MagdalenaHalow MagdalenaHalow komentáře u knih

Kde se touláš, Bernadetto Kde se touláš, Bernadetto Maria Semple

Bylo to celé takové zmatené ,ale to by mi ani tak nevadilo. Spíš mi v druhé části dost vadilo chování Bee a konec se mi zdál dost useknutý a nedořešený.

12.05.2015 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Příšerný příběh. Nádherná knížka. Po dočtení jsem asi tak půl hodiny brečela jako malá holka. Přesně knížky tohoto typu by měly být v povinné četbě. Ze začátku jsem si musela hodně zvykat na vypravěčku, ale ke konci jsem mohla jen ocenit genialitu tohoto nápadu. I když jsem byla připravená na konec, nezabránilo mi to v tom, aby mě to tak moc nezasáhlo. Nejhorší na tom je ta pravdivost. Ta krutost reality. I když se konec dá nazvat happyendem, žádný happyend to není a nemám z něho žádnou radost. Rozhodně budu číst ještě jednou. A pak znovu. A pořád. Nakonec chci jen říct - omlouvám se. Nedokážu popsat, co se mnou Liesel udělala. Prostě nedokážu očesat ta správná slova. Čtěte, abyste pochopili...

16.03.2015 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Musím říct, že je to od prvního dílu zlepšení. Styl psaní je pořád jednodušší, ale příběh už není tak snadno předvídatelný jako v Labyrintu, děje se velká spousta zvratů a knížce zase nechybí velká akce. Jsem zvědavá, jak to celé dopadne.

03.02.2015 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Nápad knížky se mi líbí, ale nemůžu si pomoct, v některých částech mi to připomínalo Hunger Games. Děj je docela předvídatelný. Dokázala jsem odhadnout i jednotlivá slova, která přijdou. Autor se snaží konec každé kapitoly natáhnou, aby vás co nejvíc napnul, ale už od půlky vám dojde, co se stane. Styl psaní je poměrně jednoduchý, spíš bych to nazvala takovým výčtem činností, co Thomas a spol. dělají. Ale příběh rychle plyne, akce rozhodně nechybí. Docela se těším na pokračování.

08.01.2015 4 z 5

Až na dno Až na dno Birgit Schlieper

Hrůza. Strašný styl psaní, nesympatická hlavní hrdinka, konec divně useknutý. Jediné, co mi zabránilo dát ještě menší hodnocení byl fakta, že jsem knížku dočetla. Z nějakého důvodu jsem chtěla vědět, co se stane dál. Ale znovu si ji rozhodně nepřečtu.

02.12.2014 2 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Knížka mě vážně bavila. Nápad s 35 dívkami, které soutěží o srdce jednoho muže je geniální! Jsem zvědavá, jak budou v dalších dílech vyřešené problémy s rebely, nerada bych, aby tak ženské intriky a soutěžení uniklo do pozadí. Za příběh bych dala čtyři hvězdičky, ale díky obálce je to jednoznačných pět.

26.11.2014 5 z 5

Ostrov Ostrov Robert Muchamore

Knížka sice nebyla tak akční jako předešlé díly, ale moc se mi líbilo, že si dal autor práci s popisem znovuzačlenění agentů CHERUB do normálního života. Hned to vypadá realističtěji.

25.11.2014 4 z 5

Jsem rozohněná Jsem rozohněná Tahereh Mafi

Obsahuje spoilery

Hořím. Pohlcují mě plameny a za chvíli ze mě zbude jen hromádka bezcenného popela. Ta knížka mě stravuje. Nemůžu dýchat, lapám po dechu, plíce mi hoří. Ještě nikdy jsem při čtení knížky nepociťovala to, co při Rozohněné. Tolik rozporuplnosti. Chce se mi brečet, smát, ječet. Nejdřív jsem chtěla, aby Juliett zapomněla na toho šílence - Warnera. Pak bych nejradši nakopala Adamovi zadek. Chtěla jsem, aby se vrhla do náruče Aaronovi a už navždy tam zůstala. Potom jsem si přála, aby se mohla dotýkat Kenjiho a zůstala s ním. Ale když se to doopravdy stalo, už bylo moc pozdě. Už jsem jenom vrněla blahem nad tím, že si vybrala Aarona. Juliett mi byla v předchozích dílech neuvěřitelně sympatická. Ale to se nedá srovnat s tím, co jsem k ní cítila v Rozohněné. Přála jsem si, aby vystoupila z knížky a stala se mojí nejlepší kamarádkou. Tolik se změnila a o tolik k lepšímu. Musím citovat Kenjiho, protože přesně tak se v Roztříštěné a Zlomené chovala: "Pořád jsi kňourala. Všechno jsi strašně dramatizovala. A plakalas. Neustále." Víte, při čtení jsem si to neuvědomovala. Jenom jsem s Juliett soucítila, po tom, čím si prošla. A ve srovnání s Jul v tomhle díle musím říct, že byla opravdu lehce otravná. Konec k postavám, teď už k samotnému ději.
Musím říct, že mi bylo neuvěřitelně sympatické, že se autorka vracela i k událostem, které se staly v Roztříštěné. Hodně se řešily vztahy, možná až přespříliš, střed s protivným Adamem a milostnými scénami s Aaronem byl vážně zdlouhavý, (musím říct něco proti, abych jenom nechválila), mohlo by se dát víc prostoru konci, ale ten otevřený konec mi nevadil. Ale popravdě, ke štěstí by mi stačilo, aby Juliett přežila. Opravdu jsem se bála, aby to nedopadlo jako v Divergenci. Musím říct, že ten konec jsem (se zkušenosti s Deliriem) očekávala. Ale jak říkám nevadilo mi to. Očekávala jsem, že se Juliett setká se svými rodiči. Ale asi by to bylo jen zdlouhavé natahování a stejně by se nic nevyřešilo. Hlavně, že zabila Andersona. Takže na konec chci říct, že Tahereh se s tím poprala úplně úžasně. Po Zlomené jsem se bála, aby mě to nezklamalo, ale ne. Ani trochu.

Shrnutí na konec: Nejlepší dystopická série, jakou jsem kdy četla.

P.S. Naprosto souhlasím s komentářem hanjany.

P.P.S. S těmi doplňujícími kapitolami tomu nemám co vytknout. Sice tam být nemusí, ale jsou tou pověstnou třešničkou.

18.09.2014 5 z 5

Jako v pavučině Jako v pavučině Cat Clarke

Grace mi byla od první stránky hrozně nesympatická. Byla šíleně sebestředná, sobecká a namyšlená. Ale něco mě zarazilo knihu znechuceně odhodit hned po prvním dni. Chtěla jsem vědět, co se stalo. Už před půlkou knížky mi sice bylo jasné, že to nebude jen tak obyčejný únos, ale nijak mi to nevadilo. I tak jsem nepřestala číst a jsem za to ráda. Nápad se mi vážně moc líbil, ani zpracování nebylo špatné, ale hlavní postava byla vážně na zabití!

16.09.2014 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Naprosto souhlasím s názorem Sofie45. Od knihy jsem očekávala příliš. Dlouho jsem knížku nemohla sehnat, až jsem ji konečně dostala k svátku. S nadšením jsem se pustila do čtení a.... Nevím. Od 31. nejlépe hodnocené knihy jsem prostě čekala víc. Nemůžu říct, že by mi ten lehce autistický Charlie nebyl sympatický, že by se mě jeho příběh nedotkl a že si citáty jako "Cítím se nekonečně" a "Lidé přijímají takovou lásku, jakou si podle svého názoru zaslouží" nebudu pamatovat. Musím říct, že jsem knížku hodně srovnávala s (Ne)obyčejným klukem. A taky musím říct, že August mě bavil víc. Rozhodně si Charlieho ještě někdy přečtu a třeba se mi začne líbit víc. A rozhodně jsem zvědavá na film. Ale moje nejoblíbenější knížka to rozhodně nebude.

08.08.2014 4 z 5

V podsvětí V podsvětí Meagan Spooner

Obsahuje spoilery
U téhle série je jednoznačně nejlepší ten nápad. Zpracování už je bohužel horší. Příběh byl poměrně předvídatelný, zvlášť ohledně Prométhea-Badyána. Někdy jsme měla taky chuť Lindě nafackovat za to, jak se chová k Orenovi. Neustálé připomínání mu, že je zrůda, bylo vážně otravné. A přitom je Oren (spolu se Zinkou) jednoznačně moje nejoblíbenější postava. Na druhou stranu bylo v knížce pořád dost akce a nápad s magií je tak dobrý a ojedinělý, že si knížka zaslouží 4 hvězdičky.

09.07.2014 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Sice to nebylo tak dobré jako první díl, ale i tak jsem smála. Hlavně při části školních výletů. Nahlas. A hodně.

03.06.2014 4 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Přečetla jsem to za jeden den. Vážně jsem nečekala, že mě to až takhle chytne! Nejdřív jsem byla trochu skeptická, jestli to není přece jenom už pro mladší, ale není! Vážně ne! Je to skvěle napsané. Mohou si to přečíst jak děti, tak dospělí a každý si tam najde něco.

01.06.2014 5 z 5

Za hlasem srdce Za hlasem srdce Jacqueline Wilson

Kdybych knihu četla pár let zpátky, určitě bych dala 5 hvězdiček. Je to přece jenom dětská knížka, hrdinka měla vždycky neuvěřitelné štěstí, že potkala nějakou hodnou osobu, která ji vysekala ze všech malérů, ale i tak je to skvěle napsané :)

28.05.2014 4 z 5

Věčný národ se strachy netřese Věčný národ se strachy netřese Šani Boianjiu

Je to spíš takový soubor povídek než celá knížka, ale i tak mě to bavilo. Četla jsem to kvůli přítomnosti - prostě jsem vnímala jen to, co čtu v danou chvíli. Nepřemýšlela jsem, co se stane na další stránce a ani jsem se nesnažila zapamatovat si to, co se stalo dvě stránky nazpět. Ale i tak je to vážně dobrá knížka.

03.05.2014 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Co to sakra bylo za konec?! Knížku jsem četla v elektronické podobě, takže jsem absolutně nečekala, že konec přijde. Na to, jak byla Divergence "mírumilovně" ukončená, jsem na tohle vážně připravená nebyla... Ale teď k příběhu.
Děj plynul úplně bez problémů, ale tentokrát mě vážně dokázaly naštvat postavy. Tris se úplně zbytečně vrhala do jakýkoliv nebezpečí, které se jí naskytly, zbytečně se hádala s Tobiasem, který se ji snažil chránit, jeho city jí byly úplně jedno. Ale Tobias taky nebyl bez much. Zbytečně zatajoval informace, které Tris klidně mohl říct. Ale aspoň se na konci tak krásně udobřili.
Taky se mi zdálo na můj vkus moc mrtvých. Na jednu stranu je dobré, že se autorka nebojí je zabíjet, ale klidně jich mohlo být méně. Aspoň, že nezabila žádnou moji oblíbenou postavu. To bych se vážně naštvala.
Taky jsem vážně byla překvapená Peterem a Calebem. Ale Caleb se mi nějak nezdá. Třeba se z toho ještě něco vyklube...

21.04.2014 4 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Vadily mi dvě věci - 1. Hodně moc postav. Jasně, s Hrou o trůny se to srovnávat vůbec nedá, ale i tak. Ty postavy si byly svým způsobem podobný, takže se mi vážně pletly a 2. Možná se to někomu bude zdát bezcitné, ale podle mě Hannah vlastně neměla důvod se zabíjet. Jasně, měla jakousi pověst ve škole, která rozhodně pravdivá, ale to rozhodně nebyl důvod se zabít. Nikdo ji nijak krutě nešikanoval nebo něco podobného. Spíš to na mě vyznělo, že prostě byla LÍNÁ žít, tak se radši zabila. Jinak to byla v celku dobrá knížka.

04.04.2014 3 z 5

Léto na druhou Léto na druhou Britta Keil

Může obsahovat spoiler

Část s Marií jsem si vážně užívala. Moc mě to bavilo, příběh rychle ubíhal a bylo mi líto, že už její část končí. Jenže Isabelina část byla vážně otravná. Hrozně nepřehledná, úplně jsem ani nechápala, proč se s Oliverem rozešli nebo jestli se vůbec rozešli. A navíc mi pěkně zprotivila Marii, protože ji vlastně jenom urážela. A taky jsem nepochopila, proč o sobě Marie říká, že má hnědé vlasy a z Isabelina pohledu je měla černé. Bylo to prostě hrozně chaotické.

18.01.2014 3 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Ještě před koncem knížky jsem si 100% byla jistá, že jí dám pět hvězdiček. A pak přišel konec. Četla jsem a pořád jsem si říkala, že je to ještě dobrý, že to ještě nekončí. Jenže pak najednou bum prásk! Umění roadtripu. A ze mě jenom vypadlo - "To je jako fakt konec?!" Tak nevím. Někde jsou otevřené konce fajn, ale tady? Stačilo třeba 5 stránek navíc typu - o měsíc později a bylo by to vážně skvělý.

12.01.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Jsou knihy jako HVĚZDY NÁM NEPŘÁLY, o kterých lidem vykládat nemůžete, knihy tak jedinečné a zvláštní a vaše, že když o lásce k nim promluvíte, máte dojem, že je zrazujete.

22.12.2013 5 z 5