Hitlerova válka a válečná stezka let 1933-1945

Kniha je další podrobnou studií známého kontroverzního historika, jehož problematický pohled na historické události se stal předmětem nejednoho soudního sporu, ať už v Londýně či v posledních dnech v Rakousku. Přesto jeho knihy vycházejí dál, ovšem s komentářem erudovaných historiků. Kniha završuje analýzu životních osudů a ideologických charakteristik nacistických předáku portrétem jejich vůdce. Rozsáhlá práce, mnohde se opírající o soukromé prameny, sleduje Hitlera na "válečné stezce" a zároveň se snaží dopátrat obecnějších souvislostí a příčin tragických událostí 20. století. Sám autor ke své knize dodává: "Vzal jsem si za cíl popsat události z Führerovy perspektivy, pokoušel jsem se každou epizodu nahlížet jeho očima. Tato technika samozřejmě zužuje zorné pole, ale na druhé straně pomáhá vysvětlit rozhodnutí, která se jinak jeví jako nevysvětlitelná." Kniha rozhodně není oslavnou ódou na Hitlera, právě naopak: snaží se objektivně posoudit, z jakých příčin došlo k válce, která za sebou zanechala 50 miliónu mrtvých, vedla k obrovským válečným škodám v celé Evropě a polovině Asie, vnesla do světových záležitostí trvalý zmatek a v neposlední řadě způsobila posílení pozic komunismu v jednom světadíle na dlouhých 40 let a jeho rozšíření do druhého světadílu, kde přetrvává i dnes, téměř na konci "divného" 20. století. Vydání 3., (v Jotě 2.vydání)....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170950/hitlerova-valka-a-valecna-stezka-le-7fO-170950.jpg 3.718
Válečné, Literatura naučná, Historie
Vydáno, Jota

Hitler´s war and the war path 1933-1945, 1991

Kniha Hitlerova válka a válečná stezka let 1933-1945

Belbo
13.03.2018odpad!

Jeden z nejodpornějších vědomě manipulativních textů co jsem kdy četl. Irving byl a je nacista a Hitlerův apologet.

Lesní_chodec
17.08.2016

Jedna z nejlépe a nejčtivěji napsaných knih, kterou jsem o IIWW četl.

zahadum
03.06.2016

Dejiny píšu víťazi....ale históriu píše pravda ! Najucelenejšia a archívmi štátov podložená kniha o príčinách a dôsledkoch 2.svetovej vojny. Vhodná ako učebné osnovy pre študentov ale aj pre ľudí ktorí chcú poznať históriu neskreslenú, neupravenú a dobovo presnú.

Totální rauš – Drogy ve třetí říši
Totální rauš – Drogy ve třetí říši