MaggieR MaggieR komentáře u knih

Nikdy nevystoupat na vrchol Nikdy nevystoupat na vrchol Paolo Cognetti

Nenadchlo ma to tak ako Divoký kluk alebo Osm hor. Strašne kratučké bez deja viac citované dielo Snežný levhart ako samotné autorové myšlienky. Aspoň mám tip na ďalšiu knihu.

09.01.2020 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

To bola teda,, jazda". Keby bola ešte zneužívaná tak je tam skutočne všetko. Toľko trápenia skoro ako skutočný život. Príbeh je zaujímavý nečakaný, postavy sú zvláštne ako to mám rada :) ale niečo mi bránilo sa do Jane Eyrovej vcítiť. Nedokázala som si nikoho obľúbiť, usmiať sa plakať - nič. Musím dať 5 hviezdičiek je to úžasná kniha mám voči nej úctu. Ale mne je vzdialená - skúsim o pár rokov :)

05.01.2020 5 z 5

Kniha džunglí Kniha džunglí Rudyard Kipling

Mne sa kniha čítala ťažko. Zo začiatku ma vôbec nebavila chytila ma až ku koncu. Myslela som si že ide o rozprávku no rozhodne nie. Svojím deťom by som ju nečítala ani náhodou len pre to že sú tam hovoriace zvieratá sa asi nebude jednať o rozprávku :D Krv, smrť, mŕtvoly, duchovia. Poviedky boli zaujímavé, ale nie je to môj šálok kávy. :)

11.12.2019 3 z 5

Umění prostého života Umění prostého života Shunmyo Masuno

Knihu vyzerá naozaj perfektne. Jednoduchá nijako nezaťažuje sú to len malé zmeny čo Vás môžu posunúť ku krajšiemu životu. Ani ju nedokážem k žiadnej inej prirovnať. Každý deň čítam jednu stranu. Učí vás pochopiť ZEN ale bez nejakých ťažkých vysvetlení len praxou.

22.11.2019 5 z 5

Anna v Avonlea Anna v Avonlea Lucy Maud Montgomery

Dokonalé ako 1. časť - je to jednoducho Anna. Zbožňujem ju.

22.11.2019 5 z 5

(Za)chráňte svoje črevo / Protiprdkavá kuchárska kniha (Za)chráňte svoje črevo / Protiprdkavá kuchárska kniha Igor Bukovský

Perfektné recepty - jednoduché žiadne veci čo sú u nás predražené, ja mám problém s črevami od narodenia tak kniha mi veľmi pomôže. Všetko vtipne a zrozumiteľne vysvetlené.

19.11.2019 5 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Toľko krásnych ponaučení v takom krásnom príbehu. Vždy kniha stojí za to keď vie vohnať slzy do očí a táto je jednou z nich. Jednou vetou kniha ktorá vám pohladí dušu.
,, No z vlastnej skúsenosti viem, koľko pravého šťastia sa môže skrývať v skromnom domčeku, kde si na chlieb každodenný treba zarobiť statočnou prácou a kde trocha odriekania ešte väčšmi osladí drobné radosti.,, Malé ženy, vydanie 2019, str. 259

11.11.2019 5 z 5

Dharmoví tuláci Dharmoví tuláci Jack Kerouac

Milo prekvapila, páčila sa mi o mnoho viac ako Na ceste. Neviem ako pri iných vydaniach ale vydanie z tohto roku 2019 má konečne poriadny doslov asi prvý čo sa mi páčil a zo záujmom som ho prečítala. Strašne vidno v jeho rozmýšľaní a slovách vplyv tragédie na jeho život (smrť brata). Vďaka tejto knihe som si uvedomila že hocakú tragédiu prežijeme nikdy na ňu nezabudneme nikdy sa nás nepustí ale zároveň nás krásne zmení, spraví nás jedinečnými ale vždy tu bude a bude nás ovplyvňovať. Zároveň si všímam že pri ťažkom živote človek siaha po knihách, horách a náboženstve ako pán Kerouac - človek sa snaží nájsť sám seba. Krásny smutný človek, krásny príbeh.

06.11.2019 5 z 5

Americká tragédie Americká tragédie Theodore Dreiser

Psychicky náročne čítanie. Neviem či je to tým že som pozorovala Clydov život od detstva, ale vôbec som ho nedokázala súdiť. Každý krivdu, hanbu, ľútosť prežívame do inej miery a tak ťažko povedať ako by sa zachoval iný. Ale zarážalo má že sa do konca necítil za Róbertinu smrť vinný. Koľko hláv toľko názorov. Krásny opis Clydovej matky pozoruhodné opísaná silná žena. Pre mňa priveľmi citovo náročná kniha a už zasa musím prejsť na iný druh literatúry.

29.10.2019 5 z 5

Búrlivé výšiny II. Búrlivé výšiny II. Emily Brontë

Druhá časť sa už viac podobá románu aj keď len na konci. Je to strašidelný príbeh. A predsa len sa nachádza jedna pozitívna postava ,,Hareton Ernshawn,, aspoň trošku ma potešil šťastný koniec aj keď je to veľmi čudný príbeh. A nerobte tú chybu že to budete čítať v noci ako ja.

08.10.2019 5 z 5

Búrlivé výšiny I. Búrlivé výšiny I. Emily Brontë

Tieto príbehy postáv ktoré nemajú dobre vlastnosti a nemáte si koho obľúbiť je svojím spôsobom veľmi zaujímavé čítať. Príbeh vás pohltí - je to ako keby ste čítali čo sa stalo vašim susedom. Hlavný hrdinovia tejto knihy mi pripomínali rodinu Toma Riddla, až by som dala ruku do ohňa zato že Joanne Rowlingová sa dala týmto príbehom inšpirovať. Rozhodne Búrlivé Výšiny patria ku knihám ktoré si treba prečítať aj keď neviem povedať prečo.

07.10.2019 5 z 5

Anna zo Zeleného domu Anna zo Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Ó, keby som nemala v takej úcte knihu ktorá mi ovplyvnila život, povedala by som, že je to tá najúžasnejšia kniha na svete. Toľko lásky. Moje top 5. Nádhera, dokonalá, doporučujem.

04.10.2019 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

,,Tak soudí každý podle svého citu; kolik hlav, tolik smyslu; každému oku věc jiná, proto také těžko určovat: tohle je takové a nesmí být jinaké. Buh jedině zná svět, on nahlíží v najtajnější skrýše lidského srdce a soudí je; on rozumí mluvě zvířat, před ním je světlý kalíšek každé bylinky, on zná cestičky každého broučka, šum větru řídí se jeho rozkazem, vody proudí, kam on jim vykázal cestu." Babička str. 298, publ. I. vydanie, 1953

01.10.2019 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Veľmi ťažká kniha :( ľahko sa číta a rýchlo ale je veľmi smutná. Tak ma zaťažila že si potrebujem dať pauzu a asi sa pustím do nejakej rozprávky. Je to dobrá kniha ale znepokojila ma.

23.09.2019 4 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Milujem toho autora! Ani jedna postava nie je dokonalá. Všetci majú zlé vlastnosti. Dokonalé myšlienky. Tento príbeh je ako život bez prikrášľovania, smutný, nemenný a krásny. Ja osobne sa vždy v jeho dielach zamilujem do tých zlých postáv v tomto prípade Charles-a a Cala. Sú taký skutočný túžiaci po láske a robiaci chyby ako my všetci. Teším sa na ďalšie knihy od Steinbeck-a.

18.09.2019 5 z 5

Tri gaštanové kone Tri gaštanové kone Margita Figuli

Nádhera. Opis taký krásny že sa úplne do knižky vžijete a ani jedno slovo tam nenudí, nie je navyše. Aj keď som vedela aký bude koniec aj tak bolo knižka napínavá.

09.09.2019 5 z 5

Ovocie hnevu Ovocie hnevu John Steinbeck

Táto kniha sa nedá okomentovať, túto knihu si treba jednoznačne prečítať. Opis tej lásky k zemi, toho rozdielu keď sa o niečo staráš a keď to iba vlastníš - dokonalé. Kniha je ešte k tomu napínavá, postavy si obľúbite aj s ich chybami. Nie je to práve dielo pri ktorom by ste relaxovali, je skôr psychicky náročné. Takéto knihy ma po kúskoch menia. Ocenenie jej náležite patria.

04.09.2019 5 z 5

Znova ako pri každej knihe o PCT iný pohľad na hrebeňovku. Niekto tam ide kvôli kilometrom niekto, niekto vyčistiť hlavu niekto kvôli priateľstvu. Pri príbehu od Lucie som sa maximálne zasmiala, neskutočne ma pobavilo keď ju vyľakal aj vlastný dred a koľko hlúposti len tak pre srandu robila, ku koncu bola aj nejaká ta slza ako ma pri skutočne dobrej knihe byť. Znova obdiv obrovský ja sa bojím PCT napísať aj do vlastného zoznamu želaní lebo sa bojím že sa mi to nesplní. Ďakujem že ma tieto baby aspoň takto približujú k tej nádhere po ktorej túžim. A ďakujem v tejto knihe aj za nádherné fotky - zrkadlovka bol dobrý nápad. ;o)

26.08.2019 5 z 5

Štyri dohody - kniha múdrosti starých Toltékov Štyri dohody - kniha múdrosti starých Toltékov Don Miguel Ruiz (p)

Už ma vadí tento typ kníh, je ich veľa a sú stále o tom istom.

13.08.2019 1 z 5

Tajomstvo Tajomstvo Rhonda Byrne

Mňa viac motivujú príbehy. Mala som pocit, že čítam jednu radu stále dookola podanú v tisícich podobách. Ani nehovorím o tom, že takýchto istých kníh sú ďalšie milióny.

13.08.2019 odpad!