Dobrá, Jeevesi

Když Bertie krátce po rozmíšce se svým komorníkem ve věci večerního úboru zjistí, že jeho přítele Gussieho Fink-Nottlea, zamilovaného do Madeline Bassettové, se Jeeves rozhodl vyléčit z nesmělosti tím, že jej vyšle na maškarní bál v kostýmu Mefistofela, usoudí, že vývoj událostí nabral nebezpečný kurs, a rozhodne se vzít věci do vlastních rukou. Poté co však k úkolu sblížit Gussieho s Madeline - jehož řešení nemálo zkomplikuje dívčino přesvědčení, že zakřiknutým nápadníkem je ve skutečnosti sám Bertie - začnou přibývat další potíže a Bertieho plán hrozí skončit katastrofou, nezbývá než se obrátit o pomoc k jedinému člověku, v jehož silách je nalézt ze spletité situace východisko - byť, jak Bertie tuší, záchrana z Jeevesových rukou si vyžádá svou daň....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94254/dobra-jeevesi-QOp-94254.jpg 4.429

Jeeves 5.

Literatura světová, Humor
Vydáno, Paseka

Right Ho, Jeeves, 1966

Kniha Dobrá, Jeevesi

petr8467

200 stránek čekáme na finále, ale není to nuda. Nicméně finále je velkolepé a Jeevesova genialita, jak po "Attilovi" všechno jednoduše urovnat, nemá ve světové literatuře konkurenci.

bruntal

Wodehouse a s ním i Jeeves a další staří známí ve skvělé formě!

Iljaajli
31.01.2017

Dobrá knížka pro chvíle odpočinku, když nechcete přemýšlet, ale dobře se bavit.

Wendysek
25.02.2015

Prostě Jeeves! :o)

Merlinit
18.03.2014

Výborné, jako obyčejně!

LucieRej
16.06.2013

P.G. je prostě mistr slova a humoru. Nikdy by mě nenapadlo, že mě takhle bude bavit humoristický román, kde vlastně jde jen o to jak usmířit pár lidí. Asi mě zatím bavil nejvíc a nejvíc jsem se nasmála, Bertieho popisy prostě vždycky stojí za to. A Jeeves to prostě zas bezvadně zachránil.

Dobrá znamení
Dobrá znamení