BooksLucyKing BooksLucyKing komentáře u knih

Děti stepi Děti stepi Hanna Schott

Škoda, že nebyla kniha o něco delší. Těch příběhů bych uvítala víc. Ale tak i to, co tam bylo, mě hodně zaujalo. Afrika je prostě fascinující, ale na druhou stranu opravdu hodně drsná. Hlavní příběh toho děvčátka, co uteklo s kamarádkou, ten mě dostal asi nejvíc. A líbilo se mi, že se na to všechno pohlíželo s přemýšlením, o tom, jak moc vlastně misionáři pomáhají nebo napomáhájí africe. Pořád jsem s tím měla trochu problém, že proč pořád vnucovat afričanům evangelium a tak, ale ta předposlední kapitola mi pár věcí osvětlila.

17.07.2013 5 z 5

Vědma Vědma Michael Scott

Čím dál tím lepší a napínavější.

15.07.2013 5 z 5

Mazarinův drahokam / The Adventure of the Mazarin Stone Mazarinův drahokam / The Adventure of the Mazarin Stone Arthur Conan Doyle

Moje první knížka s Holmesem a také první dvojjazyčná a bylo to bezva. Sice ta první povídka je trochu slabší, ale ty další dvě byly výborné. Hlavně ta poslední se mi velice líbila. A co se týče angličtiny, četlo se mi to moc dobře a potěšilo mě, že nemusím pořád koukat na překlad. Přece jen v té hlavě něco mám.

13.07.2013 4 z 5

Syren Syren Angie Sage

Další krásný pohádkový díl. Tentokrát ostrovní, číst to teď v léťe bylo bezva.

09.07.2013 5 z 5

Garou aneb Ovce znovu vyšetřují Garou aneb Ovce znovu vyšetřují Leonie Swann

Úžasné pokračovaní, propracovanější, víc akční, tajemnější a víc se to podobalo detektivce, přišlo mi, že ovce tentokrát byly chytřejší, co se týče patrání :D Moc se mi to líbilo, pořád jsem si říkala, co z toho na konci vyleze a myslím, že to autorka dobře a zajímavě uzavřela a ten epilog byl krásnej.

04.07.2013 5 z 5

Srdce světa Srdce světa Jay Lake

Sice všude samé negativní komentáře, ale mě se kniha líbila. Celé Hethorovo putování bylo užasné a ten konec nečekaný.

03.07.2013 5 z 5

Faktor Merde Faktor Merde Stephen Clarke

Byla to prostě zase velká sranda. Četla jsem to teď na dovolené a bylo to přesně to, co člověk potřebuje, když chce relaxovat. Byli tam úžasné hlášky, zase jsem se lámala smíchy. Co se týče děje, no příběh byl slabý, nic světoborného ani zamotaného, taková oddychovka, kde nemusíte myslet, za to se musíte smát a to je právě to, co merde vždy vystihovalo. Takže v tomto Stephen opět nezklamal. Některá jeho připrovnání, to se prostě nedá než se začít smát na celé kole. Doufám, že bude nějaký další díl ještě. Myslím, že tímhle příběhem si Stephen otevřel cestu pro další dávku merde pro Paula. Někdy je mi toho chlapa fakt líto :D

02.07.2013 4 z 5

Koně Koně neznámý - neuveden

Tohoto průvodce jsem jako malá měla hrozně ráda. Neustále jsem si v něm listovala a četla. Znala jsem to pomalu na zpamět :) Škoda až, že dneska ztrácí na významu, když máme internet.

26.06.2013 5 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Je to taková průměrná oddychovka pro ženský. Na mě to bylo možná až moc. Ne že bych se nudila, ale občas mě vytáčeli mozkové pochody Emmy, přišli mi až moc stupidní na 25-letou ženu dnešní doby. Ale některé scénky zas naopak byli srandovní, hlavně ke konci jsem se nasmála asi nejvíc. Ale tahle kniha asi opravdu nebyla zrovna můj šálek. Ještě zkusím od Sophie něco dalšího, přece jen Bohyně v domácnosti se mi líbila hrozně moc, tak uvidím.

24.06.2013 3 z 5

Johnny a bomba Johnny a bomba Terry Pratchett

Předešlé díly se mi líbili víc. Tady mě to chytlo víc až někde v půlce knihy, protože tam byla napínavá akce, ale nějak jsem tam postrádala Terryho humorné hlášky.

23.06.2013 3 z 5

Noční lovci Noční lovci Jenny Nowak (p)

Moc se mi příběh líbil. Jsem ráda, že ještě někdo pořád píše o těch klasičtějších vampýrech. A zasazeno do 11. a 16.století, tak to tomu dodávala tu správnou atmosféru. Trochu mi ale vadilo jak autorka začínala nové části, občas jsem prostě nevědělo o které postavě zrovna čtu, po stránce a půl jsem zjistila, že jde o úplně někoho jiného. Ale tak či tak mě potěšilo zjištění, že existuje o nočních lovcích víc knih, určitě si nějakou vyhledám.

21.06.2013 4 z 5

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Já když si vzpomenu na ty sálátová vydání, co jsme měli na základce, když jsme to tehdy povinně četli všichni :D Moc si z toho nepamatuju, ale vím, že mě to tehdy moc nebralo, takže hodnotím podle tehdejšího mínění, nevím, co bych na to říkala dneska. Možná si to někdy znova přečtu a uvidím.

18.06.2013 3 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Posel mě nechal bez dechu a beze slov...a s myslí a srdcem naplnými takovou směsicí pocitů. Naprosto neuvěřitelná knížka. Knížka má v sobě velkou hloubku a přitom pojednává o něčem tak prostém, jako se občas víc dívat kolem sebe a nebýt líní. Něco tak jednoduchého a na druhou stranu tak těžkého. Život plyne, mění se každým skutkem, jeden krok jiným směrem a vše může být jinak, v nejlepším případě se to otočí správným, dobrým směrem. Tady mi opravdu těch pět hvězdiček nestačí....a teď trochu k praktičtější části. Knížka mě nejdřív vyděsila stylem jakým je psaná, vždycky mi trvá než si zvyknu na tenhle přímý přítomný čas, ale nakonec to byla skvělá volba spisovatele. Mnohem víc vás to vtáhne do děje. Hlavní postava, která je zároveň vypravěčem, je velký sympaťák. Byl zde humor, smutek, momenty hrůzy a hlavně spoustu lásky a dobrýho pocitu. Brilantní knížka.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Rozhodně dávám pět hvězdiček a doporučuji. Dočetla jsem ji pár minut před nápsáním komentáře a nějak se pořád nemůžu vzpamatovat. Velice silná kniha o lidských duších, malých zázracích, děsivých tragédiích, přítomnosti smrti bráno z různých pohledů. Poslední strany jsem četla se slzami s očích a když jsem dosedla k počítači, abych tohle napsala, uvědomila jsem si, jak mi rychle buší srdce. Tohle se mi ještě nestalo. Už Posel od Markuse ve mě zanechal niterní šok, ale tohle je opravdu síla. Myslím, že by si ji mělo přečíst co největší procento lidí. Píše se v ní sice o minulosti, o nacistickém německu, ale jak se říká, člověk by se měl učit z chyb minulosti a tohle byla jedna obrovitánská chyba a Markus na ni poukazuje úžasným způsobem. A celé to dorazila závěrečná věta od Smrti. Prostě to byl neuvěřitelný zážitek pro mě. Jsem ráda, že se mi kniha dostala do rukou.

16.06.2013 5 z 5

Čtyři vznešené pravdy Čtyři vznešené pravdy Jeho Svatost Dalajlama XIV. (p)

Je to opravdu maličká knížka, ale přitom je tak plná. Myslím, že rozhodně nestačí jedno přečtení, aby člověk pochopil vše, co v ní je. Musí se o tom hodně přemýšlet, vracet se, ale stojí za to. Až je mi líto, že jí mám jen půjčenou, nejspíš si seženu vlastní, rozhodně bych se k ní chtěla vracet.

16.06.2013 4 z 5

Vyřídit si účty Vyřídit si účty Woody Allen (p)

Úžasné humorné povidky, která vás prostě musí rozesmát.

16.06.2013 5 z 5

Bez peří Bez peří Woody Allen (p)

Tenhle soubor povídek mi přišel trochu slabší ale pořád jsem se na nich dostatečně nasmála.

Krédo rodu Woosterů Krédo rodu Woosterů Pelham Grenville Wodehouse

Moje první setkání s Wodehousem a vůbec nedopadlo špatně. Chvílemi mi připomínal Stephena Clarkeho, jen o pár generací zpět. Zajímavé a zábavné čtení. Jen mi tam občas vadila ta spousta cizích slov a dialogy i samotné vyprávění bylo taky až moc zahlceno slovy. Mnohdy jsem se musela ve větě vrátit, někdy i v odstavci. Ale jinak je to dobrá knížka, která humorem nešetří. A postavy jsou správně potrhlé a jedinečné. Určitě si přečtu i něco dalšího.

Jeeves pánem situace Jeeves pánem situace Pelham Grenville Wodehouse

Tentokrát se jedná o soubor kratších povídek. Jeeves opět nezklamal ani v jedné z nich. A člověk si ho tady užije mnohem víc než v kompletích románech. Dokonce je tam jedna povídka vyprávěná Jeevsem a ne Bertiem. Každá byla užasná a zabávná. Vůbec jsem se nenudila a nestačila žasnout nad Jeevsovými nápady.

Dobrá, Jeevesi Dobrá, Jeevesi Pelham Grenville Wodehouse

P.G. je prostě mistr slova a humoru. Nikdy by mě nenapadlo, že mě takhle bude bavit humoristický román, kde vlastně jde jen o to jak usmířit pár lidí. Asi mě zatím bavil nejvíc a nejvíc jsem se nasmála, Bertieho popisy prostě vždycky stojí za to. A Jeeves to prostě zas bezvadně zachránil.