Lucretat Lucretat komentáře u knih

Zlatá brána otevřená Zlatá brána otevřená Agatha Christie

Příjemná výprava na studentskou kolej, kde milý Hercule čuje zločin...

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

Naprosto špičkové dílo, které vás nenechá na pokoji, dokud se konečně nedozvíte, jak to vlastně dopadlo. Jak příběh postupuje, snažíte se eliminovat možného vraha, až nakonec... Nebudu nic prozrazovat, ale určitě stojí za přečtení. Jedna z nejlepších od Agátky.

To To Stephen King

Asi si všichni pamatujeme děsivého zubatého klauna z dvoudílného filmového zpracování. V knize (jak jinak) však celý příběh dostává nový rozměr, mnohem delší a také děsivější. Konec (jak jinak) je naprosto o něčem jiném než ve filmovém zpracování (a dodnes si nejsem jist, který považuji za správný, možná ani jeden z nich mi tolik neučaroval).

Rose Madder Rose Madder Stephen King

Sledovat Rose na útěku bylo celkem zábavné, opět se moc povedlo vykreslit realitu soudobého světa a to dokonce na plátně jednoho krásného živého obrazu.

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Je to už dlouho, co jsem tohle četl (po velmi silném doporučení stran mé kamarádky). Bohužel, u mě nadšení kniha nevyvolala. Do budoucna jí možná dám druhou šanci.

04.07.2012 3 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Má oblíbená kingovka... Opravdu skvělý nápad a parádní průběh. Škoda jen toho nešťastného konce, ale o Kingovi je známo, že závěry mu moc nejdou :)

Osvícení Osvícení Stephen King

Nějak nedokážu pochopit nadšení z této knihy... Četl jsem dvakrát a stále mi nepřijde tak úžasná. Mám oblíbené jiné kingovky.

04.07.2012 3 z 5

Příběhy nečekaných konců Příběhy nečekaných konců Roald Dahl

Vřele doporučuji tuto sbírku skvěle napsaných příběhů. Pravda, některé mají tu pointu slabší, u jiných zas její vychytralost oceníte, ale celkově je tento soubor opravdu zážitkovým dílem. Toto bylo mé první literární seznámení s panem Dahlem a už se nemůžu dočkat, až se setkáme znovu.