LunaL. LunaL. komentáře u knih

Pavouček Provazníček Pavouček Provazníček Inka Ciprová

Četla jsem se synem (4roky) a měla pocit, že ho kniha moc nezaujala. Ale i když jsme četli jednu kapitolu/den, tak jsme ji dočetli a ke konci knížky vymýšlel, jak do domu nalákat víc pavoučků, abychom tu měli stejně pěkné pavučiny, jako dělal Provazníček :)
Knížka se líbila, jen nevím, jestli tak moc, abychom se k ní někdy vrátili..

28.08.2021 4 z 5

Malý tyran Malý tyran Jiřina Prekopová

(SPOILER) Kniha se mi dobře četla, ale říkala jsem si, že kdybych ji četla a ještě neměla děti, tak jsem bezdětná! Docela deprimující, jak může dítě ovládnout rodiče a tím ubližovat nejen jim, ale i sobě. Také se mi to zdálo přehnané - úryvek psaný ve zkratce: utěšujte dítě flaškou a bude z něj alkoholik. Dejte mu dudlík a bude kouřit, nechte ho brečet a bude trpět depresemi...
Jediné, v čem mi kniha pomohla, bylo uvědomění si, že si mám víc prosazovat svou :D

14.08.2021

Malina pro slona: Jak čeští psi pomáhají v Kongu Malina pro slona: Jak čeští psi pomáhají v Kongu Hana Böhme

(SPOILER) Na knihu jsem se dost těšila, zaujala mě pro více věcí - netypický výcvik psů, Afrika a boj proti pytlákům, česká cvičitelka (a žena!), zajímavé plemeno psa, o kterém jsem toho už hodně slyšela.
Téma rozhodně zajímavé, ale podání? Docela katastrofa. Autorka skáče z tématu na téma, popíše v rychlosti výcvik psů, jak to chodí v Kongu, pak najednou její první návštěva Konga. Od začátku píše, jak se tam stala tragedie. Nadhodí to ještě třikrát, než se čtenář dozví, co se tam stalo.
Popis výcviku psů byl na mě dost strohý, natož "akce v Kongu". Většinou popsaná větou " psi byli super!" nebo " Cama odvedla skvělou práci". Ale jak to probíhalo, to nic. Aspoň že vyjmenovala, co zabavili a co se jim povedlo zachránit.
Na to, kolikrát se zmiňuje, že to nemá v Kongu jednoduchý, jak si ostatní myslí, že chodí do restaurací atd., tak vyjmenuje asi 5restaurací, které tam navštívila.. :)
Spousta fotek byla k dobru, popisy pod nimi už lehce matoucí (někdy popis k fotografii, jindy pod nimi pokračování "příběhu".
Škoda, že se autorka nezaměřila víc na popis práce se psy. Nebo neoddělila psy a popis života (a jejího nadšení)v Kongu.
Ale je to její první kniha (alespoň předpokládám) a jsem ráda, že ji napsala, že se o tom, co se psy dělá pro ochranu zvířat v Africe, dozví víc lidí. Tu práci a to úsilí se může jen obdivovat! :)

12.08.2021 2 z 5

Pobřeží Pacifiku Pobřeží Pacifiku Leoš Šimánek

Pěkná knížka plná krásných fotografií. A že jich bylo! :) Popis cesty je stručnější, což mě ze začátku zarazilo - jen první popis výstupu na horu by se mohl rozepsat na malou knížku, ne na jednu stránku! Je vidět, že je autor zcestovalý a nemusí popisovat každý píchnutí v boku.. :) Pak jsem si zvykla a dost jsem se začetla. Obdivuji, do čeho si troufli, jako první a i s dětmi! Určitě to není poslední knížka, kterou jsem od Šimánka četla :)

19.07.2021 4 z 5

Proč má zebra pruhy aneb Chytrej jak rádio 2 Proč má zebra pruhy aneb Chytrej jak rádio 2 neznámý - neuveden

kniha plná zajímavostí, rozdělená podle témat. Některá mě bavila moc, jiná mě moc neoslovila - ale určitě si v ní každý svoje téma, které ho zajímá, najde.
Hodně se mi líbila poslední kapitola "o čem se v chytrých knihách nedočtete" :)

16.06.2021 3 z 5

Kobra 11 III. Kobra 11 III. K. Pittermann

Oddechové čtení, hodně podle seriálu, vybrané pěkné díly.

11.06.2021 3 z 5

Žirafí pohádky Žirafí pohádky Irena Ričlová Lachoutová

(SPOILER) Knížku jsem četla synovi (4roky). Byla plná našich oblíbených zvířat (žirafy, ježci, hroši), pohádky byly kratší, hezky se četly. Překvapilo mě, že nejsou o jedné žirafě, každý příběh byl o jiný. Jedna o žirafě, co žila v lese a závodila s ježky, druhá z afrických stepí, jiná zase ze zoo. I mě se pohádky líbily, byly originální a často vtipné. A bylo v nich možné všechno - fantazii se meze opravdu nekladly!
Jen u poslední jsem se bála, že syn bude chtít spát přes den a být v noci vzhůru, když to žirafka tak vychválila! :)

11.05.2021 4 z 5

Hvězdy pražské zoo Hvězdy pražské zoo Jiří Dědeček

Četla jsem se synem (4roky), dost se mu líbily obrázky a těšil se na otázky na konci každé kapitoly. Knížka je hezky udělaná, plná zajímavostí nejznámějších zvířat pražské zoo. Syn byl na knížku asi ještě malý, bylo tam na něj spoustu informací. Stejně z ní byl ale nadšený. Jediné, co nás na knížce nezaujalo, byly básničky - zdálo se mi to nápaditý, ale básničky sami o sobě nic moc.
Kupovala jsem ji i jako dárek pro kluka (7let) a udělala velkou radost :)

18.04.2021 4 z 5

Žil jsem skvělý život Žil jsem skvělý život Patrick Swayze

(SPOILER) Četla jsem první Poslední tanec, pak tuhle. Asi je pravda, že tahle knížka je hezčí, detailnější, ale podle mě stojí za to si přečíst obě! Hezky se doplňují, Poslední tanec je celkově víc o jeho životě ( tahle skoro úplně vynechává jeho dětství), víc o jeho vztahu s rodiči. V téhle je zase poznat, co všechno pro něj herectví znamenalo, co mu jaký film dal. A taky se dost zmiňuje o jeho vztahu s Lisou. Patrick ukazuje, jak se dá zvládnout (skoro)vše, když člověk opravdu chce. A i jeho boj s rakovinou beru zčásti jako vítezství, vždyť s ní žil tak dlouho a nenechával se jí omezit!
Určitě doporučuju, nejen fanynkám :)

17.03.2021 4 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

(SPOILER) Jako pohádka to začíná, jako pohádka to i končí. Obsah mezi tím moc pohádkový nebyl. Určitě ne pro děti od sedmi let, jak na knize píšou. Ale já jako dospělá jsem si čtení užila, knížka se četla hezky, děj mě zaujal. Asi ne brzy, ale jednou se k ní vrátím.
Nápad s ilustracemi od malých čtenářů se mi moc líbil! Obrázky byly povedené, nápad originální :)

08.03.2021 4 z 5

Co by můj syn měl vědět o světě Co by můj syn měl vědět o světě Fredrik Backman

Tahle knížka nebyl můj styl. Opravdu ne. Už jen ten humor. Nesedl mi. Tak proč jsem se od knížky nemohla odtrhnout? Proč jsem ji měla přečtenou za čtvrt dne? Protože je skvěle napsaná. Čtivá. A i když to nebyl můj styl, našly se tam věty, které stály za přečtení knížky. O.P.R.A.V.D.U.

03.03.2021 3 z 5

Sen jménem Harry Potter - Životní příběh J. K. Rowlingové Sen jménem Harry Potter - Životní příběh J. K. Rowlingové Sean Smith

Na tuhle knížku jsem byla dost zvědavá. Začátek se mi četl hůř, ale ve chvíli, kdy se začal vytvářet příběh Harryho, se to změnilo a četlo se samo. Hodně zajímavostí ze života spisovatelky! Obdivuju ji ještě víc. Rozhodně stojí za přečtení!

06.01.2021 4 z 5

Zvířecí hrdinové Zvířecí hrdinové Ben Holt

Ze začátku jsem byla zklamaná, čekala jsem méně příběhů, ale zato více rozvinutých. Nakonec jsem si ale zvykla, že jsou popsaná hlavně fakta. Tím byly příběhy hodně krátké, ale hodně zajímavé. Jsem ráda, že jsem knihu přečetla, doma v knihovně bych jí mít ale nemusela.

13.12.2020 3 z 5

Jak jsem zachránil ZOO v Táboře Jak jsem zachránil ZOO v Táboře Evžen Korec

NA knihu jsem se těšila, hlavně na to, jak se dozvím, jak to se zoo bylo - kolik let vůbec přežívala a proč došla do takového stavu, že ji museli prodat. A co se pak dělo, jak ji zachránili. Dost mě zklamalo, že o zoo je popsáno tak málo stránek. A spoustu věcí kolem. Hlavně o autorovi, jeho feně, jeho společnosti, jeho názorech, jeho... Opravdu mi neseděl styl autora a už vůbec ne to, že věčně mluvil o zoo jako o svojí a jen jednou se zmínil, že ji koupil společně s manželkou.
Kniha dost zklamala, ale jinak dost obdivuju odvahu a úsilí, co musel autor vynaložit do záchrany zoo. To mu určitě nic ( ani špatně napsaná kniha) nevezme.

18.08.2020 1 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Také jsem nejdříve četla druhý díl a až pak se dostala k prvnímu. Každý tvrdí, jak je to vtipné čtení, mě se to ale ani u jednoho dílu nezdálo. Natož, když první díl začínal dopisem na rozloučenou.. Spíš se mi to zdálo dost smutné a kniha se mi začala opravdu až ve chvíli, kdy se přestěhovala a snažila se "postavit na vlastní nohy". Na každého to hold působí jinak.

01.08.2020 2 z 5

Lední medvídek Lední medvídek Ivona Březinová

Krásně provedená poučná knížka pro děti. Hezkým příběhem je popsaný zajímavý život největších medvědů. Kniha nadchla i mého 3letého syna, i když je určená pro trochu větší děti.

15.05.2020 5 z 5

Bratr vyvržených: kněz na pařížské periferii Bratr vyvržených: kněz na pařížské periferii Guy Gilbert

Skvěle psaná kniha na hodně zajímavé téma. Už jen to, že to napsal kněz.. a že jako kněz vůbec nežil, rozhodl se pomáhat lidem jinak, opravdověji. Jen je děsivé, co se ještě v dnešní době pořád děje. Určitě to otevře člověku oči. Plánuju zkusit i jinou knihu autora

20.04.2020 5 z 5

Jářku, vole, Texas! Jářku, vole, Texas! Romana Beránková

Knížku jsem četla na doporučení kamarádky. Dost jsem se na ní těšila, zaujalo mě téma. Téma mě nezklamalo, byl zajímavý popis ranče i práce s dobytkem. Ale neseděl mi styl psaní a to z více směrů - zdálo se mi to napsané stylem deníku, kdy se popisuje celý den, včetně toho, co kdo snídal, co se nakoupilo,... Sem tam byla nějaká vtipná scénka, jinak to bylo zbytečný. Chyběl mi aspoň krátký popis hlavní šestice - často bylo psané, co a kde spolu podnikli, ale jinak nic. Myslela jsem, že se jedná o partu 20-30letých lidí, až ke konci knížky byla zmíňka, že jim koně doma hlídají děti, takže jim muselo být o dost víc. O poměrně častých pravopisných chybách nemluvě.
Kniha s hezkým tématem, ale špatně napsaná. Škoda.

18.04.2020 2 z 5

Neoficiální průvodce Harry Potterem Neoficiální průvodce Harry Potterem Ellie Down

Na první pohled vypadá knížka lákavě, ale najde se v ní dost nejasností a nesmyslů ( jako třeba, že Bradavice chtěli zaměstnat Toma Raddla a on nabídku odmítl). Zdálo se mi, že to píše někdo, kdo narychlo přečetl knihy a viděl v tom možnost na popularitě příběhu vydělat

27.03.2020 1 z 5

V divokých vodách V divokých vodách Will Hobbs

Úžasná kniha, která zaujme i dospělého. Ráda se k ní vracím. Nechybí napětí, překvapení, ani hezké popisy krásné přírody.

16.03.2020 5 z 5