Magdiczka Magdiczka komentáře u knih

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Chvíli jsem nad komentářem této knihy musela přemýšlet. Samozřejmě patřím mezi tu většinu, která viděla (a miluje) film Forrest Gump. U téhle knihy, ale zapomeňte na to co jste ve filmu viděli. Některé skutečnosti jsou zde naprosto jinak, ale zároveň mi to nenarušilo představu samotného Forresta, ale pouze mi ji doupravilo a dokreslilo. Prostě film je pouze inspirován touto knihou. A proto stojí za to si ji přečíst! Čte se rychle a snadno protože Forrest je takový ďábel, že vás na každé stránce dostane.

01.02.2015 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kvůli celému tomu humbuku okolo jsem vlastně čekala kdo ví, co. Nápad dobrý, ale nějak extra mě to neoslovilo.

25.04.2023 2 z 5

Beznaděj Beznaděj Stephen King

Neuvěřitelná kniha. Od začátku do konce jsem z té knihy byla nadšená a vyděšená zároveň. Kniha je pořádně napínavá a nabitá, ale neunaví vás. Tohle je prostě stará dobrá Kingovka jak má být.

25.11.2015 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Perfektní! Je zvláštní, že je kniha zařazena do beletrie pro mládež. Na druhou stranu tam, ale nic násilného nebo sprostého napsáno není. Všechno je opsané zajímavým, někdy až zvláštně dojímavým způsobem. Nejúžasnější je, že kniha vznikla během dvou a půl dne. Nejlepší nápady přicházejí jako blesk z čistého nebe.

04.02.2016 5 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Příběh velmi pěkný. Dokáže zaujmout a vtáhnout do děje. Takže to by byli čtyři hvězdy. ALE těch chyb a překlepů, které vás zase naopak z příběhu vytrhnou bylo na můj vkus až moc. Kazí to zážitek ze čtení. Tudíž o jednu hvězdu méně.

12.07.2023 3 z 5

Křídový panáček 1/7 Křídový panáček 1/7 Vojtěch Matocha

Tak jako se knižní Prašina přirovnává k Foglarovkám tak stejně se dá tahle komiksová série přirovnat k temnějším dílům Rychlých šípů. Taky mi z toho běhá mráz po zádech.
Možná je škoda, že to nečtu až když jsou všechny díly na světě. To čekání bude opravdu dlouhé...

02.05.2022 5 z 5

V kleci V kleci Ellison Cooper

Celkem dobrý thriller, ale na vraha jsem měla podezření už zhruba od poloviny knihy. ;)

11.08.2020 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Miluji to! Víc slov to nepotřebuje!

01.08.2018 5 z 5

Jiný svět Jiný svět Dmitrij Rus

Kniha se četla prakticky sama. Přesto, že tento typ her nehraji tak mi to tento herní svět přiblížilo. Jediné co bych vytkla je, že hlavní postava je tak trochu "Marty Stue" (mužská verze Mary Sue) aneb všechny náhody, které se Laithovi dějí mu prostě hrají do karet a ze všeho vyjde jako vítěz.
Přesto se těším na další díl.

28.12.2017 4 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Tahle kniha vás chytí za srdce a zahřeje na duši. Pokud si chcete přečíst něco odpočinkového a milého je tento příběh správnou volbou! Linus, Arthur a všechny děti vám přirostou k srdci!

28.07.2022 5 z 5

Vílí křídla Vílí křídla Renata Štulcová

Takový milý příběh. Chtěla jsem si přečíst něco lehčího a tohle bylo perfektní.

09.02.2021 5 z 5

Vykopávka Vykopávka Max Andersson

Oh, co to sakra bylo?! Nebylo to špatný, to rozhodně ne. Akorát, že po přečtení jsem byla špatná pak já. Je to tak divný! Tak zatraceně moc divný až mně samotné z toho bylo zvláštně. A to mám divný věci docela ráda.

15.03.2018 3 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Naprosto skvělý díl. Měla jsem malé obavy, že to bude jako vždy a druhý díl bude slabší, ale naopak předčil má očekávání a je zase plný napětí, zvratů a spousty kapitol u kterých si říkáte: Proč?? :) Což je přesně to, co od takové knížky čekáte. Přečtěte si ji... :)

24.01.2015 5 z 5

Jana (3 povídky) Jana (3 povídky) Vlasta Javořická

Moje první přímé setkání s touto autorkou. Autorku čte moje mamka a když jsem jí zahlédla v knihobudce tak jsem se rozhodla si ji konečně přečíst.
A bylo to krásné a milé setkání! Rozhodně se pustím i do něčeho dalšího.

10.02.2023 5 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Další z Kingovek založená na psychice hlavní osoby. Pro mě není nejlepší mezi Kingovkami tohoto druhu, ale rozhodně stojí za přečtení. Musím říct, že třičtvrtiny knihy jsem četla se zatajeným dechem z napětí a očekávání. Ale ta poslední čtvrtina mi dech vyrazila úplně. Kdo četl chápe proč.

24.12.2014 4 z 5

Kamarádi to nevzdávají Kamarádi to nevzdávají Dana Nowaková

Kniha, ke které jsem se dostala náhodou a velice mě zaujala! Pro děti ideální a lehce pochopitelné!

18.03.2020 4 z 5

Pedagogická encyklopedie Pedagogická encyklopedie Jan Průcha

Perfektní kniha nejen pro studenty pedagogických oborů!

05.01.2020 5 z 5

Tahle kniha je takový průměr tohoto autora. Pro mě je jeho nejlepší dílo Neviditelný a o druhé místo se dělí Holubí mambo a jen pár dílů ze série Mládí v hajzlu. Ale rozhodně je to příjemné a lehké čtení pro každého kdo má tohoto autora rád. :)

09.01.2015 3 z 5

Sladkosti 18+ Sladkosti 18+ Antonín Zajíček

Kniha je rozhodně zajímavou prvotinou autora. Avšak nemohu se ubránit myšlence, že příběh je inspirován autorovou vlastní zkušeností. :)

04.12.2014 4 z 5