Lucif Lucif komentáře u knih

Láska a jiná vykolejení Láska a jiná vykolejení Leah Konen

Zábavný, milý a celkem vtipný příběh plný různých překvapení. Opět jsem přečetla jedním dechem. Je to hlavně o vztazích - rozchody a setkání, nové začátky i konce - prostě přesně jako v životě. Znovu doporučuji přečíst si v období rozchodu, asi spíše než v době zamilovanosti, i když co já vím .. Myslím si, že může dát trochu optimismu člověku do žil. Už vím kdo ji jistě ocení.

Ostružinové víno Ostružinové víno Joanne Harris

Miluji víno a hezké příběhy, proto jsem si ji asi hlavně koupila. Místy mi to vyprávění přišlo zdlouhavé a někde se mi to četlo hůř, presto jsem ji přečetla v podstatě vkuse, je zajímavá, napínavá. Celkově to je moc pěkná kniha, s řadou zamyšlení, vtipných částí,
milé vyprávění, občas bláznivé .. je tam mnoho různých "chutí, barev a vůní".. prostě ze života. Chvíli mi trvalo zvyknout si na ten styl psaní, ale jinak super, určitě doporučuji. Už vím i komu ji věnuji - někomu, kdo přestal žít - věřím, že pomůže.

Všichni jsme nějak vadní Všichni jsme nějak vadní Matthew Norman

Takový běžný příběh a přesto ne - ach ty rozchody :). Kniha mě bavila, přečetla jsem ji vkuse. Moc jsem od ní nečekala a konec mě trochu zklamal, ale byla zajímavá. Určitě doporučuji všem, kteří jsou po rozchodu, ať už čerstvě nebo delší dobu. Myslím, že tam min. najdou něco k zamyšlení a třeba jim to pomůže zkrátit to smutné a zvláštní období "opuštěnosti". Rozhodně ji věnuji své smutné kamarádce a budu doufat, že i jí kniha trochu pomůže změnit pohled, netrápit se už tolik minulostí atd.

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

Zajímavý příběh o dospívající dívce a koni. Miluji koně. Myslím, že by něco podobného mělo být v povinné četbě, aby si lidi uvědomili, jak je důležitá komunikace rodiče s dětmi, vzájemná důvěra. Autorka nahlédla do různých "světů" (bohatí, chudí). Je tam mnoho různých úseků, nad kterými by se člověk měl zamyslet, přesto je to celkem oddechovka. Knihu věnuji jedné chytré a citlivé dospívající dívce, protože tuším, že tam najde, co potřebuje. Ale klidně bych ji doporučila i dospělákům. Znovu si ji číst nebudu, ale četla se celkem dobře.

Pavel Callta: Moje momenty Pavel Callta: Moje momenty Pavel Callta

Náš oblíbený zpěvák, trochu pošuk, ale máme ho rádi :0*.

Bezva motivace (nejen) pro puberťáky - psaní deníku všeobecně (vypsání se z nějakých depek či sdílení radosti), čemu se vyhnout, JAK JE DŮLEŽITÉ MÍT SVÉ KONÍČKY A JÍT ZA SVÝM SNEM = poslední 2 body jsou pro všechny věkové kategorie ;0). Určitě zajímavé čtení. Vyjímečně nedám 5*, protože tam z mého pohledu jsou rezervy (ale na to, že je to jeho prvotina, "cajk" :D)

02.04.2020 4 z 5

Malér jménem Bella Malér jménem Bella Ali Standish

Krásný příběh. Štěně je pěkný lumpík a truhlík, ale naštěstí má úžasné páníčky ;0)

02.04.2020 5 z 5

Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Oliver - Kocour, který zachránil Vánoce Sheila Norton

Krásný příběh nebo spíš několik propojených příběhů. Přečteno skoro jedním dechem. Naprosto doporučuji. Šťastný konec nebo spíš konce a vlastně i začátky ;0)

02.04.2020 5 z 5

2x tajemství – Tajemství spálené chaty / Tajemství ztracené kočky 2x tajemství – Tajemství spálené chaty / Tajemství ztracené kočky Enid Blyton

Luxusní příběhy.

Asi nemám co dodat. Naprosto doporučuji. Jedna z nejlepších "pátracích" knih. Bezva popis. Příběh. Hrdinové. Zápletky.. Prostě opravdu povedená, zajímavá, napínavá a reálná kniha (není přehnaná jako některé podobné knihy od jiných autorů).

Jediné co se nám nelíbilo, bylo pojmenování chytrého pátrače. Místo Špekoun jsme četli Fred :P anebo by mohl být třeba Chytrolín..

Zvědavá lištička Zvědavá lištička Michal Belšán

Opět krásný příběh. Jen škoda, že je tam tak málo o tom zvířátku. Resp. nám se zdá málo, pokud to není celý příběh jen o tom zvířátku :D, což není. Ale i tak doporučuji ;0)

Má žena a jiné živly Má žena a jiné živly Ivan Kraus

Vtipny autor, kratke pribehy ze zivota, naprosto doporucuji ;-)

Velmi dobre se cte, cetla jsem ji uz nekolikrat :-)

14.04.2019 5 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Velmi zajimavy pribeh, ktery vas vtahne do deje :-D ;-)
Doporucuji. Udelala bych tam jen drobnou zmenu a zaslouzila by si i 5 hvezdicek

14.04.2019 4 z 5

Čarodějka v zácviku Čarodějka v zácviku James Nicol

Bezva knizka pro male i velke kouzelnice. Moc hezky pribeh o divce, ktera umi vic nez se na prvni pohled zda .. a o dalsich blizkych, kteri ji veri a podporuji .. o obrovske sile a odvaze.. apod. Rozhodne doporucuji, cte se to krasne jednim dechem ;-)

14.04.2019 5 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Doporučila mi ji kamarádka. Přiznám se, že se mi nečetla nejlépe, na začatku jsem přemýšlela zda ji mám vůbec číst, ale chtěla jsem ji vrátit co nejdříve a nakonec jsem se do ní začetla a nebyla tak špatná. Znovu jí číst sice nehodlám, mám raději jiné autory, ale je tam i tabulka duchovních příčin a ta je bezva, už mnohokrát osvědčena i v mém okolí. Díky tomu jsem i já knihu koupila a darovala, jak je prý u této knihy zvykem. Autorka je určitě obdivuhodná.

Síla je ve vás Síla je ve vás Louise L. Hay

Já raději četla knihy od Doreen Virtue (některé) a Kyle Gray je boží, ale každý má jiný vkus a kdo má rád tuto autorku tak určitě neprohloupí, je to obdivuhodna žena (nadace atd)

Léčení s Anděly Léčení s Anděly Doreen Virtue

moc hezky napsane

Barvy a čísla Barvy a čísla Louise L. Hay

mala a uzka kniha s nekolika zajimavymi informacemi, dostala jsem ji a docetla :-)

Osamělý králíček Osamělý králíček Jill Hucklesby

milujeme Pribehy se stastnym koncem, nektere cteme uz po nekolikate

Zapomenuté jehňátko Zapomenuté jehňátko Kate Davies

poucne a prijemne cteni, vsechny pribehy

Našlo se koťátko! Našlo se koťátko! Sue Mongredien

moc hezka serie knih, dobre se cte

Nezbedné kůzlátko Nezbedné kůzlátko Mary Kelly

pro milovniky zviratek, pro deti.. Mame vsechny Pribehy se stastnym koncem a vsechny jsou bezva, jeden hezci nez druhy