Jako v pavučině

od:

Jako v pavučině

Grace se probudí v bílém pokoji. Poslední, na co si vzpomíná, je to, jak byla vyvedena z místního parku, kam často chodívala a kam přišla, aby spáchala sebevraždu. Rychle jí dochází, kdo je její věznitel. Je to Ethan. Kromě nábytku, oblečení a jídla, jež jí pravidelně nosí, nenechal v pokoji nic jiného než tužky a papír, aby mohla psát. Je tak donucena znovu se vracet ke všemu, na co chtěla navždy zapomenout. Celý měsíc Grace sní své sny, zachycuje svůj život na papír a my se tak dozvídáme více o ní samotné, jejím vztahu s matkou, s nejlepší kamarádkou i o klukovi, s kterým začala chodit. Jak se před námi její zamotaný život postupně rozplétá, vychází najevo, že ti, kteří jsou jí blízcí, nejsou vždy takoví, jakými se zdají být. Její nejlepší kamarádka, která s ní nechce sdílet svoje trápení, kluk, do něhož je strašně zamilovaná, ztráta otce a šokující odhalení, jež ji dovedlo k tomu, že jí do života vstoupil Ethan, její věznitel. Stále však zůstává cosi nevyřčeného. Gracin příběh je vyprávěný s humorem, citlivě a zároveň i drsně, jak je u spousty mladých lidí zvykem. Je zřejmé, že i když má Grace hodně nedostatků, temná tajemství a dělá špatná rozhodnutí, snaží se ze své pavučiny vyprostit. Čelí nejdůležitější otázce ze všech - proč je vlastně tady?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/87_/87579/jako-v-pavucine-i1M-87579.jpg 3.968
Originální název:

Entangled (2011)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Nava
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Přidat komentář
Lilly1960
26.07.2017

Sundala jsem obal a hned bylo lip. Kniha byla zajimava. Otevreny konec mi nevadil. Porad jsem tapala kdo je onen veznitel. Super knizka.

Beerushka
26.04.2016

Moje oblibena kniha jen me mrzi ten otevreny konec

DK197
09.04.2016

U téhle knížky jsem uvažovala mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale nemohla jsem ji tak moc dostat z hlavy, že dávám plný počet.

A přitom si říkám, čím to sakra bylo? Zápletka je celkem obyčejná (nechci psát spoiler), ale natolik záhadně podaná, že vás to vtáhne a nepustí. A leží vám to na srdci jako velký tíživý balvan.

Jsem jediná koho na konci napadlo, jak je život (a vztahy obecně) zatraceně zamotaný? Nefér a smutný? Mě ano. A některé věci nezměníte, prostě se stanou. A jiné ovlivníte, ale rozhodnete se špatně. Jak prosté.

Žádná z postav není černá, nebo bílá. Vrtá vám také hlavou, koho byste dokázali mít rádi, koho už ne a proč?

Prostě silná kniha, kterou neradno číst, když nemáte čas (protože ji bude chtít dočíst najednou) a když nemáte dobrou náladu (protože vám bude ještě hůř).

Určitě se přečtu dálší autorčin počin.

JulietRocks
31.01.2016

Docela mě překvapilo nízké hodnocení knihy - čekala bych tak 90% a výš. Kdybych totiž napsala, že jsem z ní byla nadšená, ani zdaleka by to nevystihovalo to, jak se po přečtení cítím. Dva večery po sobě mě nenechala spát a já musela číst pomalu do dvou hodin do rána! (Což ve zkouškovém období není úplně ideální...) Po velmi dlouhé době jsem narazila na dokonalou knihu, která mě vtáhla do děje od první věty a nepustila až do té poslední. Celou dobu jsem navíc byla napnutá jako struna, protože jsem tušila, že je za vším něco víc. A ono doopravdy bylo. Ani konec mě nezklamal, naopak! Žádný přeslazený happy end, ale přeci jen... Jiskřička naděje se zažehla. :)

dagsvob
09.11.2015

Super čtení. I když je kniha určená pro jinou věkovou kategorii než jsem já, moc mě bavila. Už se těším na Trýzeň od této autorky.

Vendelín2000
28.04.2015

Kniha se mi líbila, jen mě trochu mrzí ten konec. Nepochopila jsem totiž, KDO to vlastně byl, ten ''tajemný únosce''. (Možná to je jen můj pocit a blbost, že jsem to tam nenašla :).) Ale jinak velmi pěkně napsané :)

MagdalenaHalow
16.09.2014

Grace mi byla od první stránky hrozně nesympatická. Byla šíleně sebestředná, sobecká a namyšlená. Ale něco mě zarazilo knihu znechuceně odhodit hned po prvním dni. Chtěla jsem vědět, co se stalo. Už před půlkou knížky mi sice bylo jasné, že to nebude jen tak obyčejný únos, ale nijak mi to nevadilo. I tak jsem nepřestala číst a jsem za to ráda. Nápad se mi vážně moc líbil, ani zpracování nebylo špatné, ale hlavní postava byla vážně na zabití!

muchomurka
19.05.2014

Knížka byla čtivá, sice chvílemi dost úproná, ale... Grace mi přišla jako ufňukaná potvora. Vůbec jsem se do ní, jejích problémů nedokázala vžít. Přišlo mi, že se pořád jen utápí v sebelítosti a ani se nesnaží něco řešit. Její kámoška Sal, která se ze začátku zdála normální, byla teda taky celkem potvora. Nevím, jestli bych jednu nebo druhou chtěla za kamarádku. A to, jak Grace pořád pila, bylo děsný. Vážně jsem si myslela, že je alkoholička (to její jednání/chování tomu dost odpovídalo). Jen škoda, že to zase skončilo tak nějak nijak, chtělo to ještě nějaký epilog, něco ve stylu "o půl roku později..."

dark.ma93
30.03.2014

Popravdě, od knihy jsem čekala víc... Možná se ke mně dostal pozdě a měla jsem ho číst dřív. Musím říct, že druhá kniha Trýzeň se mi líbí o dost víc :)

Klarkaa
24.02.2014

Kniha byla užasná. Přečetla jsem ji tak rychle, jak jsem ani nečekala.

P.ary
19.02.2014

Nemůžu říct, že je to mistrovské dílo, a že knížka byla úžasná... ale něco v ní bylo a já se nemohla odtrhnout a musela jsem jí prostě přečíst...

snilek.holka
02.08.2013

Nemůžu říct, jestly tahle kniha byla výborná a nebo špatná. V podstatě příběh dost obyčejný, který pojednával o tom, že hlavní hrdinka má pocit, že její život nestojí za nic ( ostatně nemají tenhle pocit všichni pubertáci?). Na druhou stranu byla knha výborně napsaná a příběh vás chytil a nepustil. Naplno vás to do děje ponořilo a nemohly jste se od knihy za žádnou cenu odlepit. Což je opravdu dobrá práce ..... :)

alipeli
15.06.2012

Nemohla jsem se od knížky vůbec odtrhnout, což když si to tak vezmu, není zrovna v době školy to nejlepší . Ne, je to opravdu skvělé čtení. Určitě si to přečtu znovu. Obálka samotná je hezká, ale originál se mi líbí víc.

netty.vanity
06.03.2012

Vcelku originální záležitost,i když občas dost nudila.Konec byl předvídatelný už od půlky,Grace mi lezla šíleně na nervy..Brzo ani nebudu vědět,o čem to bylo.

Schullerka
17.02.2012

Knížka mě moc nezaujala. Přišlo mi že Grace vypráví o všem ale o ničem. Když jsem dočítala poslední stránky, už mi bylo jasné jak to skončí. Originální ale zcela nezajímavý příběh.

bookcase
01.02.2012

Výborný psychologický román s neobvyklým koncem, který mě překvapil a hlavně vůbec nenapadl. Geniální.


Autor a jeho další knihy

Cat Clarke

Cat Clarke
skotská

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených95x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených8x
v Knihotéce37x
v Chystám se číst31x
v Chci si koupit2x
v dalších seznamech1x