Taje Dubaje: Není všechno zlato

Taje Dubaje: Není všechno zlato https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179386/taje-dubaje-neni-vsechno-zlato-179386.jpg 2 12 4

Má-li to má přijít, Dubaj přijde sama. Byznys, láska a vztahy v nejkosmopolitnějším městě Blízkého východu. Ambiciózní Emma přichází do Dubaje prosadit slovensko-českou IT firmu. Obklopena spletí nejrůznějších národů poznává místní i přistěhovalce. Žádnou lásku nečeká. Jak funguje zahraniční firma v mekce arabského byznysu? Jak se chovají Emiráťané, když jim do duše nahlédne cizinec? Mění Emma Dubaj, nebo Dubaj mění Emmu? Emma vás dovede za hranice vlastního nitra, ale sahá i pod závoj a masku místní společnosti. To všechno vám poví v příběhu, kde i písek dokáže být úrodný.... celý text

DeniseMarini
07.06.2017 5 z 5

Kniha se mi velice líbila, četla jsem ji ve slovenštině, jen závěr mě trochu překvapil. Od autorky se chystám číst i další knihy.

LucieAlexandra
26.08.2016 odpad!

Jedna z mála knih, které jsem odložila hned po 50ti stránkách. Styl psaní mi nesedí a obsah je neuvěřitelně nudný

carolinesbook
03.05.2015 3 z 5

Knihu jsem si vybrala pro jeji tematiku - Dubaj. Autorka velmi nenasilne, poklidne lici postaveni zeny v arabskem byznysu a jak to v tomto Emiratu vlastne chodi. Nezapomnela azapojit do deje i lasku hlavni hrdinky. Konec mne prekvapil, cekala jsem jiny zaver. Bylo to moc ukvapene a useknute. Kdo je milovnikem arabskeho sveta, obchodu, necht si precte.

pasión
09.08.2014 3 z 5

Kniha je velmi zajímavá, místy napínavá. Zklamal mne závěr a nelíbí se mi překlad (na můj vkus jsou příliš často zachována slovenská slangová slova či je slovo nesprávně přeloženo, občas mi přišli nějaké věty méně srozumitelné).

islám Dubaj

Emíre Khidayer
slovenská, 1971
2011  75%Arabský svět – jiná planeta?
2012  82%Život po arabsku
2013  47%Taje Dubaje: Není všechno zlato