Lucina88 Lucina88 komentáře u knih

Vražedkyně - Ženy s krví na rukou Vražedkyně - Ženy s krví na rukou Jennifer Wright

Zajímavá kniha, ale pro ty, kteří nikdy o vrazích nečetli více. Pro mě, jakožto milovnici těchto psychopatů, žádné novinky.
Velká škoda jak píše níže Aduš - více faktů a celkově informací. A teda velmi chabé fotografie, škoda.

22.04.2022 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Poprvé za život se stydím. Že seriál byl lepší než kniha.

21.06.2021

Jsem žena 2 Jsem žena 2 Galina Šeremetěvа

Rozhodně lepší, než první díl

24.05.2021 4 z 5

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Četla sem od ní jednu knihu, tohle je druhá a mým favoritem jako další oblíbená kniha rozhodně není. Škoda

14.05.2021 2 z 5

Jsem žena Jsem žena Galina Šeremetěvа

(SPOILER) "pamatujte, že všechny mužské zrady byly vyvolány ženami, které nedokázaly pochopit a nasměrovat muže v realizaci."

Ehm, některé názory autorky poněkud až příliš zastaralé..

Pár věcí mi to dalo, takže za mě průměr. Zkusím i další knihu..

13.05.2021 3 z 5

Zima mužů Zima mužů Lionel Duroy

Nemám ráda zaujaté knihy. I když autor vypráví to, co slyší jak od hrdých Srbů až po ty, co se jim příčil "režim" a násilnosti nejen na Srbech, Muslimech a Chorvatech, jakožto Tunisan se střetává s tím, co v životě zažil - útlakem a vyhnáním.
V tom, co píše cítím stále jeho bojácnost se vypořádat s vlastní minulostí.

Kniha má být dokumentární román, ale nerozumím tomu, proč do historického děje zahrnuje svůj nynější jakýsi vnitřní rozpor se svou manželkou? přítelkyni?, která sebrala své kufry a opustila jej. A co jako? To mi velmi vadilo.

06.04.2021 2 z 5

Rozchod Rozchod Nikola R. Kocian

Těšila jsem se, protože Úlomky ženy jsou perfektní. Ale tahle mě poměrně zklamala. Přišlo mi, že stejné myšlenky se objevují v knize pořád dokola. Škoda.

12.03.2021 2 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Žádné “wow” se nekonalo. Jak tu již bylo řečeno, autorka se ničím v knize neodlišila od její prvotiny, prakticky ji zkopírovala.
Zklamání.

31.12.2020 1 z 5

Patologie na stopě zločinců - Nůž, kulka, oprátka, jed Patologie na stopě zločinců - Nůž, kulka, oprátka, jed Hans Bankl

Asi to bude znít morbidně, ale SKVĚLÁ kniha! Od autora určitě ne poslední.

05.08.2020 5 z 5

Magické slavnosti letního slunovratu Magické slavnosti letního slunovratu Anna Franklin

Nádherná kniha

13.05.2020 5 z 5

Orgánové hodiny: Jak pracuje vaše tělo v průběhu dne podle TČM Orgánové hodiny: Jak pracuje vaše tělo v průběhu dne podle TČM Zhang Jiaofei

Velmi čtivá a i pro laika zajímavá. Chystám se na TČM.

28.04.2020 5 z 5

Dohoda s nemocí (kniha první) Dohoda s nemocí (kniha první) Valerij Vladimirovič Sineľnikov

“Je potřeba sdělit člověku pravdu. Lživý humanismus byl vždy na škodu.”

Nádherná kniha! Děkuji za ni!

13.09.2019 5 z 5

Žádnej anděl: Moje tajná mise mezi Hells Angels Žádnej anděl: Moje tajná mise mezi Hells Angels Jay Dobyns

Strašně moc jmen, nevěděla jsem vůbec kdo je s kým a kdo proti komu.
Nedočetla jsem.

10.06.2019 2 z 5

Jak vydržet vazbu -- aneb čtení pro všechny, které tento osud potká Jak vydržet vazbu -- aneb čtení pro všechny, které tento osud potká Jiří Otakar

Nejsem zadny kriminalnik, ale uz i predesla kniha se mi moc libila :))

04.02.2019 5 z 5

Odloučení Odloučení Katie Kitamura

Tak tohle bylo úděsný. Táhlo se to jako sopel. Mám ráda knihy od Odeonu, ale tohle teda jsem nezvladla. Téma zajímavé, ale špatně zpracované.

24.12.2018 1 z 5

S Baťou v džungli S Baťou v džungli Markéta Pilátová

Jakožto Zlíňačka, jsem na Baťu hrdá. Miluji o Baťovcích knihy, ale spíše ty odborné. Tohle je pro lidi, co raději čtou odlehčené knihy. Zajímal by mě názor Baťů na tuhle knihu :)

28.09.2018 3 z 5

Moskva Moskva Jack Grimwood (p)

Na knihu jsem se hrozně těšila..a to byla asi právě chyba. Ztrácela jsem se ve jménech, těžkopádný styl psaní, který konkrétně mě vůbec nesedí.
Škoda...

16.07.2018

Případ Ewy Morenové Případ Ewy Morenové Håkan Nesser

Bohužel vůbec nezaujalo, tématicky nápad dobrý, ale strašně zdlouhavé a dialogy z osobního života už mě vážně nudily...

19.01.2018 2 z 5

Zlínská jitra - Minipovídky, fejetony, eseje Zlínská jitra - Minipovídky, fejetony, eseje František Bobák

Nádherná kniha! Dětství a život před válkou a po válce. Já byla v té době na dost dalekých houbách :-D ale neustále mě fascinuje historie a hlavně ta, která je v mém kraji a jak to za dob před válkou vypadalo, jaké bylo dětství, jak se dospívalo a to, jak se v dávných dobách rodiče ctili a respektovali - což v dnešní době prakticky nevidíme...

25.07.2017 5 z 5

Cena za dokonalost Cena za dokonalost Céline Raphaël

My, co jsme si tím neprošli, dle mého - nemůžeme soudit...i přesto jsem musela komentář napsat.
Na dítěti se dění kolem nejvíce podepíše. Hrozný případ. Klobouk dolů za to, že dotyčná knihu napsala, tím se jí možná část břemene upustila. Život s tímto traumatem se těžko žije dál...

13.06.2017 4 z 5