Lucienka Lucienka komentáře u knih

Freddie Mercury - The King of Queen Freddie Mercury - The King of Queen Laura Jackson

Oxymóronem v názvu "The King of Queen" je řečeno vše podstatné. Freddie zůstane nesmrtelným a nenahraditelným.

11.08.2019 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Čím rychleji žijeme, tím víc je takových knih zapotřebí. K zamyšlení a zároveň pro mě neskutečně uklidňující a vyrovnaný, smysluplný způsob života s nadhledem. Po letošní návštěvě Provence s touto knihou se rozlévá blaho po duši.

24.07.2019 5 z 5

Šachové záhady Sherlocka Holmese Šachové záhady Sherlocka Holmese Raymond Merrill Smullyan

Zábavné čtení na léto pro příznivce Sherlocka Holmese i pro šachisty. Pěkné ukázky retrográdní analýzy (šachy směrem vzad:) s příběhem.

20.07.2019 5 z 5

Luxusní spojení humoru v těžké době, krásně vykreslených a rozvíjejících se vztazích včetně špetky romantiky na ostrově, kde by mohlo být všechno zapomenuto a přesto v živé paměti navždy. Kniha jako žádná druhá!

01.07.2019 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Ze začátku šok a myslela jsem, že knihu odložím, vzhledem k povaze Anne, která mi vůbec nesedla. Avšak kamarádka knihomolka knihu doporučovala, tak jsem si řekla, že to ještě chvíli vydržím a vyplatilo se - po úvodní části se děj rozeběhl do příjemné detektivní polohy plné zvratů a nemohla jsem se od knihy až do konce odtrhnout.

14.04.2019 5 z 5

To že byl život? – Z podzemní církve do labyrintu svobody To že byl život? – Z podzemní církve do labyrintu svobody Tomáš Halík

Od disentu s Václavem Havlem až po dnešní dobu, z jednoho kontinentu na druhý s neskutečným a tak milým propojením historie, víry, politiky a filosofických zamyšlení z pera duší mladíka se zkušenostmi kmeta, toť naše studnice vědomostí Tomáš Halík, obklopený akademickou farností plné omladiny, kterou je radost sdílet a navštěvovat.

02.04.2019 5 z 5

Pěkné magické artefakty zesvěta Harryho a i překvapivé historické souvislosti. Doporučuji všem, kdo má tuto sérii v oblibě. Zajímavé by bylo se ke knize vrátit po pár letech s děckem, které by plnilo úkoly jednotlivých kapitol.

10.02.2019 5 z 5

Až nearistokraticky se bavím u knih pana Bočka a doporučuji všem, kdo se chtějí od srdce zasmát.

12.01.2019 5 z 5

Stíny paramského hvozdu Stíny paramského hvozdu Jan Kšanda

Můj první gamebook jsem prošla během dovolené s Harrym. Měla bych podnět k autorovi, že kniha a příběh moc nezohledňuje volbu vyšší inteligence a počtu kouzel, které jsem nedostala možnost uplatňovat - hlavně proti kouzelníkovi mi to přijde dost nevýhodné. Všichni přece nechtějí bojovat jen silou a mečem nebo se pletu?

06.09.2018 3 z 5

Poustevník Poustevník Thomas Rydahl

Od severské krimi jsem čekala trošku víc akce a méně popisu, ale nakonec si na to zvyknete. Poustevník má své charisma a chápu, že všichni nemusí psát jako Nesbo, i když je můj oblíbenec.

22.07.2018 4 z 5

Koncovka Koncovka Frank Brady

Myslím si, že tato kniha neuspokojí náročnějšího čtenáře a už vůbec ne šachistu. Samotný autor mi přijde jako nešachista (neznalost notace aj) a s historií také docela na štíru, když si myslí, že v roce 2004 jsme byli Československo. O Bobbym jsem četla vícero knih a tato je spolehlivě nejhorší. A raději sáhněte třeba po této: https://www.databazeknih.cz/knihy/bobby-fischer-proti-ceskym-velmistrum-257786

24.03.2018 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Neřekla bych, že tema Headhunterů může být tak zajímavé a napínavé, ale to Nesbø prostě umí s koncem, který čeká málokdo. Také jsem ráda, že jsem se zase něco dozvěděla: o manipulaci v komunikaci a vystupování všeobecně. Lovci hlav mají psychologii zmáknutou dobře, ale sympaťák to teda fakt neni:)

16.03.2018 4 z 5

Hyde Park Civilizace Hyde Park Civilizace Gabriela Cihlářová

Doporučuji všem, kteří chtějí vědět. Daniel mi pravidelně zpříjemňuje nedělní dopoledne svým HP Civilizace a díky svému skvělému týmu (hlavně Gábi) mohli připravit tak pestrou a zajímavou knihu.

14.03.2018 5 z 5

...a bude hůř ...a bude hůř Jan Pelc

Silný otisk své komunistické doby. Knížek o květinových dětech je vícero a pokud chcete k této knize získat vztah je třeba ji číst ve správném věku (tedy co nejdříve) a jak se říká: "Nikomu nad 30 nevěřte". Já jsem si přišla na první polovinu už stará a úplně nejvíc mě bavila až závěrečná část "Děti cest", kde už bylo i zamyšlení a ne jen sex and drugs and rock n´roll:)

12.03.2018 4 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Dlouho se mi žádná kniha nečetla takhle těžce. Množství sesbíraných informací o našem Bossovi mi nedělalo dobře a předčilo veškerá očekávání. Jen škoda, že nemělo vliv na loňské i letošní volby. Jak je vidno, bohužel převažuje mezi námi generace bez idejí a těm jsou podobné informace i vyšší principy lhostejné a jdou cestou populismu s AB.

03.02.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Po letech jsem se k Malému Princi vrátila a opět se dostavil pokoj v duši, kdy se člověk na chvíli zastaví a pochopí. Čím jsem starší, tím mám Malého Prince raději, ale takových je nás tu víc, jak vidím :)

28.12.2017

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Nechápu, jak někdo může knihu označit za oddechovku. Pro mě to byla dechberoucí záležitost a o tématu falešných léků jsem neměla povědomí, takže mi otevřelo oči a jsem za to autorce vděčná. Problematika se netýká jen Afriky a může Vám přijít do cesty i na jiné dovolené nebo objednávce léků po internetu, tak neváhejte opustit svojí informační bublinu a poinformujte se pomocí této skvělé a napínavé knihy. Příběh není fiktivní a nedovolte, aby se stalo i Vaší realitou;-)
HH i přes své mládí a rodinu má v plánu další výborné téma ze svých výjezdů na "černý kontinent", takže se máme na co těšit.

14.10.2017 5 z 5

Bobby Fischer proti českým velmistrům Bobby Fischer proti českým velmistrům Luděk Pachman

Kniha čtivá, partie krásné jak jinak, když se jedná o jednoho z největších velikánů šachové hry. Jen jsem byla trochu rozpačitá z příspěvku Luďka Pachmana, ale ten naštěstí nebyl na začátku ani na konci a tak nezanechalo konečné rozčarovaní z komentářů na adresu Bobbyho..

16.09.2017 4 z 5

Můj šachový svět Můj šachový svět David Navara

Skvělá, zábavná a i veršovaná šachová kniha ze života pro šachisty všech úrovní. Nebojte, není jen o rozborech partií, ale i o průběhu turnajů, každodenních strastech a radostech citlivého človíčka hrajícího šachy s perličkami ze zákulisí.

09.09.2017 5 z 5

Na život! Na život! Pavel Bělobrádek

První polovina čtivá, místy vtipná. Druhá programová, ale ne nezáživně a na tradiční, konzervativní stranu překvapivě moderní:-) Jsem ráda, že jsem si díky této knize mohla udělat na PB nepovrchní názor.

04.09.2017 4 z 5