavila a nutila k přemýšlení nad osudem jednoho skutečného života.

Musela jsem zabíjet Musela jsem zabíjet China Keitetsi

Kniha je o nebývalé krutosti, o životě, který se odehrává souběžně s naším "jen" o pár kilometrů dál.

13.12.2018 4 z 5

Naděje umírá poslední Naděje umírá poslední Halina Birenbaum

Příběh jsem s autorkou prožívala od začátku do konce a ještě dlouho po přečtení jsem uvažovala o těžkém osudu Židů nejen v době války, ale i po jejím skončení. Je vůbec možné nebýt nijak poznamenán těmito tragickými událostmi do konce života? Z poznatků psychologie se trauma přenáší do dalších až 5 generací... Jak je vůbec možné, že se člověk takhle brutálním způsobem může chovat k jinému člověku... tohle nikdy asi nepochopím...

13.12.2018 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásná kniha o ženě, která si ve svém nelehkém životě vždy poradila. Držela se prostých zásad a nebála se poctivě pracovat. Hezky popsaný příběh odehrávající se těsně po válce, kdy autorka barvitě líčí život v pohraničí. Stojí za přečtení.

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Knihu jsem dostala od mé chmelové lásky. Jako kniha o králícich? ... byla úžasná. Celý příběh jsem prožívala se všemi emocemi. Chtěla jsem, aby byla nekonečná, abych ji nikdy nemusela vrátit a aby to byla kniha jednou společná. Nedopadlo to. Nicméně kniha ve mně probudila spolu s dalšími "dárky" lásku, svobodu, přemýšlivost, vášeň, touhu, pokoru radost,....a po přečtení knihy mám ryze kamarádský vztah ke králíkům :-)