m_martina m_martina komentáře u knih

Jablka ze stromu nepadají Jablka ze stromu nepadají Liane Moriarty

Dala jsem na nadšené komentáře svých oblíbených před tím mým, který právě píšu, a kniha se mi opravdu líbila. Prostředí Austrálie sice většinou nevyhledávám, ale v této knize mi sedlo a do příběhu se hodilo. A ani tenisové prostředí mi nevadilo, protože se všechno spíš točí kolem rodiny Delayneových. Přitom ani jeden z jejích členů není příliš sympatický, ale kniha jako celek se mi četla dobře. Dávám tedy pět hvězd a možná zkusím ještě něco jiného od této paní spisovatelky.

30.12.2023 5 z 5

Sněhová sestřička Sněhová sestřička Maja Lunde

A tohle byla poslední kniha, kterou jsme si s vnučkami před letošními svátky přečetly. Teď si dám pauzu a budu se věnovat rodině, knihy přijdou na řadu zase až koncem roku... Sněhová sestřička je moc hezké vyprávění, také smutné, dává ale naději do budoucna. Trochu jsme si s vnučkami poplakaly, ale kniha včetně nádherných ilustrací se nám líbila.

22.12.2023 5 z 5

Poklady pod sněhem Poklady pod sněhem Patricia St. John

S vnučkami teď čteme knihy, které nás naladí na Vánoce. A tahle kniha se nám líbila dokonce tak hodně, že jsme ji četly hned dvakrát za sebou. Doporučuji.

20.12.2023 5 z 5

Ladovy pohádky Ladovy pohádky Josef Lada

Tohle souborné vydání tří krásných knížek od Josefa Lady jsme si nyní před Vánocemi přečetly společně s vnučkami. Jednotlivé kapitoly jsme četly na střídačku a moc jsme si to užívaly. Doporučuji.

17.12.2023 5 z 5

Vánoce Hercula Poirota Vánoce Hercula Poirota Agatha Christie

Tuhle knihu jsem si přečetla v předvánočním čase, i když Hercule Poirot si svátky nějak moc neužije, když musí vyšetřovat vraždu. Ale případ je to dobrý, mně se líbil a hezky se četl.

15.12.2023 5 z 5

Ticho Ticho Yrsa Sigurðardóttir

Nemám co dodat a je mi líto, že tato řada s Freyjou a Huldarem skončila. Líbily se mi všechny knihy a paní spisovatelku jsem si oblíbila. Dávám tedy všechny hvězdy a doporučuji.

13.12.2023 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

V této knize jsem doslova ležela několik dní a přečetla jsem ji skoro na jeden zátah. Případ to byl opravdu výborný a jak jsem si už stihla u této paní spisovatelky zvyknout, také čtivě napsaný. A už jdu vyhlížet další díl.

10.12.2023 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Knihy od autora mám přečtené ještě dvě další, ale tato se mi líbila nejvíc. Je dobře a čtivě napsaná, a tak se mi moc hezky četla. Doporučuji.

07.12.2023 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Docela zdlouhavé, ale jinak dobré čtení. Nejdřív jsem se nemohla do knihy začíst, později se mi ale začala přece jen líbit. Proto jednu hvězdu ubírám, ale určitě budu v této řadě pokračovat. Už proto, že mám Cormorana Strika a Robin Ellacotovou celkem ráda.

04.12.2023 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Hned po sobě jsem si přečetla další knihu od paní spisovatelky, kterou mám moc ráda. A ani tento příběh mne nezklamal. Teď si ale dám pauzu a zkusím zase něco jiného, například nějakou detektivku nebo možná thriller.

01.12.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Knihu, kterou napsala tato paní spisovatelka, nemohu hodnotit jinak, než pěti hvězdami. Pro mne jsou její knihy vždy jedinečný zážitek a tomu tak bylo i v tomto případě. Děkuji a budu se těšit na další příběh z jejího pera.

28.11.2023 5 z 5

Vražda na hřišti Vražda na hřišti Catherine Shepherd

Po dlouhé době jsem se vrátila k této řadě, kterou jsem si oblíbila hned po přečtení prvního případu. A opravdu to byla i tentokrát dobrá zápletka. Kniha se mi četla dobře, bylo to takové oddechové a pohodové čtení. Těším se na další díl.

25.11.2023 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Po slabší druhé části řady s Cormoranem Strikem a Robin Ellacottovou se mi tato kniha líbila mnohem víc. Pro mne to byl prozatím nejlepší případ, který tady oba vyšetřují. Jsem tedy spokojená a nyní už i dokonale přesvědčená o tom, že budu pokračovat také dalšími knihami s tímto detektivem a jeho sympatickou sekretářkou.

23.11.2023 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Od prvního dílu řady s Cormoranem Strikem jsem měla velký odstup, proto mi chvíli trvalo, než jsem se začetla. Bohužel jsem byla nakonec o něco méně spokojená než u předchozí knihy. Dávám tedy tři hvězdy, ale další případy si určitě přečtu také. A pevně věřím, že budou lepší.

20.11.2023 3 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Jednou za čas si přečtu nějaký ten thriller a Chris Carter píše hodně dobře, i když jsou případy Roberta Huntera také hodně brutální. Nicméně se mi tato kniha hezky četla, jako už ty dřívější. Nemám tedy co dodat a dávám i zde pět hvězd.

17.11.2023 5 z 5

Křídla ve větru Křídla ve větru Sue Monk Kidd

Příběhy tohoto typu mám ráda a občas je také cíleně vyhledávám. Právě to byl důvod, proč jsem začala číst tuto knihu. Líbila se mi, to ano, hezky se četla a příběh Sarah byl zajímavý a současně smutný. Dávám ale čtyři hvězdy, něco mi na knize malinko vadilo.

14.11.2023 4 z 5

Letní záhady Letní záhady Agatha Christie

Letní záhady jsem si přečetla až na podzim, protože se kniha ke mně dřív nedostala. Proto jsem si ji nemohla vzít někam k vodě, ale četla jsem ji v křesle, pěkně zabalená do deky s velkým šálkem čaje vedle sebe. Několik povídek z této sbírky jsem znala, ale některé byly pro mne nové. Líbily se mi ale všechny a opravdu jsem si dobře početla, proto knize dávám pět hvězd.

11.11.2023 5 z 5

Jen tak dál, Jeevesi Jen tak dál, Jeevesi Pelham Grenville Wodehouse

Potřebovala jsem se trochu odreagovat a taky se pobavit. Proto jsem sáhla po této knize spisovatele, kterého mám ráda. Svůj účel splnila a já jsem byla spokojená. Výborná oddechová kniha.

08.11.2023 5 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

O něco slabší než první kniha, ve které jsem se seznámila s Fredrikou Bergmanovou a také s Alexem Rechtem. Ale stále ještě je to dost dobré čtení, proto dávám pouze jednu hvězdu dolů. A v dalších knihách z této řady budu určitě pokračovat. I když teď si dám chvíli pauzu.

04.11.2023 4 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Tato paní spisovatelka mi dlouho unikala, ale nakonec jsem dala na doporučení mých oblíbených. A bylo to výborné čtení, i když mi vadilo, že se ztratila malá holčička. Ale Fredrika je sympatická mladá žena, proto budu pokračovat dalšími knihami.

01.11.2023 5 z 5