Tajné deníky Hitlerova osobního lékaře

Tajné deníky Hitlerova osobního lékaře https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170947/tajne-deniky-hitlerova-osobniho-lekare-170947.png 4 15 3

Kniha podává pravdivou historii lékařů Adolfa Hitlera a zakládá se mimo jiné i na pozoruhodném tajném deníku jeho osobního lékaře prof. Dr. Theodora Morella. Byl Hitler po lékařské stránce šílený? Jaké nemoci ho v letech 1941 a 1944, tedy v osudových chvílích dějin jeho státu, sklátily na lůžko? Pozoruhodné deníky Hitlerova lékaře vyvracejí mnohé legendy z dob druhé světové války, týkající se diktátora nacistického Německa.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Naše vojsko

Geheime Tagebücher des Dr. Morell, Leibartzt Adolf Hitlers

vvikingg
27.11.2023 4 z 5

Když profesor Theodor Morell se dostal do amerického zajetí by to tlustý, podlízavý, mluvil neartikulovaně a měl hygienické návyky hodné prasete, nikdo z Američanů nepochopil jak tento člověk v němž není kapka sebeúcty si mohl vybrat Hitler za svého osobního lékaře a dal mu přednost před jinými lékaři. Celá léta 1936 až 1945 byl Morell podle vlastních slov Hitlerovým každodenním společníkem, zdraví Hitlera mělo pro něj jen podružný význam, šlo především o mamon, Morell byl šarlatán. Ne že by se zabýval dlouhodobým pozorováním pacienta, sázel na na rychle působící medikamenty a fantasické všeléky.Hitler musel být nesporně fyzicky odolný , co mu předepisoval Morell by jiného složilo. Kniha není špatná , vzadu je abecední soupis léků co Morell na Hitlerovi aplikoval je jich přes 70, naprosto šílené.

zahadum
02.09.2014 4 z 5

Deň za dňom nám kniha podáva správu o zdravotnom stave Adolfa Hitlera, je to ale trošku vedené v " suchom " tóne a bez nejakej širšej publicity okolo danej témy. Odporúčam ale vzhľadom na tzv. zákulisné informácie z bezprostredne blízkeho okolia A.H.

Lucina88
05.12.2013 4 z 5

Zajímavá kniha, ovšem pro ty, co se o A. H. nezajímají, nudná.