lucie.8 lucie.8 komentáře u knih

Démonologové Démonologové Gerald Brittle

Moc zajímavá kniha o poměrně kontroverzním tématu. Jen by jí prospělo kapitoly trošku více "učesat". Myslím, že zpětně nemám šanci nějakou konkrétní informaci najít.

27.05.2021 4 z 5

Vzhůru do divočiny Vzhůru do divočiny Erin Hunter

Kniha je asi určena mladším čtenářům, ale mně se vážně líbila. Už se těším, až si přečtu další díl.

13.05.2021 5 z 5

Xenofobův národnostní průvodce: Američané Xenofobův národnostní průvodce: Američané Stephanie Faul

Nerada bych soudila jen na základě jedné knihy, ale mezi Američany bych rozhodně žít nechtěla.

28.12.2020 4 z 5

Nemoci - Příběhy nejnebezpečnějších zabijáků historie Nemoci - Příběhy nejnebezpečnějších zabijáků historie Mary J. Dobson

Skvělá kniha díky které získáte povědomí o 30 závažných chorobách, které sužovaly a sužují lidstvo.

28.08.2020 5 z 5

Psychologické aspekty zabití: Prožitky vojáků Psychologické aspekty zabití: Prožitky vojáků Daniel Štrobl

Poměrně unikátní dílo (alespoň v našich končinách), kniha mě vážně nadchla. Doporučuji každému se zájmem o psychologii a vojenství.

12.07.2020 5 z 5

Ten, kdo jiným jámu kopá Ten, kdo jiným jámu kopá Jan Holan

Po letech jsem se zase zkusila číst gamebook. A byla to paráda. Děj odsýpal, skvělý humor i dějové zvraty. Určitě zkusím přečíst znovu a snad na příště tak pitomě neumřu :)

16.12.2019 5 z 5

Prozření Prozření Jessica Shattuck

Marianna von Lingenfelsová mi byla neuvěřitelně sympatická - morální, silná žena, která udělá všechno, aby splnila slib, který dala svému muži - atentátníkovi. Jiný pohled na Německo před, během a po válce.

14.11.2019 5 z 5

Mapa času Mapa času Félix J. Palma

Z celé knihy se mi líbilo, jak je čtivá a taky prostředí, kde se odehrává. První dvě části mě vážně bavily, ale ta třetí už bohužel ne. Klidně by tam už nemusela být.

19.10.2019 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Šílené státní zřízení, které přicházelo po malých krůčcích.

03.03.2019 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Trochu slabší než první díl, ale potěšil mě příchod nových postav (hlavně Nikolaje).

26.11.2018 4 z 5

Závislost Závislost Heinz-Peter Röhr

Hodně poučná kniha - je psaná čtivě a přehledně, takže je vhodná i pro laika. Od tohoto autora si toho rozhodně přečtu více.

09.07.2018 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Do druhého dílu Pekelných strojů jsem měla problém se začíst. První polovina byla na můj vkus až moc "zamilovaná". Pak se děj zase rozjel a knihu jsem nemohla odložit, stejně jako u prvního dílu.

13.01.2018 4 z 5

Cestující do Frankfurtu Cestující do Frankfurtu Agatha Christie

Trochu nešťasné první setkání s Agathou Christie. Filmy se špionážní tématikou mě nikdy nebavily a po přečtení Cestujícího do Frankfurtu zjišťuji, že u knih to je stejné. Přišlo mi to celé zmatené a s odstupem času vlastně nedokážu říct, o čem kniha byla.

19.09.2017 2 z 5

Tajný deník Hendrika Groena Tajný deník Hendrika Groena Hendrik Groen

Čekala jsem úplně něco jiného, ale zklamaná nejsem. Podle anotace jsem myslela, že to bude samá sranda a vtípek. Ale většina knihy je spíš smutná a k zamyšlení.

12.09.2017 5 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Začátek této knihy mě trochu vyděsil - ono se to jako bude odehrávat v našem současném světě?! Chvíli mi trvalo než jsem se přes ten počáteční šok přenesla. Pak mě kniha naprosto uchvátila. Je totiž plná nových záhad - co je Hirka zač, jak to bylo se slepými a Vidoucím v Ymslandě atd. a střípků informací, které do sebe nakonec zapadnou. Druhý díl Havraních kruhů se mi líbil snad ještě víc než první a už se nemůžu dočkat závěru série.

13.08.2017 5 z 5

Kouř Kouř Dan Vyleta

Trochu váhám jak tuto knihu hodnotit. Na jednu stranu se mi líbilo prostředí (viktoriánská Anglie je prostě sázka na jistotu) a ten nápad s kouřem byl úžasný. Ale ... děj se docela vlekl a chvílemi jsem se musela nutit číst dál.

03.08.2017 4 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

Proti knihám Mlha a Mrtví se někdy vracení trošku slabší sbírka povídek. Nejvíc se mi líbily povídky Duna a Batman a Robin mají spor.

28.07.2017 4 z 5

Mimozemšťané v Čechách Mimozemšťané v Čechách Jitka Lenková

Tato kniha je zajímavá především tím, že jsou zde popsané případy pozorování nebo i kontaktu s UFO přímo u nás v Česku, ne "kdesi" v USA či jinde, kde se to "ufem" jen hemží. Všechny příběhy stojí za přečtení - u některých se musíte zamyslet a u jiných se alespoň zasmějete. Určitě doporučuji každému, kdo se o tuto "problematiku" zajímá.

27.02.2017 5 z 5

Skvělá kniha o člověku "dva v jednom". Škoda jen, že dnes každý ví, jaký je mezi doktorem Jekyllem a panem Hydem "vztah". To odhalení na konci by jinak muselo být šokující a děsivé. Temnou a pochmurnou atmosféru starého Londýna krásně dokreslují ilustrace ve vydání z roku 2015 od B4U Publishing. Doporučuji.

04.02.2017 5 z 5

Cesta pustinou Cesta pustinou Emmy Laybourne

V tomto díle se mi líbila hlavně část vyprávěná Josií - život v táboře, kde na Vás nikomu (ani dozorcům) nesejde. Část s Deanem, Jakem, Astrid a Nikem mi přišla trochu slabší. Astrid mi šla hodně na nervy, protože pořád neví, co (nebo hlavně koho) chce. Konec už byl moc neuvěřitelný...

11.11.2016 4 z 5