Zlatá brána otevřená

Hercule Poirot je udiven, když jeho neomylná sekretářka, slečna Lemonová, udělá v obyčejném dopise tři chyby. Něco se tedy zřejmě děje. Slečna Lemonová prozradí, že si dělá starosti o svou sestrou, která spravuje mládežnickou ubytovnu pro cizince. Tam se poslední dobou ztrácejí podivné věci za podivných okolností. Poirot se za sestrou své sekretářky vydá a prozkoumá seznam ztracených věcí. Když se na důležitých poznámkách jednoho z ubytovaných objeví vylitý inkoust, správcová žádá Poirota o pomoc. On souhlasí a zároveň oznamuje, že je nezbytné zavolat policii…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88740/hercule-poirot-zlata-brana-otevrena-YKz-88740.jpg 4.1251

Hercule Poirot 29.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Zeras

Hickory Dickory Dock, 1955

Kniha Zlatá brána otevřená

mahdal

Hodnotím v rámci knih od A. Christie. Řekl bych, že tato kniha patří mezi autorčin průměr; četl jsem od ní i lepší příběhy. Přesto však je něčím zajímavá - prostředím, kde se zločin odehrává. Jelikož mám Anglii rád, tak jsem si užíval popisy nejen prostředí ubytovny a okolí, ale také smýšlení lidí. Příběh vraždy mě až zase tak neohromil, přesto věřím, že se najdou čtenáři, které tato detektivka osloví. Rád jsem si znovu rozšířil obzory ohledně tvorby této autorky.

24.06.2020

V této knize se seznamujeme se sestrou slečny Lemonové, o jejíž existenci neměl tušení ani sám Hercule Poirot ;-). Ale to je teprve začátek poměrně spletitého případu, ve kterém se vydáme do zajímavého prostředí studentů všech národností. Před časem jsem shlédla i filmovou verzi a podle mého názoru je stejně zdařilá jako kniha. Jak bývá u autorky obvyklé, podezřelých je celá řada, a i když případ začne celkem nevinně, po příchodu Poirota na scénu se rozjede na plné obrátky, včetně několika vražd. Naštěstí zde nevyšetřuje jen policie, jinak si totiž nejsem jistá, zda by bez Poirota a jeho vydatného přispění k odhalení pachatele vůbec došlo :-).

Greenfingers
24.04.2020

Knihu jsem poprvé četl v češtině a později i v anglickém originálu. Zajímavá zápletka ze studentského prostředí, Hercule Poirot ve své obvyklé výtečné formě.

petraj30
14.08.2019

Velmi zajímavá kniha, chvílemi jsem se v postavách ztrácela

Seteh
12.08.2019

Jakožto obdivovatelka televizního Hercula Poirota (s Davidem Suchetem) jsem si říkala, že bych si už konečně měla přečíst nějakou knížku od Agathy Christie, abych mohla porovnat, nakolik si je hraný Hercule Poirot podobný s tím knižním. Také jsem chtěla hmátnout po knížce z toho důvodu, protože jsem předpokládala, že případy, které jsem při sledování televize ne úplně pochopila, pochopím spíš právě z knížek. :)) Mám pocit, že jsem hned na začátku hmátla po jednom z těch zapeklitějších příběhů, kdy se mi v hlavě opět ozvala otázka, jak je možné, aby todleto ten Poirot věděl?? Každopádně jsem s uspokojením zjistila, že filmový Hercule Poirot jako by tomu Agathinu z oka vypadl. :)) (Jestli to tedy mohu konstatovat po přečtení jedné jediné Herculovské knížky.) Rozhodně to nebyla poslední knížka od této autorky, spíš je jen začnu číst popořadě a ještě jednou přelousknu posledních pár stránek, abych měla ultra jasno. :D

Kat9
20.06.2019

Taková rychlá klasická detektivní jednohubka. Tento případ jsem už předtím viděla v seriálovém zpracování (jako téměř všechny Poirotovy případy), ale děj jsem si už moc nepamatovala, takže vrah mi byl záhadou. Poirota tam ale mohlo být víc.

sgjoli
18.05.2019

Tato kniha se rozhodně řadí mezi to lepší, co autorka napsala. Znala jsem již dříve filmové zpracování, ale stejně mne tato kniha v lecčems překvapila, protože řada detailů se do filmu nedostala. A i když jsem věděla, jak to dopadne, stejně se mi to moc líbilo. Čtivě a plynule napsané, napínavé, příběh skvěle a především logicky vystavěný. Neznat zápletku z filmu, opět bych to vůbec neodhadla, kdo je pachatel a proč. Za mne super!

Alizon
25.01.2019

Trochu neobvykle prostredi, trochu neobvykly namet - tentokrat nic osobniho, ale presto jsem se i u teto detektivky pobavila. Nepatri mezi top od Agathy, ale ani ne mezi tech par - dle meho nazoru - ne moc povedenych. Takovy zlaty lepsi stred se spoustou zajimavych postav.