Maciiik Maciiik komentáře u knih

Encyklopedie rodičovství: Nejlepší rada, jakou jste kdy dostali Encyklopedie rodičovství: Nejlepší rada, jakou jste kdy dostali Sally Lee

20 let staré rady z USA. Nebrat.

28.10.2022 2 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

(SPOILER) Po dlouhé době dávám u knihy "nedočteno" - čtení je to asi fajn, ale kniha se ke mně dostala v naprosto nevhodnou dobu. Vybrala jsem si ji v knihovničce při hospitalizaci na gyn-por oddělení, a téma postiženého/mrtvorozeného dítěte jsem nevydýchala...

06.08.2022

Taste of Red - povídková kuchařka Taste of Red - povídková kuchařka Adam Dvořák

Tahle kniha je neskutečně zábavná ;) Tenhle humor mi sedí. Vařit podle ní nebudu, ale u žádných receptů jsem se ještě tak nepobavila!

26.02.2022 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Námět je zajímavý, ale mně byla ta hlavní hrdinka dost protivná. Celkově to plynulo dost pomalu, čekala jsem od toho víc.

10.02.2022 3 z 5

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

Tomáš Šebek je můj oblíbený superhrdina - každá jeho kniha nebo přednáška mě nechává v úžasu nad tím, čeho všeho jsou lidé schopní. Ať už v tom lepším slova smyslu (skvělý chirurg, účastník humanitárních misí, držitel cen za statečnost a pomoc vzor v péči o nemocné); nebo v tom nejhorším smyslu slova (válečné konflikty, násilí a další zvěrstva, která ve svých knihách popisuje). Jeho styl psaní mi sedí a do daného prostředí se hodí.

Naděje a osud Naděje a osud Ulrike Schweikert

Tohle bylo něco pro mě - mám moc ráda knihy o historii lékařství a tahle je opravdu krásná.

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Tohle bylo hrozně drsné. Přečetla jsem jen z principu, protože je to dobře napsané, ale toho zla je v knize prostě moc. Hodně pasáží z knihy popisuje skutečné události. I když je tenhle kompilát na mě fakt silná káva, myslím že je stále nutné podobné příběhy vyprávět a tuhle hnusnou část historie si připomenout.

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

Další milá odpočinková knížka. Příjemně se mi to četlo.

Outdoorová kuchařka Outdoorová kuchařka Petra Pospěchová

Pro někoho kdo teprve začíná jezdit ven to asi bude užitečné. Já se nic nového nedozvěděla a suroviny mi většinou vůbec nesedí. Jsem ráda že jsem jí měla jen půjčenou z knihovny.

10.02.2022 2 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Zábavné, poučné, ze života. To by měla být povinná četba! ;)

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Moc příjemné čtení. Knížky z téhle série mi pomáhají odpočívat, utéct do jednoduchého světa romantických setkání v kavárnách, pekárnách, hotýlcích... Doslova "Romantické útěky". Díky za ně ;)

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Nečekala jsem že to bude až taková duchařina, ale líbila se mi moc. Miluji knihy o záhadách v minulosti... Má zajímavou atmosféru a pěkně to odsýpalo, stránky jen mizí pod rukama.

Verše psané na vodu Verše psané na vodu Bohumil Mathesius

Literární klenot. Básně tolik vzdálené v čase i v prostoru, a přesto tak silně rezonují...

Tma Tma Bernard Minier

Celkem drsný příběh o manipulaci. Dějová linka je promyšlená a krutě reálná, ale tentokrát mi ta kniha nějak neubíhala. Přišlo mi to hodně pomalé, můj oblíbený "Servác" se tentokrát moc nepředvedl, za mě asi nejslabší kniha série.

Já, doktor(in) Já, doktor(in) Kateřina Karolová

Nejprve mi hodně vadilo, jak překvapená byla z toho, že nerozumí německy. Celkově to ale je zajímavá kniha, dá nahlédnout do zákulisí lékařů a fungování zdravotnictví v německu.

20.01.2022 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Moc hezký příběh, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Je to jedna z těch knih, na které si před den několikrát vzpomenu a nemůžu se dočkat, až se budu moct zas ponořit do čtení.

20.01.2022 5 z 5

Lodní lékař ČNP vzpomíná Lodní lékař ČNP vzpomíná Otakar Mlejnek

Kniha je tak trochu cestopis, tak trochu dokument doby. Hezky se to četlo. Je plná zážitků, které čtenáře pobaví i chvil, kdy trnou zuby.

20.01.2022 4 z 5

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Musím říct, že tahle série se mi moc líbí. Hezky se u ní odpočívá.

20.01.2022 3 z 5

Maminka a císařovna mají vždycky pravdu Maminka a císařovna mají vždycky pravdu Blanka Doktorová

Taková malá milá knížečka pro odreagování při studiu. S nadhledem shrnuje čtivou formou základní informace o známých osobnostech. I když je občas trochu zavádějící, líbila se mi.

20.01.2022 3 z 5