lucky_ideas lucky_ideas komentáře u knih

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Venku řádí pochmurné počasí, tak je ideální čas na pořádný thriller! .
Rozmanitost a jiskra příběhu rozhodně nechyběla, takže vás kniha chytne a nepustí.

Vynikající atmosféra a vykreslení charakterů postav bylo opět zvládnuté na jedničku, takže v tomto ohledu autorka rozhodně nezklamala.

Jelikož jsem se v tomto díle vlastně nedozvěděla o Josie nic moc nového, spíše nám byly připomínány informace, které jsme se již dozvěděli ve třetím díle a zároveň ve mně tolik negradovalo napětí jako tomu bylo v předešlých knihách, tak strhávám jednu hvězdičku.

I když Vražedná temnota není mým nejoblíbenějším dílem ze série, tak určitě strhla mou pozornost a skvěle se četla.

Zatím se jen potvrzuje, že pokud na obálce uvidíte jméno Lisa Regan, tak se můžete těšit na kvalitní thriller. Nemohu se dočkat dalších dílů!

29.12.2023 4 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Vše na co jsem byla zvyklá u předešlých autorčiných knih jsem našla i zde - čtivost, tajemnost, napětí, skvělá charakteristika postav a také atmosféra byla vykreslená na jedničku.

Příběh se osobně netýkal Josie nebo samotného týmu, což mi bylo velmi sympatické a ději to tak přidalo na "reálnosti".
Téma únosu dětí mě velice bavilo drželo mě po celou dobu čtení v napětí. Také se mi líbilo, že můžete pozorovat i samotnou psychiku rodičů, jež byla skvěle vykreslená.

Celkově vzato Tichý pláč je čtivý a skvěle promyšlený thriller, který potěší nejen ostřílené mazáky v thrillerové literatuře, ale i ty kteří teprve s tímto žánrem začínají.

08.08.2023 5 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Čtivost, čtivost a zase čtivost! To je hlavní a společný aspekt všech knih od Roberta Bryndzy, díky kterému je mám tak moc ráda! Kdyby nebylo zkouškové období, tak nepochybuji o tom, že by kniha byla přečtená za jeden-dva dny.

Ďáblova cesta je opravdu napínavý příběh s krátkými kapitolami, který vás chytne a nepustí.

Thriller je propracovaný, na konci příběhu do sebe všechny díly skládačky skvěle zapadly.

Kate a Tristan byli skvělá vyšetřovatelská dvojka, kterou bylo radost pozorovat při práci.

Opět jsem si další knihu ze série užila, i když jsem ji ubrala půlku hvězdičky za menší nálož akčnosti.

Pokud hledáte kvalitní čtivou knihu z thrillerového žánru, tak zatím jakékoli dílo od tohoto slovenského autora nezklamalo.

08.08.2023 5 z 5

Sen o šicím stroji Sen o šicím stroji Bianca Pitzorno

Při čtení několika prvních stránek mě příběh chytil a nepustil. Ačkoli se může zdát, že je kniha krátká (má něco přes 200 stran), tak bych rozsah stoprocentně nenavyšovala, jelikož by celý děj ztratil své skvěle tempo.

Líbilo se mi jakým nenuceným způsobem kniha odkrývala význam a jakýsi úděl švadlen po válce.
Mnohokrát jsem si vzpomněla na babičku, která byla dámskou krejčovou a několikrát jsme se o příběhu pobavily, takže už vím, že další nadšenou čtenářkou této knihy bude právě moje babička.

Celý příběh je dojemnou reflexí symboliky šicího stroje, který představuje svobodu a určitou formu pokroku. Zatím jsem nic s podobnou tématikou nečetla, takže nemám moc s čím porovnávat, ale jistě vím, že Sen o šicím stroji bude patřit k těm knihám, které s radostí doporučuji.

05.11.2023 5 z 5

Ztracená kapitola Ztracená kapitola Caroline Bishop

Ztracená kapitola je moc dobře provedená kniha, která je protkaná dvěma dějovými liniemi. Vnitřní pocity autorka dosti vykresluje, což napomáhá se více do postav vcítit. Flo, Lili a Alice byly tak výborně vykresleny.

Někdo by si řekl, že je kniha hodně časově i dějově propletená, což je pravda, ale rozhodně se nejedná o chaos.

Celý příběh vás drží v napětí, protože tajemství, která se postupně odhalují vám nedovolí knihu odložit.
Také ukazuje, co je síla žití, riziko risku a možná vás donutí si nad životem zapřemýšlet.

Melancholickou atmosféru a nostalgii jsem si užila, i když je pravdou, že autorka občas zaběhla do takových detailů, bez kterých bych se určitě obešla.

28.08.2023 4 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Útěk na venkov je mou druhou přečtenou knihou od Julie Caplin, protože jsem tento rok četla Hrad ve Skotsku, který se mi překvapivě líbil víc.

Ella a Devon, kteří jsou hlavními postavami mi zrovna do oka nepadly. Působili na mě nesympaticky, i když vývoj Elly byl postupem knihy lepší, tak i přesto jsem v nich těžko nacházela sympatie.
Za fenku Tess však patří palec nahoru, miluji, když v knihách vystupují hafani.

Celkově kniha působí hlavně jako odpočinková literatura, protože vás do děje sice vtáhne a má svůj spád, ale nečekejte žádnou náročnost, akci nebo zvláštní originalitu.

Útěk na venkov je nenáročný a velmi čtivý příběh, který nepatří do série romantických útěků, ale jistě si zaslouží čtenářskou pozornost, i když má své mouchy.

08.08.2023 3 z 5

Obchůdek s knihami Obchůdek s knihami Rebecca Raisin

Kouzelná Paříž - Obchůdek s knihami pro mě byla výbornou oddechovkou, která okamžitě přinesla kouzlo blížících se Vánoc a úžasnou atmosféru.

Hlavní hrdinka Sarah je sympatická postava, i když její naivita a skromnost občas trochu štvaly.

Přestože kniha nabízí jen málo akce, v případě tohoto žánru to nevadí, ba naopak neočekávám velké zvraty a ráda si vychutnávám prostředí a poklidný děj.

Při čtení jsem měla pocit, že na mě Paříž opravdu dýchá, což dodalo příběhu další rozměr.

Autorčin styl psaní byl přiměřený tempu příběhu a krásně plynul.

Obchůdek s knihami je ideální pro milovníky příběhů v duchu J. Caplin. Celkově je to kniha, která potěší ty, kteří hledají romantický a atmosférický příběh s příchutí Vánoc a kouzla Paříže.

05.11.2023 3 z 5

Šest rudých jeřábů Šest rudých jeřábů Elizabeth Lim

Draci, magie, super romantická linka a nádech Asie, to vše skrývá kniha Šest rudých jeřábů, jež je jakousi variací příběhu Sedmero krkavců.

Šest rudých jeřábů je velmi čtivý příběh, který si nepotrpí na dlouhé a přecpané popisy, takže vás chytne a nepustí. Najdete zde plno akce a zvratů, ale příběh rozhodně nepůsobí překombinovaně.

Shiory a Takkan, byli sympatičtí hlavní postavy, kterým jsem držela palce. Rozvoj Shiory se mi opravdu líbil.

Jedná se o skvělou YA knihu s velmi dobře promyšleným a originálním dějem.

Urychleně potřebuji další díl!!

09.07.2023

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Znamenitá mrtvola měla slibný námět, který nebyl dotáhnut do uspokojivého konce. Vykreslení samotného lidského pokrytectví a lhostejnosti se mi líbilo, ale přišlo mi, že autorka prostě neuměla dostatečně zaujmout a udržet mou pozornost, která s přibývajícími popisnými pasážemi klesala.

Čekala jsem, že kniha bude "síla", ale z čistě osobního pohledu nemůžu vystát týrání zvířat, vím, že v knize tato pasáž měla svůj účel, ale na mě to bylo moc.

Znamenitá mrtvola, která svou myšlenkou působí velmi originálně, nikdy jsem nic podobného nečetla, je obstojnou dystopií. A co si budem, ta obálka je prostě fantastická!

07.11.2022

Jak ulovit boháče Jak ulovit boháče Evie Dunmore

Rebelky z Oxfordu - Jak ulovit boháče jsou třetí knihou ze série od E. Dunmore. Musím konstatovat, že tento díl si s jistotou drží čestné druhé místo v mém pomyslném žebříčku.

Začátek mě příliš neoslovil, ale s každou další kapitolou kniha postupně získávala svůj neodolatelný šarm. Chemie mezi hlavními postavami byla prostě velmi dobrá, což mi umožnilo se do příběhu pořádně začíst.

Autorka opět brilantně zachytila dobu a tehdejší práva žen, což dodalo příběhu autentičnost a hloubku. Kromě toho, hate to love romantická linka byla opravdu skvěle podána.

Celkově vzato, tento díl rozhodně doporučuji, stejně jako celou sérii. Pokud máte rádi kombinaci historie, silných ženských postav a hlavně pořádnou dávku poutavé romantiky, pak jsou Rebelky z Oxfordu ta správná volba.

29.12.2023 4 z 5

Dívka v mlze Dívka v mlze Barbora Bernátová

Já jako velký milovník thrillerů jsem Dívce v mlze po přečtení anotace nemohla odolat.

Těšila jsem se na vyprávění z pohledu může, ale bohužel mi vyšetřovatel David byl vyloženě proti srsti. Jeho chování bylo neadekvátní a celkově jeho charakter mi nebyl sympatický.

Ačkoli jsem zvyklá na mrazivé příběhy, zneužívání dětí, které kniha odhaluje, bylo náročné číst. Takže je potřeba počítat s tím, že pro slabší povahy to může být až příliš.

Nicméně, autorčiny výstižné a skvěle napsané popisy mě udržely v příběhu až do samého konce. Postupné promyšlené odkrývání pravd mě dostalo a v tomto ohledu měla kniha jistě šmrnc.

Závěr byl velmi uspokojivý a ukázal, že autorka si na něm dala záležet.
Věřím, že Dívka v mlze je dobrým čtením pro thrillerové nadšence.

05.11.2023 3 z 5

Odvoz pro Sáru Odvoz pro Sáru S. C. Lalli

Odvoz pro Sáru je psychologický thriller, který mě zaujal svou anotací - ,, Nasednout do špatného auta může být osudné... " Očekávaní jsem neměla žádná, možná i proto mě kniha tak příjemně překvapila.

Autorčiny styl psaní je opravdu čtivý, děj se zbytečně nevleče, takže i když kniha není plná akce, tak vás rozhodně nudit nebude.

Nečekejte žádné krvavé scény nebo dokonce popis vraždy. Odvoz pro Sáru je psychologickou hrou, která vám rozhodně nedá spát, ale žádné drastické scény zde nenajdete.
Kniha také ukazuje černou stránku života - drogy, alkohol a peníze.

Psychologická stránka knihy i postav je propracovaná, což se mi hodně líbilo. S čím jsem měla asi největší problém byly nesympatie k hlavním postavám, ale to je jen můj osobní pohled.

Odvoz pro Sáru je čtivý psychologický thriller, který je dle mého názoru, jeden z těch lepších knih tohoto typu.

08.08.2023 4 z 5

Americký predátor Americký predátor Maureen Callahan

Většina z nás zná jména jako např. Jeffrey Dahmer, John Wayne Gacy (Klaun zabiják), Richard Chase, ale ví někdo z vás, kdo byl Israel Keyes?

Nechci zacházet do detailů, takže v této recenzi nenajdete podrobnosti o činech nebo samotné osobě Israela Keyese, jelikož vám před přečtením knihy stačí přečíst anotaci a samotný děj vás krásně celým "příběhem" provede.

Začátek byl pro mě slabší, ale přibližně v polovině dostala kniha spád a jak jsem se dostávala Keyesovi pod kůži, tak jsem se nemohla od čtení odtrhnout.

Bavily mě zejména výpovědi a pocity zúčastněných osob a i samotného "predátora".
Dalším prvkem, který dodal knize určité tempo byly krátké kapitoly.

Už dlouho jsem true crime nečetla, ale Americký predátor mě přesvědčil, že bych se k tomuto žánru měla vracet častěji.

I když tato kniha není úplně pro každého, tak pro fanoušky krimi určitě bude Americký predátor skvělým čtením.

09.11.2023 4 z 5

Dcera měsíční bohyně Dcera měsíční bohyně Sue Lynn Tan

Knihu ocení zejména milovníci kombinace romantiky a (asijského) fantasy, protože hlavní hrdinka Sing-jin má rovnou dva nápadníky, tudíž si přijdou na své čtenáři, kteří mají rádi milostné trojúhelníky.

Celý děj je protkaný akcí a promyšlenými událostmi, které nenarušuje nějaká "výplňková vata".
Na autorčin styl psaní jsem si chvíli musela zvykat, protože má svá specifika, ale nakonec jsem se na její styl dokázala v klidu naladit. Samotný svět svou formou a výstavbou moc líbil.

Čtení jsem si užila, ale k celkovému wow dojmu mi něco chybělo, proto jsem v celkovém hodnocení ubrala jednu hvězdičku. Každopádně se těším na pokračování.

Dcera měsíční bohyně je neokoukaný YA retelling na motiv asijské mytologie, který mohu doporučit!

01.09.2023 4 z 5

Následky lásky a sexu Následky lásky a sexu Robert Bryndza

A mám za sebou třetí díl Coco Pinchardové, tedy pro mě to je druhá kniha, kterou jsem ze série přečetla, chybí mi první díl, který si určitě hodlám pořídit.

Stejně jako v předešlém díle, tak i v tomto nechyběly skvělé postavy, hlavně ex-tchýně Ethel, kterou prostě zbožňuju.

Reálnost postav se mi moc líbí - dělají chyby, ale i přesto vás pobaví. Nejednou jsem se od srdce zasmála.

Samotný příběh mi sedl, ukazuje, že život není vždycky růžový, ale vždy se najde nějaké řešení.
Zatím se mi tento díl líbil nejvíce.

Coco Pinchardová: Následky lásky a sexu je výborně napsána, humorem nabytá a čtivá kniha, která je skvělým čtením, jež mohu doporučit.

28.08.2023 4 z 5

Ta z katovny Ta z katovny Diana Štelová

Vždy si ráda přečtu knihu od českého autora a ještě víc jsem ráda, když to stojí za to!
Ta z katovny od Diany Štelové rozhodně stála za to!

Minulost, romantická linka, mystično to vše na jednom místě. Po přečtení anotace jsem se těšila až se vrhnu do čtení, ale zároveň jsem si kladla otázky, zda příběh nebude tlačen na sílu...

Jsem moc ráda, že byl příběh celistvý, čtivý a vůbec nepůsobil vynuceně. Během čtení jsem si vychutnávala tajemnou atmosféru, ze které mrazilo, ale rozhodně ne v hororovém slova smyslu.

Dalším plusem byly pro mě silné ženské hrdinky a jejich příběhy.

Po dočtení si i uvědomíte poselství, které kniha přináší a také to, že celý příběh měl i další přidanou hodnotu. Celkově musím uznat, že Ta z katovny je originální kniha, jež mohu doporučit.

08.08.2023 4 z 5

Do morku kostí Do morku kostí Camille DeAngelis

Čekala jsem, že se autorka rozepíše více o kanibalismu a samotném požívání lidí. Ačkoli mnoho lidí, kteří knihu četli tvrdí, že je velmi zvrácená a drsná, tak mně přišla v tomto ohledu poměrně ochuzená.

Když si berete knihu s tímto tématem do ruky, tak předpokládáte, že se dozvíte více o jedlících a očekáváte i drsné scény s tím spojené.

Jak jsem se se čtením blížila ke konci, tak mě děj opět chytl, bohužel, závěr mé nadšení zkazil.
Shrnuto: nápad skvělý, provedení horší, zahozený potenciál.

I když jsem čekala něco trochu jiného, tak i přesto si myslím, že kniha Do morku kostí je originální a své čtenáře si jistě najde.

08.08.2023 3 z 5

Podivný počátek Podivný počátek Deanna Raybourn

Podivný počátek, senzačně čtivý příběh, který se odehrává v roce 1887 vás rozhodně nesmí minout.
Já jsem celou knihu zhltla za dva dny, byla to skvělá jízda od začátku až do konce, opravdu jsem nečekala, že by mě kniha tohoto typu takto mohla nadchnout.

Autorka píše tak, že skvěle vykreslí pocity postav, vykreslí atmosféru 19. století, ale zároveň se vůbec nemáte šanci nudit. Akce a různá propletenost příběhu rozhodně nechybí, o "wow momenty" tady rozhodně není nouze.

Hlavní postavy - Veronica a Stocker jsou suproví hlavní hrdinové, kteří mi hned sedli a těším se, co předvedou v dalších dílech, jenž doufám, že brzy přijdou i do ČR.

Podivný počátek byl pro mě náramně čtivou "historickou detektivkou", jež mohu s klidným srdcem doporučit.

07.05.2023

Kolektiv Kolektiv Alison Gaylin

Kolektiv byl pro mě knihou, ze které mám ještě stále smíšené pocity. Příběh byl svým způsobem strašně čtivý, ale postrádal jiskru, na kterou jsem u knih tohoto typu zvyklá.

Chvílemi jsem měla pocit, že celý děj jde mimo mě. Za mě by knize prospěla větší propracovanost, protože téma celé knihy rozhodně mělo potenciál, ale přišlo mi, že ho autorka nevyužila.

Dále co mě poměrně zklamalo byla psychologie postav, která nebyla, na můj vkus, dobře rozebrána. Samotná hlavní postava Camille mi také zrovna do noty nepadla.

Shrnuto podtrženo, Kolektiv je kniha hlavně pro nenáročné čtenáře, jenž nečekají nic moc drsného, ale spíše něco ve stylu YA.

04.05.2023

Smrtící terapie Smrtící terapie Sarah Pekkanen

Smrtící terapie od Hendricks Greer a Sarah Pekkanen mě zaujala už na první dobrou poutavou anotací.
Zpočátku se děj rozvíjel pomaleji, ale postupem času se dostal do tempa.

Bohužel musím knihu zkritizovat za předvídatelnost. Zápletka se mi zdála poměrně prokouknutelná a ke konci jsem doufala v překvapivý zvrat, který se ale bohužel nedostavil. Autorky se nám snaží zamotat hlavu, ale výsledek je pravý opak.

Námět knihy byl ale originální a chytlavý. Líbila se mi postava Avery, která mi byla sympatická, naopak Marissa mi moc k srdci nepřirostla.

I když mě kniha celkově bavila, konec mě zklamal. Pokud máte rádi thrillery s temnou atmosférou a částečně předvídavým dějem, tak klidně po Smrtící terapii sáhněte.

17.04.2024 4 z 5