Rommel: Liška pouště

Rommel: Liška pouště https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20863/rommel-liska-pouste-20863.jpg 4 25 6

Podrobný životopis poľného maršála Erwina Rommela.

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Bonus A

Rommel: The Trail of the Fox , 1991

LordByron
09.06.2021 4 z 5

Brilantná, podrobná a naozaj do hĺbky a premyslená knižka. A so samostatným názorom a samostatnou a novou verziou toho ako a prečo vlastne veľký maršál umrel.
Jednoducho Irving :)
A rovnako skvelý je pri čomkoľvek vojenskom ako aj pri opise kontaktov so sprisahancami či pri maršálovom súkromnom živote.
Trochu ma popravde sklamalo ze sa Rommel nezaujímal o kultúru a ani politiku :) co ako sa to dalo čakať :)
A celkom,, prekvapivé "pre tých co ho až tak nemajú prekuknutého je aj ako veľmi bol oddaný svojmu Vodcovi (a rovnako aj jeho manželka). Obrazová príloha knihy výborná, ale úplne sa stotožňujem s tým, že tomu sakra chýbajú mapky.
Inak rozhodne doporucujem. Lepšiu a dôkladnejšiu vec som ešte o tejto téme nečítal.

KAREL6725
10.04.2018 5 z 5

Co napsat . že Irving patří mezi nejlepší anglické historiky. A jeho knihy patří k těm lepším. Jinak to není u téhle knihy o polním maršálovy Rommelovy. Podle nejlepší kniha o Rommelovy co vyšla . Doporučuji stojí za přečtení, plný počet hvězd. Velký válečník , statečný muž , milující otec, škoda , že ho Ada nechal zlikvidovat.

józi.odkudkam
03.10.2016 5 z 5

Že byl Erwin prohnaný fenek se ví. No a já chtěl konkrétně zvědět jak. Inu, nafukováním vlastní pověsti jak v očích nepřátel, tak u šéfa, ctižádostivostí, poťouchlou vynalézavostí, odvahou, pohotovostí a ochotou užít každého špinavého triku, co se mu kdy v pod drsným úhlem ráno nasazené čapce zrodil.
Davidu Irwingovi se obdivuhodným množstvím nashromážděných svědectví, korespondence a deníků povedlo náležitě plasticky zachytit nitro jedince v polohách jeho nejhlubší bídy i nejjasnějšího lesku. A spolu s ním, i s dalšími lidmi, taky těžký příkrov doby.
Biografie jak má být.
Jedinou výtku bych směřoval k žalostně strohé mapce a spolu s ní k nepřehledně popsanému tažení Afrikou. On to teda asi byl docela neslušně hořící bordel, ale skopčák by měl svíst víst válku spořádaněji, no ne? Nebohý historik aby se v tom pak plácal...
pět kanystrů benzínu z pěti
PS: Kniha má fotografický doprovod z něhož jasně vyčnívá momentka debilně vytlemeného Himmlera ve vlaku.

gunther2960
02.03.2016 5 z 5

Pro studenta udobi II. svetove valky jsou publikace Davida Irvinga neprehlednutelnou pomuckou. Soucasna politicka agenda by nejradeji opomnela tohoto anglickeho historika a autora , ale myslim, ze vsechny vas ctenare valecne literatury zrejmne dost hodne Irving zaujme.

zahadum
11.08.2014 5 z 5

David Irving - autor ktorý dejiny nevytvára ani neprispôsobuje dobe alebo určitým skupinám ľudí napísal obsiahle dielo o živote Erwina Rommela.....Kto to bol Erwin Rommel ? v prvom rade musíme trošku poopraviť veľmi nafúknutú povesť ktorá sprevádzala Rommela už za jeho života a bola dosť zveličená po jeho smrti. Rommel bol vskutku obdivuhodný stratég a vojak ktorý rozumel svojmu remeslu ako málokto....vedel o poslednom svojom vojakovi a vedel kde ho má poslať vzhľadom na to,že on sám často stál v prvej línii vojnového konfliktu. Rommel bol človek ktorý bol až nedbalo odvážny a tu chcem podotknúť,že v podstate často mal viacej šťastia ako vojnovej stratégii...proste sa hrnul vpred hlavne z dôvodu osobnej prestíže a propagandy.....na život nejakého toho vojaka moc vtedy nepozeral...aj keď to bol ľudomil a rozumel si veľmi dobre hlavne s radovým a bežným vojakom....viac ako s vojnovým vedením ktorému bol terčom závisti a intríg.....ktorého nakoniec aj priviedli na smrť....bol veľmi naivný a dôveroval ľudom...a toho stálo život...Hitlerovi veril a bol mu verný do poslednej chvíľky.

alper
23.01.2011

velmi podrobný a zajímavý životopis