magnolia magnolia komentáře u knih

Miliony Miliony Frank Cottrell Boyce

Ano, souhlasím s předešlým komentářem, je to povedená kniha. Četla jsem ji po vydání, bavila se a poté ji občas doporučovala dospívajícím, marně. Ještě se k ní někdy ráda vrátím.

30.05.2015 4 z 5

Oční kapky Oční kapky Lenka Procházková

Četla jsem, když vyšla poprvé a to se mi líbila moc. Podruhé a s odstupem dvou dekád, už méně. Stejně dám 4, za ten silný dojem tenkrát (když ještě nebyla DK).

14.05.2015 4 z 5

Procitnutí slečny Primové Procitnutí slečny Primové Natalia Sanmartin Fenollera

Původní (avizovaná v edičním plánu) kreslená obálka byla krásná a dala bych jí hned na Obálku roku 2014. Ta nynější je jenom taková hezká. Knihu plánuji přečíst, už kvůli rozporuplným komentářům.

28.01.2015

Hodně mužských, málo chlapů Hodně mužských, málo chlapů Zuzana Zajícová

Přečteno kdysi - mám z toho čtení zpětně dobrý dojem - ze života, autobiografické ladění, humor

12.01.2015 4 z 5

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Kniha se četla dobře, hrdina sympatický, děj napínavý. Jen ten konec a objasnění mě moc nenadchl. Některé děje zůstaly nevysvětlené anebo nejsem v tomto žánru doma. Lilly byla příšerná a ta její manipulace se všemi okolo mě silně deptala. Takže čtení dobré, hlavně pro mladé milovnice tajemných zápletek.

21.09.2014 4 z 5

Vražedné léto Vražedné léto Mari Jungstedt

Prostě další detektivka od Jungstedové. Soukromé osudy hlavních postav se posunuly zase o kus dál (zajímala mě jen Karin), jinak moc napětí nebylo. Do další už nepůjdu, bude-li nějaká.

13.07.2014 2 z 5

Kdo miluje jinak Kdo miluje jinak Karin Fossum

Moje první kniha od této autorky, kriminálně-psychologický román, který se četl velmi dobře. Napětí bylo přítomné spíše v odhalování příčin jednání a povah zúčastněných postav nežli v dopadení pachatele. Zaujal mě vedlejší příběh prozření jedné z ženských hrdinek, díky jejímu náhodnému svědectví. A jinak hrozné, smutné čtení o práci policejních vyšetřovatelů a těžkém údělu pozůstalých po obětech těch nejhorších zločinů, násilí na dětech. V určitých částech knihy až zamrazí z toho popisovaného zla a neštěstí.

19.06.2014 3 z 5

Osm týdnů v blázinci Osm týdnů v blázinci Eva Lohmann

Napsané to není špatně, ale je to tak nějak pořád o jednom. Zajímavý popis toho, jak to v "blázinci" chodí, jaké jsou nejčastější příčiny pobytu a typy pacientů. Jestli jsem to dobře pochopila, jde o zážitky z ústavu v Německu, ale tady to je asi dost podobné. Něco mi tam chybělo, ale jsou i horší autobiografické knihy - na prvotinu vlastně dost dobré.

06.06.2014 3 z 5

Příliš krásná dívka Příliš krásná dívka Jan Seghers

Detektivky nečtu moc často, spíše na doporučení. Tato se mi četla dobře, zajímavě vystavěný příběh, hlavní hrdina mi byl sympatický. Jen jsem ke konci trochu přeskakovala popisy práce a myšlenky, závěr mohl být taky o něco víc dramatický. Ale někdy bych si zase nějakou další knihu od tohoto autora ráda přečetla.

08.05.2014 3 z 5

Jediná cesta vede nahoru Jediná cesta vede nahoru Carole Matthews

Kniha je psána jednoduše, střídá se pohled hlavní ženské hrdinky a jejího manžela, kteří si musí poradit s velmi odlišným způsobem života. Docela mě to bavilo, ale nestrhlo. Je to taková pohádka - hrdinka má opravdu z pekla štěstí na hodné lidi, taky ona sama je úžasná a manžel vlastně taky a děti jsou skromné... K tomuto žánru to všechno patří a pravé přátelství je opravdu nade vše. (Jen ten konec už byl na mě trochu moc přeslazený).

05.05.2014 3 z 5

Hrdinky Hrdinky Eileen Favorite

Kniha mě zaujala hned od první kapitoly neobvyklým příběhem i postavami. Nejvíce se mi (navzdory mému dospělému věku) líbilo vyprávění dospívající Penny, její pocity a myšlenky. A její dobrodružství - to bylo něco! Části s osudy hrdinek i mě trochu zdržovaly (což teprve současné holky - i když třeba je to navede ke klasické literatuře), některé mě rozčilovaly a souhlasím s předešlým hodnocením - mohlo to být trochu lépe uchopené. Ale za tu atmosféru, nápad a ty skutečné ženské postavy dávám 4* (a ti románoví chlapi taky stáli za to:)
(Z nedostatku jiné četby a taky ze zvědavosti, jestli se mi to bude zase líbit, přečteno znovu a líbilo. Moc. Originální a vtipné. A milá připomínka toho, jaké je to být dospívající holkou:). A tak zvyšuji hodnocení na 5.

28.03.2014 5 z 5

Tři tatínci a maminka Tři tatínci a maminka Michal Viewegh

Je to přecejen spíš knížka pro děti - a při předčítání si i rodiče počtou. Mně se líbila, snad se bude líbit i těm menším dětem (občas budou muset rodiče vysvětlovat).

02.02.2014 3 z 5

Rodinné balení Rodinné balení Susanne Fröhlich

Kniha mi byla doporučena. Ze začátku se mi líbila, byla vtipná, ke konci už méně. Co mě ale celou dobu čtení vadilo, byly drobné chyby, některé věty jsem musela číst několikrát a stejně mi připadaly kostrbaté. Tak proto 3. Je to škoda, rozjezd byl dobrý, hrdinka i její líčení manželského života a rodinných příhod, byly sympatické.

23.01.2014 3 z 5

Se psem je psina Se psem je psina Marcela Borgesová

Nejlepší jsou na knize barevné a vtipné ilustrace od R. Štorkána.

16.01.2014 3 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

No, tak nadšení se nekoná. Nějak mi nesedl způsob vyprávění a chování hrdinky. Třeba ve srovnání s Poslední aristokratkou, která taky peprnějšími výrazy nešetřila, mi tady těch výrazů připadalo použitých nadmíru (u ženy). Asi to bude tou hrdinkou, která ale jistě jiným čtenářkám bude blízká a její příběh též. Ale několikrát jsem se pousmála, to jo.

18.12.2013 2 z 5

Tajemství Panské zahrady Tajemství Panské zahrady Petr Kukal

Moc hezky napsané příběhy pro mladší čtenáře-kluky. Jsou ze současného života dětí, propojené postavou tajemného muže, který pomáhá slabším a kouzlem potrestá ty zlé. Knížce bych přála druhé vydání v pevné vazbě s většími písmenky, takhle je až moc nenápadná - a to si nezaslouží.

01.11.2013 4 z 5

Láska na uzdě a jiné kotrmelce Láska na uzdě a jiné kotrmelce Romana Riba-Rollingerová

Knížku jsem už jednou četla, je hezky napsaná. V porovnání s podobnými návraty do dětství a dospívání je tato,díky hlavní hrdince, velmi čtivá. Její trable se sourozeneckými a kamarádskými vztahy, hodnocení dospělých i připomenutí té doby, jsou mi blízké.

15.10.2013 4 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Jiří Žáček

Moudré ale převážně smutné myšlenky a postřehy o současném světě. Delší texty jsou psané s citem. Hezké básničky.

11.10.2013 3 z 5

Pouto Pouto Mark Watson

Zajímavý příběh s mužským hrdinou, který pracuje jako fotograf na svatbách. Sledujeme ho od dětství do zralé dospělosti, jak se vyrovnává se svým postavením v rodině původní i té svojí. Dobře se to četlo, i ty pracovní zážitky. Ale je to hlavně o vztazích v rodině o vztahu sourozenců i žen a mužů obecně, o stárnutí. Bylo to trochu smutnější, ale bez hluchých míst.

09.10.2013 4 z 5

Putování mořského koně Putování mořského koně Petr Šabach

Čteno kdysi - můj první Šabach - líbilo, vtipné, jen mě, myslím, nějak zklamal konec - měla bych si to osvěžit po letech.

24.09.2013 3 z 5