LuckyZ LuckyZ komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Kniha, kterou měl číst syn, ale nakonec jsem mu jí četla já. Čekala jsem od ní více, ale je čtivá.

12.09.2018 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Zajímavá kniha, ale občas mi tam něco vadilo.

12.09.2018 4 z 5

Garfield se užírá Garfield se užírá Jim Davis

Přečetla jsem jen kvůli Vývě na téma, kniha žánru co obvyzkle nečtete. A pořád mi tam vadilo, že to není barevné:-)))

25.08.2018 2 z 5

Dopis Alexandrovi Dopis Alexandrovi Renata Laxová

Velmi zajímavá kniha jednoho z Wintonových dětí i s popisnými historickými událostmi. Přepsaná česká verze, historické popisy možná trochu dlouhé a někdy naškodu. Mohu jen doporučit.

23.08.2018 4 z 5

Poprvé a pak pořád znovu Poprvé a pak pořád znovu Lisa Moos

Vynikající kniha otevřeně popisují prostituci. Velmi mě překvapila, a četla se velmi dobře. Doporučuju.

13.08.2018 4 z 5

Naia se smí narodit Naia se smí narodit Mitchell Zuckoff

Krásná kniha o těžkém rozhodnutí. Doporučuji

05.08.2018 5 z 5

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Konečně přečtená kniha, kterou jsme měli doma 35let. Zajímavý pohled na dobu, která už není, jen mi chybělo, že nevím kdy se děj odehrává...

04.08.2018 4 z 5

Trochu jiné mámy Trochu jiné mámy Petra Maťová

Dobrá kniha, mohu jen doporučit.

04.08.2018 4 z 5

Stíny v ráji Stíny v ráji Erich Maria Remarque (p)

Zajímavé čtení, po dlouhé době, opět u tohoto spisovatele.

06.07.2018 3 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Hezký silný příběh, ale nějak už nevím o čem to bylo, musím se nad tím zamyslet. Asi jsem od toho čekala vce, když je to tak proslulé dílo.

18.05.2018 4 z 5

Domů ze slunečných stepí Domů ze slunečných stepí Uri Orlev (p)

Hezká kniha o smutné době, prý pro mládež, ale nevím od kolika klet by to mohli číst. Mě se líbila jako dospělé. Dobré přiblížení historie.

18.05.2018 4 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Zajímavé jen z části, musela jsem se nutit do dočtení:-(

06.05.2018 3 z 5

Narodili se, aby přežili Narodili se, aby přežili Wendy Holden

Čekala jse jinak psané, ale bylo to zajímavé, střídavě z pohledu tří žen, které o sobě navzájem nevěděly. Konec velmi dojemný, že mi tekly slzy.

24.03.2018 4 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Krásná a poučná kniha. Připomněla mi knihu Je to i můj život od T.P. Zajímavý pohled do soudní praxe i světa svědků Jehovových. Doporučuju.

08.03.2018 5 z 5

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Moje první kniha od tohoto autora, zajímavý námět, ale asi jiné než ostatní knihy.

18.02.2018 4 z 5

O líné babičce O líné babičce Alena Kastnerová

Super kniha pro dospělé i děti. Vtipně psané a veselé, o tom , že člověk si může plnit sny.

18.02.2018 5 z 5

Hrdina Hrdina Saskia De Coster

Zajímavá autistická kniha, kde se vypravěčka naváží do spolužáka, ale sama se chová dost divně:-)))

31.01.2018 3 z 5

Listen To My Heart: Moje láska k životu Listen To My Heart: Moje láska k životu Helena von Zweigbergk

Krásná kniha o zajímavé ženě, dobrý vhled do světa showbysnysu. škoda že čtení kazily časté chyby a nejasnosti překladu.

14.01.2018 5 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Hezká čtivá kniha, o tom , že když někdo chce zvládne vše. Já eda nevím jesli bych s rozedřenýma nohama byla schopná ujít 1700km.

04.01.2018 5 z 5

Listopadová pohádka Listopadová pohádka Věra Provazníková

Četl synek jako trénink čtení do školy. Jsou tam krásné obrázky, ale povídání spíše pro holky. Proto knihu posíláme dál a doporučuji holčičkám.

31.12.2017