LucieAlexandra LucieAlexandra komentáře u knih

Kvítek karmínový a bílý Kvítek karmínový a bílý Michel Faber

Úžasná kniha. Hned po prvních stránkách jsem se začetla a nechtěla ji odložit... Až mi bylo líto, že není o něco delší.

13.10.2016 5 z 5

Taje Dubaje: Není všechno zlato Taje Dubaje: Není všechno zlato Emíre Khidayer

Jedna z mála knih, které jsem odložila hned po 50ti stránkách. Styl psaní mi nesedí a obsah je neuvěřitelně nudný

26.08.2016 odpad!

Bez slitování - Drama rodinné msty Bez slitování - Drama rodinné msty Kirstie McLellan

Asi nikdy nepochopím důvod, proč zůstávají ženy s násilníky. Alois se choval jako psychopatické hovado, byl krutý a bezcitný darmožrout, věděla, že děti rád nemá, tak opravdu nepochopím, proč s ním zůstávala tak dlouho a neodešla od něj daleko dřív

26.08.2016 5 z 5

Tanec s nepřítelem - Válečné tajemství mojí rodiny Tanec s nepřítelem - Válečné tajemství mojí rodiny Paul Glaser

Nějak nevím co si o knize myslet. Přečetla jsem jich na podobné téma poměrně dost, ale ještě se nestalo, aby mi hlavní hrdina byl tak nesympatický. Chvílema jsem přemýšlela, jestli je Roosje na dovolené nebo v zajetí Němců... Její chování bylo minimálně "zvláštní". Čím mě znechutila úplně, byl pochod smrti a věta "Už mě to tam začínalo nudit"

25.08.2016 3 z 5

Dům v nebi Dům v nebi Amanda Lindhout

Skvělá kniha, ač naivita a nezodpovědnost hlavní hrdinky jsou alarmující. Situace, do které se dostala je šílená a představit si to asi nikdo nedovedeme, na straně druhé, dostala ji tam pouze a jen její vlastní hloupost.

27.06.2016 4 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Další skvělá kniha z období 2.sv války. Přečtená během pár hodin

26.06.2016 5 z 5

Pole Pole Kevin Thomas Maher

Zpočátku mě kniha bavila, ale jak jsem četla dál a dál, začala mě díky zbytečným detailům spíš nudit a když se k tomu přidalo “léčitelství” tak jsem začala odpočítávat stránky do konce. Věřím, že je něco “mezi nebem a zemí”, ale tohle mi přišlo až moc, především závěr a la happy end - umírající otec, kterého vylečí díky tomu, že nad něj dá na chvílu ruce.... tím to autor zabil úplně

16.06.2016 1 z 5

Toxický squat Toxický squat Hana Kavurová

Na toto téma jsem přečetla celkem dost knih a tahle mi z nich přijde asi nejméně zajímavá... Těžko říct čím to je, ale klasikám jako Memento a My deti... to nesahá ani po kolena

16.06.2016 3 z 5

Sex zero sex aneb Bohové nejsou online Sex zero sex aneb Bohové nejsou online Lada M. Chárková

Styl psani priserny. Nedokazala jsem se zacist a doslova jsem trpela s kazdym dalsim slovem. Ztrata casu a zbytecne vyplytvany papir

15.06.2016 odpad!

Pekelný spasitel Pekelný spasitel Hana Kavurová

Na knihu jsem se tesila, ale tohle... to bylo vazne moc. Cekala jsem pribeh o sebeposkozovani a nakonec jsem mela pocit, ze ctu fantasy slataninu, ve ktere jsem se nekolikrat ztratila a netusila o cem je rec. Vazne hruza

14.06.2016 odpad!

Neposkvrněné početí Neposkvrněné početí Anna Hessová

Mam rada tenhle druh knih a tuhle jsem precetla behem par hodin. Je zajimavy i rozdil mezi tehdejsi a dnesni dobou

14.06.2016 5 z 5

Nikolský případ Nikolský případ Vladimír Nikolajevič Orlov

Kniha by mohla byt klidne o polovinu tenci, misty je az nudna

14.06.2016 3 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Jedna z prvnich knih na tema "koncentracni tabor" , kterou jsem cetla. Je zazrak, ze ty hruzy dokazal vubec nekdo prezit.
Knihu bych doporucila jako povinnou cetbu

30.04.2016 5 z 5

Poslední večeře Otýlie Vranské Poslední večeře Otýlie Vranské Roman Cílek

Kniha je urcite zajimava, i kdyz tam chybi nejaky zaver, ale neda se nic delat... Ale ackoli byla Otylie celkem "rozhodnozka" asi bych ji prostitutkou nenazyvala

30.04.2016

Deník prostitutky – Dvojí život paní Ester Deník prostitutky – Dvojí život paní Ester Michael Weber

Kniha mne docela zklamala, cekala jsem od ni vic... Celkem mne prekvapilo, ze ac pani Ester pracuje jako prostitutka, tak je pomerne nad veci a vice mene si sve remeslo i uziva....

30.04.2016 2 z 5

Přežila jsem Přežila jsem Immaculée Ilibagiza

Tezko si asi dokazeme predstavit, co hlavni hrdinka prozila, nicmene kniha nic moc

28.04.2016 2 z 5

Nesesmilníš Nesesmilníš Jan Bradička

Namet na knihu je super, co se mi ale nelibilo bylo na zacatku neustale opakovani duvodu, proc slecna obdivuje Gotta a predevsim zdrobneliny... Auticko, brisko, kviti... pane boze

26.04.2016 4 z 5

Za zlatými mřížemi Za zlatými mřížemi Choga Regina Egbeme

I presto, ze se nejednalo o Muslimy, tak pravidla, styl zivota, zahalovani apod ve mne neustale vyvolavaly pocit, ze tomu tak je

12.04.2016 3 z 5

Hlas pro vraha Hlas pro vraha Olina Táborská

Čekala jsem, že se knížka bude týkat víc vraždy, vzhledem k názvu, ale ráda jsem si přečetla o tom, jak "krásně" to tu fungovalo, když jsme tu byli soudruzi

24.09.2015 5 z 5

Týraná Týraná Dianne Schwartz

Co rict, kdyz se nekdo vdava bez rozmysleni po ctyrech mesicich. Tim nechci omlouvat to, ze se nekdo chova jako psychopat

14.09.2015 2 z 5