Lucina88 Lucina88 komentáře u knih

Asylum Asylum Madeleine Roux

Na knihu jsem se těšila strašně dlouho, očekávala sem boží thriller, až se budu pod peřinou bát...ale zakoupila jsem si vlastně románovou knížku, kde tři teenageři pendlují mezi sklepem, který byl část bývalého sanatoria a mezi svými problémy s rodiči na internátní škole a bojijí vlastně se svými problémy...strašné zklamání, mohlo se z tohoto tématu vytáhnout strašně mnoho zápletek a vůbec udělat knihu lepší....

03.08.2014 1 z 5

Než řeknu sbohem Než řeknu sbohem Bret Witter

Mohu říci, že je to první kniha, která mi dala strašně moc. Silný příběh, silná žena.
Život by se měl žít každým dnem, protože nikdy nevíme, kdy může nastat konec. A užívat jej s lidmi, kteří za to stojí, aby na nás nikdy nezapoměli.
Opravdu velká poklona této ženě, snad tu vydrží co nejdéle...

26.01.2014 5 z 5

Globalisté útočí Globalisté útočí Martin Košťál

Útlá kniha, ale říká toho tak moc...od historie Srbska až po slavné "humanitární" bombardování, jež velkou mírou podpořil tolik oslavovaný Václav Havel. Stydím se za to, že byl naším prezidentem.
Kniha vynikající a je povinnou četbou pro všechny!

06.01.2014 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Myslím, že na prvotinu naprosto super. Jediné, co se mi nelíbilo, byly zbytečně zdlouhavě napsané některé momenty (box, bitka v hospodě...). Jinak jako první jsem četla Nemesis a tohle byla druhá, musím říct, že obě mě zaujaly natolik, že jsem je četla pořád - při vaření, v autobuse, prostě pořád a to u mě vypovídá, že kniha je opravdu kvalitní! Jo Nesbo, díky za úžasné detektivky!:)

20.12.2013 5 z 5

Doba jedová Doba jedová Anna Strunecká

Paráádní. Zachvíli opravdu nebudeme moct jíst nic :))

11.12.2013 5 z 5

Kříž Kříž Ken Bruen

Detektiva Taylora jsem si zamilovala, sice alkoholik, ale boží humor :)

05.12.2013 5 z 5

Tajné deníky Hitlerova osobního lékaře Tajné deníky Hitlerova osobního lékaře David Irving

Zajímavá kniha, ovšem pro ty, co se o A. H. nezajímají, nudná.

05.12.2013 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Skvělá kniha. Rozhodně lepší než Ostré předměty. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout - napětí, strach...Faktem je, že jsem se chvílemi dost bála :-D

03.12.2013 5 z 5

Bílý pramen Bílý pramen Klára Teršová

Strašná nuda :/

13.04.2023 2 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Ta mluva mě teda úplně nenadchla, ale asi se to k tomu tématu hodí. Někdy jsem se snažila přeluštit, "co tím chtěl básník říct"

03.12.2022 2 z 5

Druhý život Adolfa Eichmanna Druhý život Adolfa Eichmanna Ariel Magnus

No tak tohle jsem teda vůbec nepobrala.

12.11.2022 odpad!

Šokující smrt Marilyn Monroe Šokující smrt Marilyn Monroe Douglas Thompson

Pro mě velmi zajímavé téma. Hodně se mluví i o mafii, která s tím má spojitost. Bohužel o jménech lidí z mafie vím málo, ale velmi poutavé téma. O MM se zajímám velmi dlouho a kniha mi potvrzuje to, co jsem si dlouhou dobu myslela. Kniha mohla být kratší, mnoho věcí se opakuje.

„Politikům se nevěří, politikové se kontrolují. Věří se v Boha, věří se v přírodu, věří se v krásu, věří se v myšlenku, ideu. V politika se nevěří, a kdo v něho věří, je idiot!“ Karel Kryl

07.01.2022 5 z 5

Mukl Mukl Petra Čeřovská

"Odsun probíhal na několik etap a téměř v poklidu. Na cestě domů je doprovázely pohledy jejich českých sousedů, nikdo se k nim však nechoval sprostě nebo hrubě."

Škoda, autorka mě od knihy odpudila. Takový názor na odsun je zaslepený a falešný.

02.01.2022 2 z 5

Můj letový deník: Vzpomínky pilota luftwaffe Můj letový deník: Vzpomínky pilota luftwaffe Johannes Kaufmann

"Příkazem dne bylo kamarádství a sebedisciplína."

Konečně další pořádná kniha v mé knihovně.

17.12.2021 5 z 5

Bohové a bohyně v nás Bohové a bohyně v nás Zuzana Řezáčová Lukášková

Tak roztomilá kniha!

Velmi mě potěšilo, jak autorka zmínila, že svastika a jí podobné symboly Slované používali. Mnoho lidí bere svastiku jako symbol zla, ale nevidí tu historii v ní.

Nádherně popsaní bohové a bohyně.
Slované jsou naši předci a velmi si jich vážím a vzhlížím k nim, je to náš rod a krev není voda :) takových knih o Slovanech víc..

26.11.2021 5 z 5

Němci ven! Němci ven! Hanns Hertl

Děsivé.
Knihu jsme musela chvílemi odkládat, bohužel nešlo číst vkuse tolik hrůz...

Když čtu tyhle kapitoly z historie, někdy je mi stydno...
Děkuji za další knihu tabuizovaného tématu. Bylo by třeba zařadit do učebnic dějepisu.

13.09.2021 5 z 5

Jmenuji se Maryte Jmenuji se Maryte Alvydas Šlepikas

Ze začátku kniha "utahaná", naopak ke konci se to rozjelo. Stylisticky by mohla být napsána jinak. Moc mi psaní nesedlo, ale tady není na místě hodnotit sylistiku. To téma je tabuizované a tak silné, že se jej veřejnost bojí. A to se mi líbí, že jsou tací, co mají potřebu o tom psát nebo sdílet dokomenty.

Velké díky za zmínění, že při snaze natočit o Wolfskinders dokument, německé ministerstvo zamítlo i s jakoukoliv finanční podporou. Hanba.

16.12.2020 3 z 5

Svědek na zabití Svědek na zabití Jaroslav Kmenta

Řekla bych, že žádné novinky z řad těch nahoře - velcí grázlové, co káží vodu a pijí víno.

Jinak velmi zajímavá a čtivá kniha, zezačátku pro mě moc neznámych jmen, ale přelouskáno rychle.

11.10.2020 4 z 5

Proč? 13x proto Proč? 13x proto Jay Asher

Dívčí romány jsem nikdy nečetla, ale na stará kolena jsem to zkusila :-D

Doporučení od kamarádky a musím říct, že to bylo zajímavé počtení. Zkusím i seriál :)

Ke knize - puberta - všichni proti všemu, nedoceněnost, spiknutí celého světa, nikdo mě nechápe, kontroverzní nálady. Každý jsme si tím prošli.:) A to není negativní komentář ke knize, ba naopak. Líbila se mi, má své kouzlo.

13.08.2020 4 z 5

Noc nic nezadrží Noc nic nezadrží Delphine de Vigan

Prvotina od autorky.

Tolik bolesti a smůly na jednu rodinu...
Mohu říct - chvílemi bavilo, nebavilo, bavilo, nebavilo..střídavě zataženo a oblačno.

Ale nakonec mé hodnocení bude kladné, zachovalo to po přečtení dlouho myšlenkové pochody...
Autorku určitě zase někdy vyhledám...

06.07.2020 4 z 5