Hitlerova válka a válečná stezka let 1933-1945

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha je další podrobnou studií známého kontroverzního historika, jehož problematický pohled na historické události se stal předmětem nejednoho soudního sporu, ať už v Londýně či v posledních dnech v Rakousku. Přesto jeho knihy vycházejí dál, ovšem s komentářem erudovaných historiků. Kniha završuje analýzu životních osudů a ideologických charakteristik nacistických předáku portrétem jejich vůdce. Rozsáhlá práce, mnohde se opírající o soukromé prameny, sleduje Hitlera na "válečné stezce" a zároveň se snaží dopátrat obecnějších souvislostí a příčin tragických událostí 20. století. Sám autor ke své knize dodává: "Vzal jsem si za cíl popsat události z Führerovy perspektivy, pokoušel jsem se každou epizodu nahlížet jeho očima. Tato technika samozřejmě zužuje zorné pole, ale na druhé straně pomáhá vysvětlit rozhodnutí, která se jinak jeví jako nevysvětlitelná." Kniha rozhodně není oslavnou ódou na Hitlera, právě naopak: snaží se objektivně posoudit, z jakých příčin došlo k válce, která za sebou zanechala 50 miliónu mrtvých, vedla k obrovským válečným škodám v celé Evropě a polovině Asie, vnesla do světových záležitostí trvalý zmatek a v neposlední řadě způsobila posílení pozic komunismu v jednom světadíle na dlouhých 40 let a jeho rozšíření do druhého světadílu, kde přetrvává i dnes, téměř na konci "divného" 20. století. Vydání 3., (v Jotě 2.vydání)....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/170950/hitlerova-valka-a-valecna-stezka-le-7fO-170950.jpg 3.917
Žánr:
Válečné, Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Jota
Orig. název:

Hitler´s war and the war path 1933-1945 (1991)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Hitlerova válka a válečná stezka let 1933-1945

Přidat komentář
werewolf88
24.03.2018

Ani nejde popsat, jak se mi kniha líbila...Geniální!Kdybych měl někomu doporučit jen jednu jedinou knihu o WWII, tak je to právě tahle. Neskutečná jízda po boku jednoho z největších válečníků všech dob. A neznamená, že když Irving prohrál soud s židovskou "Nemesis" Lipstadtovou, že je lhář!!!

Belbo
13.03.2018

Byla by to dobrá kniha, kdyby v ní Irving vědomě nelhal ... Bohužel

Lesní_chodec
17.08.2016

Jedna z nejlépe a nejčtivěji napsaných knih, kterou jsem o IIWW četl.

zahadum
03.06.2016

Dejiny píšu víťazi....ale históriu píše pravda ! Najucelenejšia a archívmi štátov podložená kniha o príčinách a dôsledkoch 2.svetovej vojny. Vhodná ako učebné osnovy pre študentov ale aj pre ľudí ktorí chcú poznať históriu neskreslenú, neupravenú a dobovo presnú.

Štítky

historie války Adolf Hitler nacismus

Autor a jeho další knihy

David Irving
britská, 1938

všechny knihy autora

Kniha Hitlerova válka a válečná stezka let 1933-1945 je:

v Právě čtených1x
v Přečtených24x
v Doporučených2x
v Knihotéce29x
v Chystám se číst8x
v Chci si koupit7x