luckyluke001 luckyluke001 komentáře u knih

Potkala jsem Sicílii Potkala jsem Sicílii Marie Třešňáková

Pohodové čtení.

29.10.2020 2 z 5

Labyrint duchů Labyrint duchů Carlos Ruiz Zafón

Chytí vás a nepustí. Skvělé zakončení série!

02.12.2019 5 z 5

Ostrov Ostrov Robert Merle

Super!

24.10.2019 5 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Moje třetí kniha od autora a zase výborná.

12.07.2019 5 z 5

Prchavý čas světla Prchavý čas světla Whitney Scharer

Očekávání bylo větší, bohužel...

08.07.2019 2 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Byl jsem knihou příjemně překvapen, autor ví o čem píše, české reálie mu nejsou cizí, což už ukázal ve Skleněném pokoji, který mimochodem řadím o trochu výše. Ale kniha nezklamala.

24.02.2019 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Kniha se čte sama, má spád, pěknou dějovou linku založenou na skutečnosti, byť je částečně smyšlený. Není to dokument, ale věřím, že ve spoustě lidí (včetně mě) podnítí zájem o tenhle architektonický skvost, kterou bezesporu vila Tugendhat je. Pro mě příjemné překvapení.

24.02.2019 5 z 5

Pod krvavými nebesy Pod krvavými nebesy Mark Sullivan (p)

Připomnělo mi to Nezlomeného od Laury Hillenbrand. Podobný příběh a přece tak jiný. Čte se to dobře, užil jsem si to. Bonusem je, že je to podle skutečnosti.

24.02.2019 5 z 5

Andělská hra Andělská hra Carlos Ruiz Zafón

Jedním slovem nádhera. Pro mě osobně nejlepší z trilogie.

04.10.2018 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Musel jsem se trochu nutit do první stovky stránek, ale potom se děj rozvinul a četlo se to samo. Kniha má zajímavý, netradiční námět. Po rozvláčném začátku jsem se od knihy nemohl odtrhnout. Druhá polovina knihy je opravdu výborná, chce to jen vydržet. Rozhodně doporučuji.

17.03.2018 5 z 5

Paříž Paříž Edward Rutherfurd (p)

Úžasná kombinace reálné historie a fikce na 700 stranách. Krásné čtení.

17.03.2018 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Četl jsem po "Chlapci..." a opět mě nezklamala, propracovaný děj, výborně se čte, zajímavý příběh a doba. Nezklame.

25.11.2017 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Čte se stejně dobře jako Puzův Kmotr. Dějem ho i trochu připomíná. Propracovaná a čtivá.

25.11.2017 5 z 5

Mezi hrdiny: Skutečné příběhy přátelství, hrdinství a obětování příslušníků U.S. Mezi hrdiny: Skutečné příběhy přátelství, hrdinství a obětování příslušníků U.S. John David Mann

Kniha popisuje životy vybraných příslušníků SEALs z pohledu jejich kolegy (autora knihy). Pěkné čtení.

06.11.2016

Srdce a pěsti - Ryan Hollweg - HC Škoda Plzeň Srdce a pěsti - Ryan Hollweg - HC Škoda Plzeň Lucie Mužíková

Pěkná kniha pro fanoušky, hodně fotografií.

27.09.2016 3 z 5