lumiyeu lumiyeu komentáře u knih

Cesty se rozcházejí Cesty se rozcházejí Veronica Roth

Na tento díl jsem se opravdu hodně těšila, ale nebylo to přesně takové jak jsem si představovala. První polovina knihy mě držela v napětí a četla se snad opravdu sama. Přibližně v polovině, už bylo poznat, že příběh měl dávno skončit, ale autorka se rozhodla jej dál natahovat. Proto mi trvalo asi 14 dní než jsem se odhodlala pokračovat v druhé polovině knihy. Kombinace krizových situací byla sice fajn, ale i z knihy samotné bylo znát, že je to pouze slátanina, která má příběh pouze natáhnout, aby se dostal na podobnou délku prvního dílu. Jsem ráda, že jsem oba díly přečetla, ale nebudu litovat pokud již další díl nebude a tímto neurčitým prologem se celá série uzavře.

28.02.2019 2 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Vsechny tri knihy cele serie mely neco do sebe a vsechny me bavily. Obcas mel clovek sice pocit, ze cte uz tolikrat ohrany pribeh, ze by knizku nejradsi odlozil. Vzdycky jsem se pres tyto cast dostala a docetla do uplneho konce cele serie. Konec jako takovy me velice zklamal. Spousta snahy a vlastne pro nic. Ale kdyz vsechny stripky skladacky pridate k sobe je v tomto pribehu jista sila a neco co Vas nuti premyslet. Za me super pribeh s trochu depresivnim koncem a misty az moc obycejnym pribehem, ale jako celek naprosta spokojenost a precteno vlastne jednim dechem.

Divergence Divergence Veronica Roth

Aliance Aliance Veronica Roth

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Nad touto knihou jsem dlouho premyslela jestli ji vubec zacit cist. Respektove jestli si ji vubec nakoupit a zaradit do knihovny. Nakonec jsem se rozhodla pro kompromis a knihu jsem si precetla, jako eknihu. Na to jak je kniha propagovana a neustale na me na kazdem rphu vyskakuje reklama na jeji dalsi dily me nijak neuchvatila. Kdyz se nad tim tak zamyslim, tak napad to urcite neni spatny, ale rozhodne by chtel lepsi zpracovani. Hlavni hrdinove jsou velice tuctovy, ze jsem ani nemela potrebu si k nim vytvorit nejaky vztah. Young adult literatura je mou srdecni zalezitosti, i ldyz do teto kategorie davno nespadam, ale tato kniha pro me byla velkym zklamanim a jsem uprimne rada, ze jsem si ji ukvapene nekoupila. I ldyz obalka je velice lichotiva.

05.08.2018 3 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Knihu jsem cetla na dva pokusy. V tom prvnim okamziku jsem ji vnimala sice jako cti ou a zajimavou, ale nejak jsem nemela pocit, ze bych potrebovala dalsi dily. Nasledne jsem se na doporuceni k teto serii vratila. Tentokrat jsem precetla vsechny dily a mohu jenom vrele doporucit. S knihou budete zit kazdou minutu, s kazdym radkem, s kazdym prectenym slovem.

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Kniha me zaujala uz na prvni pohled a cetla se velice rychle. Bohuzel, protoze se jiz nemuzu dockat dalsiho dilu, ktery doufam bude co nejdrive. Autorka ma velice zajimavy napad, ktery dokazala perfektne zpracovat. Jeji vypraveni je tak zkutecne, ze jsem nemela jinou moznost nez s hrdiny zit, dychat a usinat. Vsem mohu jenom doporucit

01.08.2018 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Cela serie me velice prekvapila. Puvodne jsem si koupila prvni dil pouze na zkousku jestli me bude bavit. Ani jsem se poradne nenadechla a uz jsem byla na konci knizky a utikala do knihkupectvi pro dalsi dva dily. Opravdu me to mile prekvapilo. Zamilovala jsem si serii Nastroju smrti a byla jsem jenom rada, ze se mi dostala do rukou serie, ktera primo i neprimo na tuto serii navazuje. Bylo pro me hezke sledovat osud Magnuse a dalsich hrdinu a zaroven poznavat jmena, ktera se objevuji i v predchozi serii. Velice doporucuji vsechny tri dily at uz svet lovcu stinu znate, nebo se jej teprve chystate poznat.

01.08.2018 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

01.08.2018 5 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)