maikie maikie komentáře u knih

Ve službách krále Ve službách krále Mireille Calmel

Historické romány mám ráda, ale tomuhle nedokážu přijít na chuť. Postavy ploché... nelze se ani vcítit do té hlavní.. Nerada nedočítám knížky, ale tuhle po 250 stranách musím odložit...

27.08.2020 2 z 5

Pán krkavců Pán krkavců Christopher Skaife

Velmi čtivá a místy i humorná knížka, kde se dozvíte (nejen) o krkavcích, Toweru a britské armádě. Rozhodně knížka, která mě mile překvapila.

19.11.2019 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Na mě místy dost drsné, ale jinak super :-)

20.06.2018 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Donutila jsem se to ze zvedavosti docist,ale trilogii to teda nesaha ani po kotniky :-)

02.01.2018 3 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Thriller vynikajici, ale popis psychickeho tyrani devcatek na me byl moc...

20.12.2017 4 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Sice mi tentokrát indicie vedoucí k vrahovi i o chvíli později identita samotného vraha byly jasné,takže se na konci žádné překvapení nekonalo, ale i tak se mi kniha moc líbila. Skvělý nápad s Killiánovými indiciemi pro syna.

01.12.2017 5 z 5

Panicové Panicové Diana Gabaldon

Pořád jsem čekala,kdy se to rozjede,až to skončilo uprostřed knihy. Říkám si,jestli bylo fakt nutný tohle vydat...

11.08.2017 2 z 5

První První Kiera Cass

Tahle série zraje jako víno, tento díl mi zatím přišel jako nejlepší!

28.07.2016 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Historická část opravdu skvěle napsaná, děj ze současnosti pro mě už trochu slabší... ale celkově prostě super :-)

14.12.2015 4 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Peter May

Mayova skotská trilogie mě nadchla. Proto jsem se těšila na další sérii, tentokrát čínskou...a Pán ohně mě, bohužel, dost zklamal. Takže Čtvrtou oběť jsem začala číst, jen abych se dozvěděla, kam budou pokračovat osudy hlavních hrdinů....no a musím říct, že knížka je naprostá bomba :-) Všem doporučuju a doufám, že brzy vyjde v češtině další díl :-)

20.08.2015 5 z 5

Statečná srdce Statečná srdce Ariana Franklin (p)

Jedna z mých nejoblíbenějších autorek, nicméně kniha mě dost zklamala - a to jsem se na ní tak těšila.

27.07.2015 1 z 5

Letopisy Vukogvazdské družiny – svazek třetí Letopisy Vukogvazdské družiny – svazek třetí Jan Kravčík

Smekám za jazykové zpracování kapitol s doktorem Šilpašátrou :-)

10.07.2015 5 z 5

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Musím říci, že jde jednoznačně o nejslabší z autorčiných knih (přeložených do češtiny). Nudná zápletka, psychologie postav dost plochá...a přirovnání k Agathě Christie? Opravdu JEN tou zápletkou.....Díky jejím předchozím detektivkám se řadí mezi mé nejoblíbenější autory, a proto si přečtu i její další knihu, až vyjde....ale číst jako první od ní Vraždu s vůní mandlí, tak se do dalších knih nepouštím ani náhodou...:o(

05.08.2013 2 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Úžasná jako vždy!Byla jsem na knihu pěkně natěšená vzhledem k zakončení té předcházející a musím říci, že opět nezklamala. Doporučuji :o)

22.03.2013 4 z 5

Nekorunovaná královna Nekorunovaná královna Zora Beráková

Kniha je výborná, přesto mě dost zklamala. Četla jsem totiž před trilogii Berákové týkající se Bílé hory, kde je jednou z popisovaných osobností právě Polyxena. Nekorunovanou královnu jsem si chtěl přečíst proto, abych se o ní dozvěděla ještě něco víc. Zjistila jsem ale, že tato kniha je v podstatě kompilací odstavců o Polyxeně, které jsou součástí již zmíněné trilogie. Takže jsem se nového nedozvěděla vůbec nic.

04.03.2013 3 z 5

Katova dcera a černý mnich Katova dcera a černý mnich Oliver Pötzsch

Kniha se mi velmi líbila, přišla mi lepší (čtivější a svižnější) než první díl. Teď s chutí do třetího :o)

19.12.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Určitě se k ní budu ještě vracet. Vřele doporučuji!!!

05.10.2012 5 z 5