Lucopatka Lucopatka komentáře u knih

Čarovná zima Čarovná zima Tove Jansson

Kreslení mumínci jsou boží. Knížka už mě ale tolik nebaví. Asi tak nějak málo akční nebo co...zůstávám u animáku :)

30.06.2016 3 z 5

Zahradník pana Darwina Zahradník pana Darwina Kristina Carlson

Jedna z mála knih, kterou jsem, ač byla útlá, nedočetla. Pro mne nicneříkající. Bez energie. Ale obálku, tu má hezkou :)

25.06.2016 1 z 5

Príbeh Edgara Sawtella Príbeh Edgara Sawtella David Wroblewski

První polovinu jsem četla pomalu, po několika listech denně.
Jakmile jsem se ale dostala k útěku, nešlo se odtrhnout.
S jakým citem je celý příběh napsán...
Tolik slz jsem u knihy dlouho neuronila."Ty brečíš u vyprávění psa?!"

Původní čtyři * měním na pět. Ta poslední je za Mandličku!

25.06.2016 5 z 5

Strindbergova hvězda Strindbergova hvězda Jan Wallentin

Koukám, když čtu ty komentáře, že názor na knížku máme všichni jakýs takýs podobný, ne-li stejný.
Tajemná mrtvola v šachtě? Hmmm, to vypadá zajímavě. Ani ty historické úseky mi nevadily, naopak, období třetí říše můžu. Ale pak se to začalo motat a zamotávat čím dál víc, až se to zašmodrchalo v jednu velkou motanici. Na konec jsem se dostala s vypětím všech sil.
Ano. Někdy méně znamená více.

09.06.2016 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Vřele doporučuji přečíst si v originále.
Jednoduchý teenagerský jazyk a styl vyprávění vás naprosto pohltí.
A vy nebudete moci dělat nic jiného než číst.
A budete se u toho smát a bude vám u toho smutno.
Pocítíte i lítost. Nejen nad Charliem.
Pocítíte lítost taky nad tím, že vám už není šestnáct.
Ale bude se vám to určitě líbit. I když je vám už něco málo přes :)
Tak. A teď si jdu konečně pustit ten film.

09.04.2016 5 z 5

Žirafí krk Žirafí krk Judith Schalansky

Prvních asi 50 stran jsem čekala, že se něco začne dít. A ono pořád nic. A tak jsem zatnula zuby a knihu dočetla do konce. Nerada opouštím bez boje.
Hlavní hrdinka byla pěkně protivná. Chladná, konzervativní učitelka. Nemám ráda takové typy, možná i to ovlivnilo můj celkový dojem ... :)
A taky jsem vůbec nebyla připravena na tu spoustu pojmů a tezí. Všechno mi to v konečném důsledku splynulo v jeden velký zmatek.
Knihu hážu do škatulky "přečteno, nedoporučuji".

27.12.2015 2 z 5

Kiko a tajemství papírového motýla Kiko a tajemství papírového motýla Markéta Pilátová

Prosím, prosím, více takových knížek!
Po vizuální stránce velmi zdařilá, ilustrací mohlo být klidně více, na každé straně alespoň maličká!
Zprvu mi to připomnělo Leontýnku z filmu Ať žijí duchové a bludiště zase Faunův labyrint. Ale origami mi přišlo naprosto originální :)
A ten kokon v bludišti, ten tomu teprve dodal atmosféru, to se musí nechat.
Pro mě celá kniha jedno velké milé překvapení.

31.10.2015 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Neuvěřitelný životní příběh... Kolik podobných osudů leží zapomenuto kdesi ve vzpomínkách; přitom by si zasloužily být vyprávěny dál...právě proto, aby si člověk uvědomil, nad jakými malichernostmi ztrácí svůj drahocenný čas. Čteno jedním dechem.

28.07.2015 5 z 5

Živý na vlastním pohřbu Živý na vlastním pohřbu Arto Paasilinna

Kam se poděl můj milý Paasilinna? :( Tohle se vážně nepovedlo.

19.06.2015 1 z 5

Pohodlné lži Pohodlné lži Randy Susan Meyers

Po přečtení smutná...z toho, kolik času jsem jí darovala, než jsem ji konečně dočetla. Nuda, nuda, nuda.

02.04.2015 1 z 5

Zádušní mše za hraběnku Zádušní mše za hraběnku Jiří Holub

Jednou takhle v levných knihách hledám něco lehoučkého, co se mi nepronese cestou, ale zabaví při čekání na milého - a vida, tahle by mohla být dobrá. Útlá, se zajímavým námětem...přečtena na tři otevření. Psáno poutavě, nikterak roztahaně...když jsem dorazila domů, chtěla jsem se vrhnout na pátrání, kolik je v knize pravdy, ale zavrhla jsem to a rozhodla se, že příběhu uvěřím, do poslední tečky :) Pro mě milé překvapení.

15.03.2015 4 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

V mých sedmnácti jsem jí byla uchvácena. Od té doby jsem na ni narazila ještě jednou, ale taková "síla" jako poprvé to nebyla. Asi to bylo tím bouřlivým obdobím citů...číst znovu už ji nebudu. Zakonzervuji si ji jako nejlepší knihu o lásce, jakou jsem v během dospívání četla (ještě teda od Lanczové Počkej na mě, Radko, ta mě drtila asi o rok dříve, ale ...je neuvěřitelné, kam se člověk může za rok posunout :D)

23.07.2014 5 z 5

Templáři Templáři Ernst Sommer

Krapet mi tam ti biskupové, arcibiskupové a jiná cháska, splývali, ale osud templářského řádu sám o sobě je natolik zajímavý, že toto lze přehlédnout....

22.07.2014 4 z 5

Na dně Na dně Helle Helle (p)

Pro mne bez jiskry. Taková "tuctovka", co neurazí, ale ani nenadchne.

01.02.2013 2 z 5

Hranice Hranice Cormac McCarthy

Mně ten začátek s vlčicí vůbec nepřišel únavný, ba naopak! Těch slz, co jsem za chuderu uronila...Cormac je zkrátka vynikající. Tečka.

14.11.2011 5 z 5

Protektorát Čechy a Morava v obrazech Protektorát Čechy a Morava v obrazech Jan Boris Uhlíř

Bezkonkureční kousek. Přesněji tedy KUS. Povinná výbava všech, mně podobných, protektorátofilů :)

07.10.2011 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Ani já tomu nějak nepřišla na chuť. Uškodilo určitě i přespřílišné očekávání, které se v průběhu čtení měnilo ve zklamání... Celé mi to přišlo hrozně ploché a tuctové, měla jsem problém se dostat "dovnitř". V závěru se shoduju s ichinose:)

08.07.2011 3 z 5

Vraní ulice Vraní ulice Iain Banks

Dlouho jsem ji odkládala, preferuju knihy na jeden zátah. Najednou se stalo, že jsem byla na nějaké dvousté straně a touha vědět, co je vlastně s tím strýčkem Rorym, byla silnější než potřeba spánku. Moc dobrá kniha.

17.06.2011 5 z 5