Maggot.87 Maggot.87 komentáře u knih

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

Nejlepší je ústecká čtvrtina knihy.

18.03.2024 4 z 5

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Kniha pro fanoušky. Pro nefanouška jako jsem já kniha postrádá jakýsi přesah, hloubku. Pan Gott byl ve své době určitě vynikající zpěvák, často ale také alibista.

Rozhodně byl ve svém oboru profík. Nicméně mu jeho zaměření zřejmě často zužovalo celkový pohled na život.

Pro ucelený pohled na dobu bych doporučil např. vynikající knihu: https://www.databazeknih.cz/knihy/gott-ceskoslovensky-pribeh-463577

21.01.2023 3 z 5

Rytíř Rytíř Miroslav Pech

Příjemné překvapení

18.12.2022 4 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Ploché fráze a obraty, takové psaní do šuplíku, ale ven bych s tím nechodil.

18.11.2022 2 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Nastavovaná a odbytá kaše, která už se vařit neměla.

09.09.2022 2 z 5

Babišovo Palermo II Babišovo Palermo II Jaroslav Kmenta

Kmenta, Kmenta, co se to s tebou stalo...

Neuvěřitelně špatně sepsaná kniha, která jednak mohla být minimálně o polovinu kratší, druhak Babiš se je schopen "odstřelit" se sám, kdežto zde mu Kmenta jen okopává kotníky.

23.07.2022 1 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Beskydská hra na Nesba, která však měla být trochu přistřižena a učesána.

19.11.2021 2 z 5

Nacisté, kteří unikli oprátce Nacisté, kteří unikli oprátce Jean-Paul Picaper

Zajímavé informace, nicméně pozor - kniha ve druhé polovině trochu ztrácí dech a je věnována především situaci ve Francii, ve které se maličko ztrácí.

11.09.2021

Atlas dekolonizace: Neuzavřená kapitola Atlas dekolonizace: Neuzavřená kapitola Jean-Pierre Peyroulou

Neutrální, minimálně v otázce Izraele, atlas rozhodně není, ač by býti měl. Škoda

14.06.2021 3 z 5

Začátek konce Začátek konce Manel Loureiro

K tématu nic nového; ale jeptiška je: "holka jedna" a to se taky počítá

29.03.2021 3 z 5

Laskavé bohyně Laskavé bohyně Jonathan Littell

Velmi náročná kniha a po mém soudu také velmi zbytečná.

Pokud ji budu hodnotit jako román - pak je absolutně nečtivá a zdlouhavá, pokud jako odbornou publikaci - pak je neúplná.

Chtěl jsem dát dvě hvězdičky, ale nečekaný kousanec pobavil, jednu tedy přidávám.

Jde to lépe, mnohem lépe. V této souvislosti doporučuji:

05.03.2021 3 z 5

Vor v zakone - hlava mafie Vor v zakone - hlava mafie Vítězslav Jareš

Chtít po detektivce čtenářský zážitek je jako dívat se na Šlágr a chtít ten hudební. Z tohoto pohledu asi knihu hodnotit nelze. Byly by z toho dvě *.

Atributy oddychové detektivky však kniha splnila na poctivé 3,5 *.

21.02.2021 3 z 5

Poslední Velikonoce Poslední Velikonoce Tomáš Houška

Jedna hvězda za silné téma; přesto je kniha svým zpracováním na hraně odpadu.

Tolik levných frází, dále velmi slabá skladba vět a v neposlední řadě desítky překlepů.

Takto ne. Za mě velké zklamání.

16.01.2021 1 z 5

Psohlavci letectva: Historie 5. stíhacího leteckého pluku a útvarů na letišti Líně Psohlavci letectva: Historie 5. stíhacího leteckého pluku a útvarů na letišti Líně Stanislav Brašna

Kniha na mě jako čtenáře - fanouška letectví působí rozpačitě.

Úvodní část jsou spíše poznámky kronikářského typu, které budou snad v budoucnu rozpracovány, jak i autoři na začátku knihy uvádějí.

Některé události jsou popsány krkolomně a vůbec se mi nelíbilo alibistické vyznění několika z nich. Např. po úvodním slovu ve smyslu "chtěli jsme lítat, tak jsme ohli hřbety před Ivanem" jsem chtěl knihu odložit; nicméně několik příběhů z druhé části knihy bylo popsáno čtivě.

06.01.2021 3 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Lepší než kniha o Babišovi, ale přesto stále příliš osobních útoků a názorů, které nestranného čtenáře ruší.

A některé "vtipné" obraty typu "Zemanderová"....

05.10.2020 4 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Pan Kmenta tentokrát neudržel svoji vysokou laťku. Kniha psána horkou jehlou a horkou hlavou. Autor se snaží říct jak moc je Andy špatný, ale sklouzává k bulvárnosti a nepřehlednosti.

31.08.2020 3 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Nesbø psát umí, o tom žádná. Za mě už ale bylo Harryho moc. Zápletky jsou předvídatelné, i když Nůž patří k tomu lepšímu ze série.

Pan autor by měl ale možná zkusit napsat knihu z "vyšší" kategorie, než jsou detektivky, v těch je nesporně machr, připadá mi to už ale dejme tomu jako kdyby Jarda Jágr zůstal celý život v ČR. Dvě stě bodů za sezonu, ale i pocit, že má na víc. Uvidíme.

29.12.2019 3 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Pohádka pro dospělé, která ale vůbec nefunguje. I místy vtipná nadsázka se utápí v banalitách a nesmyslných zvratech.

Jedna hvězdička za získání přehledu o gynekologických nástrojích a postupech, ta druhá za odrůdy jablek; na víc to ale není.

29.11.2019 2 z 5

Co nesmíte vědět! Co nesmíte vědět! Michael Morris

Na plovku, kde člověk většinou nechce moc přemýšlet ideální. K tomu jeden horký klobás, v hořčici až po pás a pivko, pivko v kelímku. Nic víc, člověk se ale místy opravdu zasmál.

20.07.2019

Obecné dějiny ničení knih Obecné dějiny ničení knih Fernando Báez

Jedna hvězda dolů za prapodivný náhled na Izrael/Palestinu, ta druhá za Kosovo

22.02.2019 3 z 5