Lucopatka Lucopatka komentáře u knih

Raději zešílet v divočině Raději zešílet v divočině Aleš Palán

Já tyhle rozhovory prostě miluju.

21.04.2024 5 z 5

Frida Kahlo a barvy života Frida Kahlo a barvy života Caroline Bernard

Život Fridy byl bezesporu zajímavý (ostatně asi jako život každého z nás), těšila jsem se po zdejším hodnocení na krásnou knížku. V tomto podání však pro mne nezáživné, ploché, táhlé, neschopné mne vtáhnout do děje. Dočetla jsem s přemáháním.

16.03.2024 1 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Po všech těch mnoha ženských hrdinkách, kterých je v naší soudobé literatuře jako hub po dešti, by to mohla být příjemná změna, říkala jsem si po pár stránkách...na konci však rozpaky. Nevím, jestli z postavy, možná taky, ale úplně lehce se mi to nečetlo. Něco drhlo. Tohle není (pro mě) letní čtení, jak jsem si původně myslela. Možná, kdybych po ní sáhla třeba v sychravém podzimu nebo mrazivém únoru...kdo ví :-)

27.06.2023 3 z 5

A pak se to stalo! A pak se to stalo! Ester Stará

U nás aktuálně velmi oblíbené (syn bude mít 4 roky). Máme ji necelý týden a musíme číst každý večer :-) Oceňuji délku příběhů, ideální pro udržení pozornosti. A ilustrace jsou vážně subjektivní věc. Nám se líbí oběma :-)

28.01.2022 4 z 5

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Dočetla jsem s velkým sebezapřením. Od druhé půlky už jsem přeskakovala. Těžké, přetěžké čtení. Přemýšlím, proč má kniha tak vysoké hodnocení...dlouho se mi nestalo, že bych se tak moc sekla.
Nedomyšlené. Nelogické. Nereálné. Těžko uvěřitelné. Nestojí za řeč. Snad jen ten přebal, ten je moc hezký :)

26.01.2022 1 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Jedna z mála knížek, které bych mohla číst pořád dokola a nikdy mne neomrzí. NIKDY.
A film Karla Zemana mne v tom jen utvrzuje.

18.01.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Dočetla jsem s velkým přemáháním. Na mě moc sci-fi asi.
Hana prostě nasadila laťku hódně vysoko.

21.08.2021 3 z 5

Všichni sou trapný Všichni sou trapný Simona Bohatá

Po přečtení mi tu visí jedno velké ale...moc postav. Méně je mnohdy více. Ale dobré to bylo :-)

22.10.2020 4 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Tak na tuhle knihu jen tak nezapomenu.
Byť útlá a nenápadná, je v ní tolik, že mám problém to všechno pobrat.
Ono to sedne, jasně že jo, ale bude to ve mně rezonovat ještě dlouho.
Děkuji, pane Formánku, za mimořádný zážitek.

09.07.2020 5 z 5

Andělská počta Andělská počta Zuzana Navarová

Hodnotit tuhle knihu mi přijde absurdní.
Zasloužila by si totiž celé nebe hvězd, tahle Zuzana.
♥ ♥ ♥

06.08.2019 5 z 5

Zlatý syn Zlatý syn Shilpi Somaya Gowda

Krásně po indicku voňavé, to já ráda!
A velmi čtivé. Jen místy pro mne dosti neuvěřitelné.
A s několika pravopisnými chybami...no jo, jsem děsná, vím, ale čtyři hvězdy krásné jsou :-)

10.01.2019 4 z 5

Lovci Půlnoce Lovci Půlnoce Richard Zimler

Po pár stránkách jsem si říkala - uau, tak tohle bude Kniha. Není.
Po zmizení Půlnoce to pro mne ztratilo šťávu. Neříkám, že mě to nebavilo, ale celé to pak začalo být jakés takés rozvláčné, ještě když se přidalo vyprávění Morri...škoda.
Ale přebal, přebal má kniha krásný. To se musí nechat.

05.01.2019 4 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Ježiš, to bylo divné...

19.07.2018 3 z 5

Jozífek a ryby Jozífek a ryby Milena Lukešová

Díky Kudláčkovým obdivuhodným ilustracím patří k mým nejoblíbenějším knížkám z dětství...

29.05.2018 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Se přiznám - Milady jsem přečetla jen tři. A pak jsem je přeskakovala, neb mě rušily od Báry :-) Ta se mi líbila moc!

11.05.2018 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Takový příběh o lásce se šťastným koncem, chtělo by se jednomu napsat.
Akorát by v pozadí (nebo v popředí spíše) nesměla být ona zvěrstva.
Takový jiný pohled na válku.
Protože nejen v koncentračních táborech.
A nejen Židé.
Více takových knih.

05.06.2017 5 z 5

O líné babičce O líné babičce Alena Kastnerová

Ač už dlouho dospělá, přečetla jsem s nadšením na jeden nádech. A smála se. Nahlas.
A na konci si posteskla, proč si těch přání Miládka nenastřádala do svého škapulíře více.
Skvělá knížka. Za mě jediné mínus - ilustrace. Mně se prostě nelíbí (ale to je můj boj:)).
Proto jen 4 *.

19.08.2016 4 z 5

Vango Vango Timothée de Fombelle

No...takže...co bych....UAU!
Naprosto strhující příběh.
Neuvěřitelné, jak de Fombelle dokázal propojit celý svět, jak dokázal svázat tolik významných událostí (od ruského masakru přes senzační zepelíny až po francouzské odbojáře) a tolik zajímavých postav (za mě vítězí Myšice ♥ ) jedním - tajemstvím zahaleným - Vangem.
Neskutečně čtivý román.
Máte můj veškerý obdiv, milý Timothée.

16.07.2016 5 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

V jednoduchosti je síla.

10.07.2016 4 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Četlo se mi to docela ztuha. Myšlenka byla zajímavá, ale nějak jsem si nerozuměla s Edem.
Divný pavouk.
Za mě "neurazí, nenadchne".

10.07.2016 3 z 5