Nemoci - Příběhy nejnebezpečnějších zabijáků historie

Nemoci - Příběhy nejnebezpečnějších zabijáků historie

Strhující souhrn příběhů hrůz a fascinace spojených s morem, pravými neštovicemi, epidemiemi všeho druhu s dostupnými dějinami nemocí a boje člověka proti nim v průběhu tří tisíciletí. Aktuální a objevné populárně společenské dílo autorky, jejíž znalosti a nadšení pro téma vyzařují z každého slova.

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34930/nemoci-pribehy-nejnebezpecnejsich-z-3ZE-34930.jpg 4.823

Disease (2007)

Literatura naučná, Zdravotnictví
Vydáno:, Slovart (ČR)

GreenMagritte
13.02.2017

Nemoci nejsou žádný seznamem chorob pro hypochondry, kteří by si v knize chtěli libovat, ale strhujícím příběhem třiceti nejnebezpečnějších zabijáků v dějinách lidstva. Vždyť jaký jiný příběh by to mohl být, když nemoci mají na lidstvo ničivější dopad než všechny války, hladomory a přírodní katastrofy dohromady? Nad tím se zamýšlí Mary Dobsonová ve formě poutavých textů, esejů i drobných historických anekdot o třiceti nejvýznamnějších a nejobávanějších nemocech, které lidstvo sužují často od jeho samotného úsvitu. Strhující kniha!

dadukoblih
25.02.2014

Opravdu zajímavá kniha, která nenudí a zanechá opravdu dojem. Příběhy hrůz, jak málo stačí a bylo by stačilo ...

Vera Silent
24.08.2013

Zajimalo me zjistit, co jsou vsechny ty desive nemoce, o kterych slychavame, ale dikybohu nemame paru, jak vypadaji (mor, tyfus apod.) Tohle je psane popularnim stylem, tudiz se clovek efektivne dozvi, co chce, a je to navic silne tema - nektere historicke udaje a udesne praktiky/zivotni realita skutecne zanechaji dojem.

Shimargh
13.08.2012

Vskutku silné, po přečtení si člověk uvědomí jak malý je pán a co všechno nám usiluje o život a zdravý rozum.