Lucienka Lucienka komentáře u knih

Království Království Jo Nesbø

Nic není černobílé a odsoudit sourozence asi pro nikoho nebude lehké, ale záleží, jak máme každý seřazené hodnoty. Líbí se mi, že kniha vybočuje z Nesbovi klasiky a předkládá románové dílo plné dilemat.

29.01.2021 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

DobroDružné a navíc napsáno od srdce, až bych to nečekala, jak je Réza přirozená a upřímně nechává nahlížet do soukromí. Kniha je prostoupená kromě zážitků z cest i láskou nejen k panu fotografovi, ale lidem kolem sebe a vůbec životu jako takovému.

03.01.2021 5 z 5

Ohňostrojení Ohňostrojení Robert Fulghum

Pohodové a zároveň sršící ohněm, energií nápadů, která vás dobije. Vždy, když čtu p. Fulghuma, tak si říkám, za čím já se pořád tak ženu, když jde přistupovat k životu i úplně jinak a nemusíte být zrovna spisovatel.

31.12.2020 5 z 5

Jízda v levém pruhu - rozhovor s Jožinem Valentou Jízda v levém pruhu - rozhovor s Jožinem Valentou Marek Vácha

Velice příjemný rozhovor s hromadou podnětů k zamyšlení, zastavení se a nebo naopak učí nabrat "drive". Díky za inspiraci a za sdílení nejen s pražskou salvatorskou farností.

29.12.2020 5 z 5

Saturnin zasahuje Saturnin zasahuje Miroslav Macek

Vtipné a pohodové čtení. Očekávání jsem přehnané neměla a tak jsem si tuto zábavnou knihu užila. Saturninovské to je, tak neváhejte.

28.12.2020 4 z 5

Zpět - Vracíme se z Afriky Zpět - Vracíme se z Afriky Busny

Druhý díl se mi líbil víc než první, protože to více odsýpalo a i mi přišlo, že proběhla jazyková korektura. Knihy se vtipným streamům nevyrovnají.

27.12.2020 4 z 5

Opuštěná společnost Opuštěná společnost Erik Tabery

Respekt a dík Eriku Tabery za takhle ucelené politologické dílo se sociologickým rozměrem, snadno k pochopení a plné odkazů, že je jasné z čeho vychází. A žádné neurčité "o čem sním, i když vůbec nespím" :-) Cítím souznění naší liberální bublinky, ale zároveň jasně řečené varování před čím si dát pozor.

19.12.2020 5 z 5

Tichá hrůza Tichá hrůza Tomáš Korbař

Po dlouhé době hororová knížka přede mnou a mohu jen doporučit, je to stará dobrá klasika.

27.11.2020 5 z 5

Tam - Jedeme do Afriky Tam - Jedeme do Afriky Busny

Souhlas s posledními dvěma komentáři, čekala jsem více zábavy jako bylo na streamu. V knižním podání to je spíše praktická záležitost a potvrzení, že na Afriku se prostě nepřipravíte, spíše se musíte smířit s tím, že ať přijde cokoli, tak to musíte zvládnout a třeba si i užít nečekané.

26.09.2020 3 z 5

Zrada ve Faranoru Zrada ve Faranoru Jan Kšanda

Další dovolenkový gamebook s Harrym. 7h a docela nás potrápilo svým zašmodrchaným postupem vpřed přes hromadu slepých uliček.

06.08.2020 3 z 5

Skoro modlitby Skoro modlitby Karel Čapek

Pěkná tematická kompilace s doprovodným komentářem, po kterém zase dostanete chuť přečíst si něco od Karla Čapka.

04.08.2020 5 z 5

Dobře zašitej frajer Dobře zašitej frajer Petr Šabach

Znala jsem dřív filmová zpracování povídek a až poté knihu, takže nad míru spokojenost v tomhle pořadí. Je to nejen dobrá zábava, ale i svědectví své doby. "Jezte ruská vejce, vejce našich přátel." :-)

11.06.2020 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Nápadité a originální, takhle pojatou knihu jsem ještě nečetla. Nebojte lze číst z obou stran a dejte na svůj čtenářský instinkt nebo momentální náladu při výběru začátku. Knížka je zároveň akčí, pohodová, dojemná, plná děje a zvratů, i k zamyšlení, jojo vše je možné a hlavně se tomu nebránit.

02.05.2020 4 z 5

Střelec ze slonoviny Střelec ze slonoviny Nerea Riesco

Kombinace šachů a historie se záhadou, kterou je potřeba rozlousknout a vtáhne vás do děje, člověka o něco obohatí.

16.04.2020 4 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Velká paráda, Nesbø nám zraje jak víno! Napětí a překvapení už se u něj stává zárukou.

08.02.2020 5 z 5

Mstitel z Jenštejna Mstitel z Jenštejna Vlastimil Vondruška

Čekala jsem odlehčené historické čtení pana Vondrušky a překvapivě jsem se do děje zamotala a končilo pro mě nečekaným závěrem, což se mi u VV většinou neděje, takže lze jen doporučit.

09.01.2020 4 z 5

Tma Tma Ondřej Neff

Tema blackoutu mě zajímá, ale asi by bylo lepší se poohlídnout jinde. Tuto knihu slabším povahám nedoporučuji, nejen že je to děsuplné, což se dalo čekat, ale i vývoj samotný a některá vysvětlení, proč se tak děje, mi přišla na hlavu postavená.

29.12.2019 2 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Kniha o životě jaký je, s lehkostí, humorem a nadhledem. Doporučuji ke čtení nejen, ale především na jižní Moravě se sklenkou v ruce, ale i bez ní se zasmějete.

09.09.2019 4 z 5

Můj světový šach Můj světový šach David Navara

Náročnější než první díl "Můj šachový svět", který jsem doporučovala všem. Zde by byl nováček a nebo nešachista zahlcen množstvím variant a proto doporučuji především pro šachisty "starší a pokročilé" :-)

09.09.2019 5 z 5

Žlutý baron Žlutý baron Jakub Patočka

E-knihy nečtu, ale jsou výjimky jako tato další sbírka informací a praktik o našem žlutém Bossovi, které za to stojí! Investigativní autoři si náš zájem a podporu zaslouží, protože s rizikem odhalují, to co mělo být utajeno.

09.09.2019 5 z 5