Magdyla.8 Magdyla.8 komentáře u knih

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

První jsme si přečetla novinku od autorky Láska po španělsku a až poté Hypotézu lásky. Proto se nemůžu vyvarovat srovnání. Tento příběh byl tak vtipný! Smála jsem se vícekrát i nahlas, hlavní hrdinka mě velmi bavila svými sarkastickými poznámkami a originalitou. Bylo to velmi osvěžující. Kdežto Aaron byl naprosto dokonalý, bez chybičky, určitě čekal dva roky na příležitost oslovit kolegyni, bohužel mě vůbec neoslovil. Konec příběhu byl na můj vkus přeslazený, život byl na obláčku i dlouho po dovolené ve Španělsku, Proto nedávám plný počet hvězd, ale na odpočinek vám taková romantická kniha sedne.

24.10.2023 4 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Tak po dočtení jsem z tohoto příběhu docela rozpačitá.. Hlavní postavy moc nepoznáte jenom skrz emaily a dopisy, romantická linka zaplála z ničeho, nic vážnějšího se v knize nestalo. Takové neúplné, chyběl tomu náboj jako v předchozích knihách, postavy byly příliš dokonalé a bez chyby.

31.08.2023 2 z 5

Víkend plný viny Víkend plný viny Sandie Jones

Příběh nebyl špatný. Jen to není thriller, ale spíše rodinné drama. U čtení se mi stále měnili verze jak to tedy může všechno být. Osudy kamarádů se stále zamotávaly a konec zůstal trochu otevřený a tím spíš jsem začala rozmýšlet nad povahou Rachel. Bylo mi spíše hlavních hrdinů líto, jestli je tohle dlouholoté přátelství tak raději nemít žádné kamarády. Každy měl tajemství a ty jednou vybublají na povrch.

18.08.2023 3 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Poslední série jsou za mě ty ze slabšího soudku. Jak už tu bylo řečeno, chybí více popis Irska, hlavní postavy nejsou schopné ihned říct co se děje a zbytečně se kvůli tomu hádají, více zde převyšovala romantická linka, která vše ostatní přehlušila. Vedlejší postavy se mi velmi líbili, Izzy navodila atmosféru na Skotsko. A snad poprvé se hl. hrdinka rozhodne zůstat dřív než nastane epilog. No prostě romantický útěk od všední reality.

18.08.2023 3 z 5

Otec neznámý Otec neznámý Julie Clark

Kniha "poslední let" byla naprostá pecka a takový skvělý zamotaný thriller po dlouhé době, že jsem byla nadšená. O Otci neznámý se to bohužel říct nedá. Je to spíše rodinné drama, které řeší vztahy,trable v rodinách a otázky kdo jsme a kdo jsou naši rodiče. Ve výsledku se v knize nic moc neodehrálo a vlastně jsem příběh odhadla hned na začátku, takže mě nemělo co překvapit. Proplouvala jsem příběhem a nevytvořila si vůbec vztah k hlavní hrdince ani k ostatním postavám, takže jsem na události v knize byla trochu imunní. Snad mi chuť spraví další autorčina kniha.

25.07.2023 2 z 5

Poslední noc Poslední noc Riley Sager (p)

Byl to takový jiný příběh od Sagera. Tohle hraní s myslí čtenáře mi bohužel nesedlo do noty. Nepřišlo mi to vůbec jako thriller. Neustálé skoky v přítomnosti nebo ve snění mi přišli rušivé. Nevím, jiné knihy od autora mě baví více.

25.07.2023 3 z 5

Nejspíše nejsem úplně posedlá filmy s Harrym Pottrem, ale jsem určitě fanoušek a milovník tohoto světa. Tom Felton umí tak nádherně vyprávět, na nic si nehraje, příběh plyne naprosto přirozeně a je doplněn o fotografie, aby jste si udělaly úplný obrázek o jeho životě. Poslední kapitoly byly jak z jiného světa. Říkáte si, že to ani nemůže být pravda. Jsem moc ráda, že toto těžké období překonal... ale upřímně bych si více přečetla příběh hlavních hrdinů, protože na ně musel být vyvíjen ještě větší ohromnější tlak a zajímalo by mě, jak se s tím poprali

25.07.2023 4 z 5

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

Dlouho jsme nečetla romanci (v tomto případě více červenou knihovnu), která by byla čtivá, vtipná, měla hlavu a patu, se sympatickými hlavními hrdiny. Jen bych čekala, že se příběh bude více zaobírat ztrátou někoho blízkého. Nicméně střídání vypravěče bylo osvěžující a nebyly zde žádné hluché místa. Mile mě kniha překvapila a je mi jasné, že neskončím jen u jedné knihy od autorky.

25.07.2023 4 z 5

Tentokrát je to doopravdy Tentokrát je to doopravdy Ann Liang

Velmi milý příběh mezi dvěma lidmi, kteří ze začátku předstírají vztah. Super bylo nahlédnutí do jiné kultury a do jiných zvyků. Bohužel jsem v knize měla spoustu chyb ve skloňování, což mi dost znepříjemnilo čtení (čteno jako ekniha). Taková oddechová romantická knížka u které časem zapomene o čem vlastně byla.

24.07.2023 3 z 5

Limea Limea Lin Rina

Těšila jsem se na knihu, kterou zkusím od opěvované spisovatelky Riny. Bohužel kniha skrývá více potenciálu než ji bylo využito. Z národa Sorayů a jejich pravidel se toho moc nedozvíme, není nám nic ujasněno. Dá se říct, že hlavní hrdinka má ve všem volnost a nějaké přísná pravidla zde nejsou popsána. Škoda, těšila jsem se na propracovaný svět, ale ten jsem bohužel v této knize nenašla. Spíše se příběh zaměřoval na romantickou linku a budnoucnost hlavních hrdinů.

08.06.2023 3 z 5

Pak ses objevila ty Pak ses objevila ty Helen Paris

Bylo skvělé vrátit se do městečka Lynnwood Falls a zase se "setkat" se starými známými přáteli. Bohužel tady mi příběh připadal spíše plytký, nešel do hloubky. Annabella byla celé ty roky nakrknutá na Willa dá se říct jen kvůli maličkosti. Myslela jen na sebe, trošku sobec. U Willa mě překvapila rodinná historie, při takovém zacházení bych čekala, že bude trochu jiný. Abych to shrnula, příběh byl slabší než Léto lásky, ale doufám, že autorka napíše další díl o někom z vesničky, abychom se zde zase mohli nachvíli ocitnout.

07.06.2023 3 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Jak už zde bylo míněno, trochu mi v příběhu chyběl popis Skotska. Hrdinka se vesměs "zazdila" v hradu a nechodila ani ven. Vedlejší postavy jsou tady zase naprosto skvělé. Také mě mrzí, že jsem si tuhle knihu nenechala na období Vánoc. Konec knihy mi již přišel docela přeslazený a proto dávám hvězdičku dolů. Uvidíme ským se seznámíme v dalším díle Romantických útěků.

07.06.2023 3 z 5

Cesta za štěstím Cesta za štěstím Jenn Bennett

Bohužel za mě to byla zatím nejslabší kniha od autorky. Nesedl mi Lucky jako "badguy" a neskutečně mě vytáčela Josiina matka. V rodině chyběla jakákoliv komunikace. Nicméně jsem od knihy dostala to co jsem chtěla. Milé a oddechové čtení.

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Poslední dobou čtu o hojně navštěvované hoře Mount Everest a vzpomenu si přitom i na Manáslu. Jak lehce by vám mohla projít vražda na místě, kde smrt číhá za každým rohem? Zajímavý úhel pohledu. Velký plus dávám za popis celé výpravy na horu, který byl jedinečný i díky tomu, že autorka sama tuto horu vylezla. Nečekala jsem tolik vražd a bohužel mi konec nepřišel realný. Tady by se hodil spíše otevřený konec nebo nedopadení vraha a více by jste o příběhu po dočtění přemýšleli.

02.06.2023 4 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Nemůže se odepřít, že autorka píše velmi čtivě. Knihu Hospodyně jsem doslova proletěla. Byl to psychothiller jak se patří ikdyž konec byl happyend, který mi tam moc neseděl. Někdy jsem si říkala, kam až lidi můžou kvůli pomstě zajít.

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Zas a znova krásné milé čtení od J. Caplin. Přesunout se do Tokia a poznat více hl. hrdinku Fionu byl oddechový zážitek. Líbil se mi popis města, lidí a i jejich mentalita. Také vedlejší linka Fioniny matky byla přínosná a zajímalo mě, jak se stím Fiona popere.

02.06.2023 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Přemýšlela jsem dlouho co o knize napsat. Mám dost smíšené pocity z četby. První chyba byla, že jsem očekávala romantickou oddechovku s nahlédnutím do budoucna. Bohužel, tento prvek nehrál v knize žádnou větší roli. Příběh se točil kolem jiných důležitějších věcí. Kapitoly na mě působily plytce, krátce, nedokázala jsem si udělat k hlavním hrdinkám větší vztah. Takže mi ve výsledku bylo jasné, jak to dopadne a bylo mi to upřímně jedno. Linku s Aaronem jsem bohužel nepobrala a tedy dlouho jsem nečetla knihu, která by skončila tak hrozně úzkostně a smutně. No očekávala jsem od příběhu něco jiného a bohužel mě kniha tak nezasáhla.

Alex, léto a já Alex, léto a já Emily Henry

Předchozí kniha od autorky "Letní sázka" si mě naprosto získala. Bohužel o této knize se to říct nedá. Příběh byl na mě zdlouhavý, Poppy si stále bála přiznat realitu toho co cítí a čekala jsem nějaký boom efekt rozuzlení, co se tedy doopravdy stalo na jejich poslední dovolené. Bohužel překvapení se nekonalo a pro mě to bylo oddechové a milé čtení.

12.05.2023 3 z 5

Přivedeš mě do hrobu Přivedeš mě do hrobu Karen M. McManus

Autorku jsem si velmi oblíbila po knize "Jeden z nás lže" a její styl vyprávění prostě zbožňuju. Dokáže psát velmi čtivě, příběh odsýpá a má hlavu i patu. Je pravda, že se zde opakovala romantická linka mezi hl. hrdiny, měla podobné prvky jako v její předchozí knize. Nicméně to neubralo na čtivosti a ani na zápletce příběhu, která se mi velmi líbila.
Jen rozuzlení bylo maličko nevěrohodné a proto dávám hvězdičku dolů.

12.05.2023 4 z 5

Fakt šílená jako já Fakt šílená jako já Jo Watson

Příběhy od Watson jsou milé, oddechové, pomalé čtení. Ale na romantiku je 400 stran prostě příliš. V prní polovině mě rozčilovalo myšlení Frankie a její závislost na sociálních sítích. V druhé části se pomalu uklidnila a zvykla si žít ve světě bez signálu. Očekávala jsem také, že se bude sbližovat s lidmi v městečku. Bohužel máme zde jen pramálo lidí, se kterými se hlavní hrdinka seznámila nebo popis jak město fungovalo.
Poselství knihy bylo velmi poučné, soc. sítě nás velmi ovlivňují a užívat si okamžiky v přítomnosti se někdy nemusí dařit. Chápu kam tím autorka mířila a uvidíme jestli přijde i pokračování o Zoe.

12.05.2023 3 z 5