LucieAlexandra LucieAlexandra komentáře u knih

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Krásná kniha. Moc mě potěšilo to, jak se vše vyřešilo a vyhrál zdravý rozum a cit nad omezeností

11.09.2015

Živý svět Živý svět * antologie

První encyklopedie, kterou jsem jako dítě dostala :)

10.09.2015 5 z 5

Úžasná kniha. Poprvé jsem ji četla když mi bylo asi 12 a od té doby ještě několikrát. W. Smith dokáže neuvěřitelně vtáhnout do děje a je opravdu těžké se od knihy odtrhnout

Tati, prosím ne! Tati, prosím ne! Barbara Naughton

Za celou dobu se mi nepodařilo pochopit, proč matka zůstávala s takovým uchylným darmožroutem a jak je možné, že sebou nechala manipulovat a dokonce se stavěla proti vlastním dětem, třeba už jen tím trapným žalováním. O sourozencích, kteří se za sestru nedokázali postavit nemluvě.

10.09.2015 5 z 5

Ve jménu cti Ve jménu cti Sarbdžít Kaur Athval (p)

Je smutné, že ve jménu komunity a cti, která není nic jiného než názor fanatiků, daný dohromady více méně jen díky drbům, je někdo schopný zabít. O něco málo je smutnější fakt, že tenhle příběh není ojedinělý. Je ale skvělé, že autorka našla odvahu a postavila se té šílené rodině.
Knížka je krásně napsaná, až jsem chvílema pociťovala vztek a chuť chytnout oba mamánky za čenich a proplesknout je

09.09.2015 5 z 5

Spoutaná křídla Spoutaná křídla Tanjas Darke

Neuvěřitelné, že se nenašel nikdo, kdo by projevil víc vlastní iniciativy a snažil se přijít na to, co se opravdu děje. Především, když to někteří zúčastnění viděli a věděli. Rodiče jsou párek totálních šílenců, utratit je

Láska za ostnatým drátem Láska za ostnatým drátem Hana Radulić

Nádherný příběh. Trošku mě zamrzelo, že na konci zahodila papírek s adresou jeho matky, ale asi věděla, proč to dělá :)

08.09.2015 5 z 5

Peklo v chrámu božím - Přežila jsem brutální zneužívání Peklo v chrámu božím - Přežila jsem brutální zneužívání Nabila Sharma

Nedokážu tuhle víru ani omylem pochopit. Jak někdo dokáže z obyčejného náboženství vytvořit tuhle hrůznost, kdy všichni zavírají oči jen proto, aby se nepošpinila čest rodiny. Nedokážu si představit, že by mi domu přišlo dítě, řeklo, že ho někdo cizí bije a já bych to přešla s tím, že je to v pořádku... Ani nechápu smysl toho, proč studovat Korán, v životě to k ničemu není a přijde mi to jen jako nástroj k tomu, aby se lidé báli a byli po vůli šílencům, jako je v tohle případě Imám

08.09.2015 4 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Nádherná knížka. Doporučila bych ji na základní školy jako povinnou četbu. Možná, že by slečny přemýšlely trochu víc předtím, než by si začaly nějaký vztah s kýmkoli, kdo vyznává Islám...

Vrahova žena Vrahova žena Jacques Expert

Knížka je skvěle čtivá, to co mi dost vadilo, byly některé názory hlavní hrdinky... Chvílema jsem si říkala, že by potřebovala pár facek, aby se probrala

08.09.2015 4 z 5

Fatwa: život pod hrozbou smrti Fatwa: život pod hrozbou smrti Jacky Trevane

Krásná knížka. Doporučovala bych ji jako povinnou četbu na ZŠ. Je až šokující, jak naivní mohou některé slečny být...

26.07.2015 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Tuhle a podobné knihy by si měl přečíst každý... Dneska jsem si ji koupila a za pár hodin ji přečetla

23.07.2015 5 z 5